Wróć do strony głównej.
Maja 01, 2024, 11:38:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Autyzm  (Przeczytany 11862 razy)
Wiki
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Listopada 25, 2011, 10:24:17 »

Szanowna Pani
Jestem mamą prawie 3-letniego chłopca (dokładnie 2 lata 9 miesięcy). Dwa dni temu byłam na wizycie w gabinecie, ponieważ mój synek jeszcze nie potrafi mówić. Został zdiagnozowany przez panią Izę. Stwierdziła ona, iż ma on cechy autystyczne. Zaleciła terapię w domu i z nią. Chcę jednak aby został on przebadany przez Panią w kierunku autyzmu ponieważ wiem iż jest Pani wielkim specjalistą w tej dziedzinie, ogromnie mi na tym zależy.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2011, 09:33:34 wysłane przez Wiki » Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Grudnia 05, 2011, 11:17:55 »

Dobry wieczór, napisałam do Pani na prywatny adres mailowy.
Serdecznie pozdrawiam
Jagoda Cieszyńska
Zapisane
Karolina
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #2 : Grudnia 16, 2011, 11:17:41 »

Witam Pani Profesor.
Moja 3-letnia córka ma wadę genetyczną. Jest opóźniona w rozwoju psycho-ruchowym. Dużym problemem jest brak mowy. Córeczka od roku nie mówi niczego więcej niż: mama, tata, baba, daj, am, mam, bam, apa, papa. Uczymy się już z Pani książeczek i powoli mówimy sylaby. Byłam u Pani na warsztatach w Poznaniu i zafascynowała mnie Pani krakowską metodą. Jednak ogromny problem mam z niektórymi zachowaniami córki np. gryzieniem wszystkiego czy wyrywaniem sobie włosów. Zastanawiam się czy niektóre zachowania nie są autystyczne. Jeśli tak to nie wiem kompletnie jak postępować. Zwracam się do Pani z wielką prośbę o możliwość diagnozy u córki. Pani ma ogromne doświadczenie i może Pani udałoby się znaleźć sposób na moją córeczkę. Od urodzenia chodzimy na różne zajęcia (również z surdopedagogiem ponieważ córka ma niedosłuch) oraz do różnych specjalistów. Tak naprawdę nikt nie potrafi mi dokładnie powiedzieć jak mam postępować i odsyła do kolejnego specjalisty (neurolog, SI, logopeda). Jest Pani moją ostatnią deską ratunku... Czas leci nieubłaganie a ja się boję że z powodu złej diagnozy nie pomagam wystarczająco mojemu dziecku, a chciałabym wykorzystać maksymalnie jej możliwości.
Pani Profesor czy mogłaby Pani przeprowadzić diagnozę u mojej córki i poprowadzić mnie dalej? O metodzie krakowskiej dużo czytam i uczę córeczkę jednak jest cała masa zachowań i innych problemów z którymi nie mogę sobie poradzić. Bardzo mi zależy na tym aby Pani obejrzała i zdiagnozowała moją córeczkę żebyśmy mogli dalej z nią ciężko pracować.
Bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie
Karolina
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2011, 10:54:19 wysłane przez Karolina » Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #3 : Grudnia 17, 2011, 05:31:55 »

Droga Pani Karolino,  w Poznaniu tworzony jest ośrodek, gdzie będą
prowadzone zajęcia metodą krakowską. W tej sprawie może się Pani
kontaktować z Panią dr Justyną Leszką - jleszka@wp.pl.
Pani dr Małgorzata Hanczewska, która organizowała warsztaty, także
prowadzi zajęcia, ewentualnie poleci logopedę. W sprawie diagnozy odpowiadam Pani na prywatny adres mailowy.

Serdecznie pozdrawiam

JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!