Wróć do strony głównej.
Maja 01, 2024, 08:16:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 2.5 roku i nie mówi  (Przeczytany 14971 razy)
pandziksa
Newbie
*
Wiadomości: 3


« : Lipca 31, 2011, 09:50:00 »

Syn ma zdiagnozowany autyzm. Bardzo sporadycznie po moich wielkich prośbach powie mama. Na wyrażenie powiedz Ania odpowiada tata i to też sporadycznie. Pani logopedzie na drugich zajęciach jakoś udało się nauczyć go mówić koko ale to też powie raz na jakiś czas czyli raz na dwa dni...
Kiedyś wokalizował lika lika teraz już nie. Sporadycznie powie z kontekstem am am. Lubi sobie pośpiewywać melodyjki najczęściej te same przez siebie wymyślone.
Słyszałam, ze metoda krakowska jest bardzo dobra. Co powinnam zrobić, gdzie się udać? Mieszkam na pomorzu i chyba nie ma nigdzie logopedy  wyszkolonego w tej metodzie. Pracowałabym z dzieckiem w domu ale w jaki sposób? Mam płytki waszej metody ale syn nie chce założyć słuchawek Smutny Czy jeśli kupiłabym książeczki i uczyła sylab to w książeczce jest napisane w jaki sposób pracować? Synek bardzo interesuje się literkami - każe mi czytać różne napisy.
Proszę o wskazówki co mam dalej robić z jego mową?
Zapisane
Janek
Newbie
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #1 : Sierpnia 08, 2011, 07:50:31 »

Pani profesor odpowie Pani po powrocie z urlopu po 16 sierpnia.
Wskazówki do terapii znajdzie Pani w Książce "Wczesna diagnoza i terapia zaburzeń autystycznych" dostępnej w sklepie na tym forum.
Na Pomorzu rzeczywiście nie ma terapeutów, ale może uda się nawiązać kontakt z rodzicami skutecznie stosującymi Metodę Krakowską.
Co do słuchawek, to należy próbować do skutku, choćby krótko, słuchać samej  w drugich słuchawkach i zachęcać do włożenia tych pierwszych.
Proszę zacząć natychmiast, nie czekać do 16.
pozdrawiam
Janek
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #2 : Sierpnia 16, 2011, 05:23:35 »

Szanowna Pani, mam nadzieję, że już Pani rozpoczęła ćwiczenia. Jeśli dziecko nie chce założyć słuchawek należny poprosić dziadka, wujka, kuzyna, sąsiada aby pomógł. Metody nie da się stosować wybiórczo, ani tylko tyle na ile dziecko daje przyzwolenie. Nikt przecież nie pyta dziecka, gdy jest chore, czy chce zażyć lekarstwo.
Wszystkie pomoce wydawane przez portal, Wydawnictwo Arson, Wir i Edukacyjne zawierają instrukcje, ale musi Pani konsekwentnie pracować. Koniecznie trzeba wyłączyć WSZYSTKIE STYMULACJE PRAWOPÓŁKULOWE, co oznacza całkowity zakaz oglądania TV, słuchania muzyki, korzystania z komputera.
W Gdyni mieszka mama, która pracuje ze swoim czterolatkiem i mamy świetne rezultaty. Zapytam tę mamę, czy mogę podać Pani jej adres mailowy. Jeśli kontakt z kimś w Gdyni Pani pomoże proszę do mnie napisać. Mam też terapeutkę w Bydgoszczy.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
pandziksa
Newbie
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #3 : Sierpnia 25, 2011, 04:19:36 »

Pani profesor znam jedna mamę z Gdańska która częściowo pracowała z tą metodą a teraz z tego co się orientuje pracuje chyba tylko tą metodą. Jeśli to możliwe prosiłabym o adres mailowy bo to może inna osoba. Czy jest terapeuta w Szczecinie? Coś obiło mi się o uszy. Czy ten terapeuta jest w stanie ułożyć program dla syna? Poza tym pojawiło się w końcu zapomniane koko a do tego doszło muu, miau, hau, kwa kwa, ihaa,mee i próba chrząkania jak świnka Uśmiech
Zapisane
pandziksa
Newbie
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #4 : Wrzenia 01, 2011, 11:07:56 »

Synek słucha z chęcią  Uśmiech Najpierw oczywiście był krzyk. Za drugim razem  już mniej a teraz chodzi po domu zakrywa rękoma uszy i woła A A. Na razie nic nie powtarza choć może i powtarza ale jest to dość odroczone. Najbardziej lubi literkę A. Zakupiłam już parę pomocy i będziemy pracować nie tylko na słuchawkach a tez dodatkowo. Przydałby się program dla syna. Nie mogę znaleźć terapeutki ze Szczecina Smutny Proszę o namiary na Panią Bydgoszczy bo nawet po słuchaniu płytek syn się rozgaduje. Narazie po swojemu ale coś tam próbuje.
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #5 : Wrzenia 05, 2011, 08:09:31 »

Szanowna Pani w Bydgoszczy metodą krakowską pracuje Pani Barbara Bielawska-Bauman -adres mailowy: bpalaska@wp.pl
Pani Basia ma duże sukcesy, z pewnością Pani pomoże. Jeśli Synek powtarza spontanicznie A A. to znaczy , ze powtarza.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!