Wróć do strony głównej.
Maja 01, 2024, 05:58:33 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Co robić Pomocy //// od czego zacząć ,  (Przeczytany 13522 razy)
Przyjaciel Billa W
Newbie
*
Wiadomości: 2


« : Marca 19, 2012, 04:30:41 »

Witam Pani Profesor =Witam serdecznie posiadam dwójkę dzieci ,chłopczyków blizniaków mają po 3,5 roczku ani jeden nie mówi , Pawełek może przedstawie jego zachowania bo na badania jadę do Poznania dopiero w czerwcu , a więc ciagle macha rękami ,lubi coś gryść , w przedszkolu  nie interesują go inne dzieci lubi sie kłaść i prytulać do dywanu lub podłogi , ,nie lubi gwałtownych zmian , inaczej zachowuje się w domu inaczej gdzieś indziej , to znaczy w domu jest bardziej wesoły i zainteresowany tym co sie dzieje , gdzieś indziej tak jak by go tam nie było , lubi bardzo ogladać telweizję a szczegulnie teledyski muzyczne , lubi bardzo sie przytulać całować , w lipcu skończy 4 latka a jest tak jak malutkie dziecko bardzo malutki , jak się cieszy to piszczy , lubi drzeć gazety na małe kawałeczki lub ogladać coś małego trzymając w raczkach ,Pioterek też macha rekami ,jest inny bardziej żywy nie potrafi się skupić na czym kilwiek ,jest w ciągłym ruchu ,przynosi zabawki i daję je mi do reki bym jeżdził samochodem i staji machając renkami i piskjąc cieszy się , z innymi dziecmi też się nie bawi ale lata koło nich i się cieszy oczywiście machajac rekami , są to chłopcy jedno jajowi urodzeni przedwcześnie w 37 tyg ciąży od 34 tygodnia była żona powstrzymywana w donaoszeniu ciąży ,z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi ,bo nie wiem co o tym myśleć ale z tego co wyczytałem myślę iż sa Atystyczni tylko z rożnymi objawami pozdrawiam z poważaniem ,Zbyszek //Dodam jeszcze opisy EEG i leki jakie biorą =Paweł po tegretolu śpi lepiej bo miał problemy ze snem w eeg wyszło mu że ma dokłatnie tak napisane na eeg[ zapis czynności bioeltrycznej mózgu o cechach nieprawidłowych we śnie cechy snu zaznaczone w postaci fal ostrych wierzchołkowych wrzecion snu kompleksów, K we snie rejestrują się uogólnione wyładowania napadowe w postaci grup i serii wysokonapienciwych fal wolnych oraz fal ostrych ] jest po tym leku inny zachowanie ma albo się smieje bez powodu albo się zlości gryzie szczypie drapie iszczypie oraz krzyczy ,nie wiem co to znaczy , A Piotrek jest innym dzieckiem jest bardziej żywy dostał chydro bo mial problemy ze snem , ale tak to nie potrafi usiedzieć na miejscu w EEG[cechy snu wyrażnone w postaci wżecion snu kompleksów K ,we śnie rejestrują się uogólnione grupy wysokonapienciowych fal wolnych foto stymulacja nie aktywuje krzywej EEG zapis czynności bioetrycznej mózgu o dyskretnych cechach nieprawidłowych]]  ,mam pytanie jakie ćwiczenia stosować do czasu uzyskania diagnostyki bo z żoną jesteśmy nowi z tym tematem  ////
« Ostatnia zmiana: Marca 19, 2012, 04:44:08 wysłane przez Przyjaciel Billa W » Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Marca 21, 2012, 02:13:25 »

Szanowny Panie, przede wszystkim należy rozpocząć terapię pod opieką doświadczonego terapeuty, który odnosi sukcesy z dziećmi późno diagnozowanymi. Mamy pod opieką bliźnięta, diagnozowane przeze mnie w 4 roku życia , obecnie 6 letnie, obaj mówią, choć jak zwykle u bliźniąt jeden z chłopców jest znacznie lepszy. Rodzice przyjeżdżali na terapię raz w miesiącu z Anglii, na kilka dni. Pracowali sami, ale w końcu zdecydowali się wrócić, bo tylko metoda krakowska okazała się skuteczna. Jeden z chłopców chodzi do masowej zerówki. Najważniejsze, że mówią (nie tylko powtarzają - rozmawiają), jednak wciąż jeszcze potrzebują terapii.
Rzecz najważniejsza proszę odstawić hydroxyzynę (to nie jest lek dla dzieci, proszę  przeczytać ulotkę lub znaleźć w Internecie opis). Nie o to chodzi , by dziecko spało, ale by miało szansę wrócić na prawidłową ścieżkę rozwoju.
Należy absolutnie wyłączyć telewizję, muzykę, stereotypowe zabawy, bo dzieci nie będą mówić.

Ponieważ teraz potrzebne Wam duże wsparcie terapeutów, radzę zrezygnować z mnożenia kosztów i ciągłego poszukiwania diagnozy. Pan już sam tę diagnozę postawił.
Na początek konieczne jest zastosowanie Manualnego Torowania Głosek. Twórcą metody, osobą z dużym doświadczeniem i sukcesami jest pani Elżbieta Wianecka z Krakowa. Ona zrobi początek, a potem terapeuta szkoły krakowskiej mieszkający najbliżej Waszej miejscowości pomoże dalej. Jeśli trzeba by czekać zbyt długo na termin u Pani Wianeckiej Manualne Torowanie Głosek wykonuje także pani Katarzyna Sedivy i terapeutki w "Gżegżółce" i "Sylabie". Wszyscy terapeucie ze szkoły krakowskiej torują także samogłoski.
Nazwiska terapeutów na stronie www.szkolakrakowska.pl , a numer telefonu otrzyma Pan od Pani Magdaleny Gaweł z tego forum.
Przestrzegam przed terapiami, które wymagają nakładów finansowych i nic nie przynoszą (Tomatis, biofeedback, delfiny, SI (integracja sensoryczna)). Wobec dzieci z autyzmem nie wolno stosować metody opcji (podążanie za dzieckiem) ani metody behawioralnej (tresura jak wobec zwierząt).
 Metodę krakowską i wszystkie ćwiczenia, a także sugestie do wychowania społecznego opisałam w książce "Wczesna diagnoza i terapia zaburzeń autystycznych. Metoda krakowska".
Koniecznie trzeba rozpocząć natychmiast od programu słuchowego "Słucham i uczę się mówić - "Samogłoski i wykrzyknienia" oraz "Wyrażenie dźwiękonaśladowcze" potem "Sylaby i rzeczowniki" - www.arson.pl
To musicie Państwo zrobić sami w domu. chłopcy MUSZĄ SŁUCHAĆ W SŁUCHAWKACH.
Chłopcy są już duzi i jedyna szansa to rozpoczęcie natychmiastowej terapii, a nie wydawanie pieniędzy na kolejne diagnozy.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Przyjaciel Billa W
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Marca 21, 2012, 05:03:23 »

Mam jeszcze kilka pytań: czy metoda knil może też moim dzieciom pomóc .Co na dzień dzisiejszy mam podawać bez obaw do jedzenia i picia a czego mam unikać-Chłopcy lubią danio i pić kolę .Od kogo mogę otrzymać numery tel. do pań z Poznania chodzi o terapię krakowską.     Bardzo dziękuję za każdą pomoc.Szanowna Pani,Profesor Jako że za jakiś czas będziemy w Krakowie na diagnozie o tu http://www.centrummaltanskie.eu/ czy była by taka możliwość spotkać się przy okazji z panią cele konsultacji z poważaniem M,I ,Z Z KONINA , mam jeszcze takie pytanie czy prowadzać dzieci do przedszkola ,bo niby jest integracyjne ,ale ostatnia kiedy bylem po Pawełka to ten bardziej upośledzony leżał sobie z buzią przytuloną do dywanu odcięty ,a pani nic sobie z tego nie robiła ,czy może lepiej poświęcić czas na terapię w domu ,,, pozdrawiamy dziękujemy za dobre serce bo mało jest takich ludzi ,
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2012, 11:56:46 wysłane przez Przyjaciel Billa W » Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #3 : Marca 22, 2012, 07:21:56 »

Szanowny Panie, chłopcy nie są jeszcze gotowi do pójścia do przedszkola. W obecnej sytuacji to czas stracony. Proszę ograniczyć przetworzoną żywność, więc jeśli serek to twaróg, do którego można w domu dodać śmietanę. Jeśli jogurt do naturalny (można dodać świeże owoce). Całkowicie wykluczyć cukier biały i wszystkie napoje gazowane. Kola absolutnie NIE. Proszę usunąć z domu puszki i butelki i nie zabierać chłopców do sklepu, by nie powodować niepotrzebnych ekscesów.
W tej chwili jestem za Oceanem, wracam do Europy (ale jeszcze nie do Polski) w kwietniu. W Krakowie będę pod koniec września. Nie wiem jaki ma Pan termin w Centrum Maltańskim. Może to zbyt duży wysiłek, by jechać po diagnozę, jeśli już ją Pan ma. Konieczna  jest diagnoza do zasiłku,który powinien Pan otrzymywać, ale to może zrobić ktoś w Poznaniu. Chodzi o to, by niepotrzebnie nie ponosić kosztów. Diagnozę rozwojową postawi w Poznaniu dr Małgorzata Hanczewska i powie, co ćwiczyć.
Metoda Knillów nie jest przydatna! Utrwala stereotypowe ruchy i zabawy, uaktywnia niejęzykowe zachowania. To stara metoda, która nie przyniosła spodziewanych wyników.
W tej chwili chodzi o rozumienie i spełnianie poleceń, pracę nad wspólnym polem uwagi i rozwojem języka.
Oczywiście jeśli będzie Pan chciał zobaczę chłopców w jesieni. Teraz każdy dzień jest cenny. Pani Magdalena Gaweł poda Panu adres mailowy do dr Małgorzaty Hanczewskiej i dr Justyny Leszki.
Każdy dzień bez terapii jest dniem straconym.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!