Wróć do strony głównej.
Maja 01, 2024, 01:29:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: dwulatek z objawami autyzmu????Prosze o odpowiedz  (Przeczytany 24403 razy)
kasiek851
Newbie
*
Wiadomości: 4


« : Padziernika 03, 2012, 01:51:01 »

Witam Panią serdecznie

Postanowiłam napisac do Pani bo mam obawy o rozwój  mojego 2-latka.Mały jest bardzo wesołym energicznym dzieckiem, nie usiedzi na miejscu zawsze jest w ruchu,czasem uparty ale jak to dziecko.Mały nie potrafi jeszcze mowic tzn wypowiada slowa mama tata baba dada i po swojemu, zacząl pozno samodzielnie chodzic jak miał 15 m-cy, może to tylko spowolniony proces rozwoju, ale ostatnio spotkałam sie z opiniami ze moze to autyzm....
Synek nie nasladuje zwierzat nie potrafi ich nazwac, nie pokazuje paluszkiem, wydaje mi sie ze ma problem ze skupieniem uwagi ale to chyba moja wina bo zawsze tv byl zalaczony w domu, na ogol to bystre dziecko jednak nie potrafi mowic, a raczej jesli cos chce to za raczke bierze mame i np wyjmuje biszkopciki ze chce zjesc, rozumie mnie jak mowie ze dam mu bułe to czeka i sam wezmie ale nie reaguje na imie , zawsze myslalam ze to indywidualna kwestia jego gdyz taki ruchliwy i po prostu nie ma czasu.Jak oglada bajke w tv i cos mu sie podoba to macha raczkami i sie cieszy, jak gra muzyka to kreci sie w kolo i oczkami patrzy w ta strone,prosze o rade czy to moze byc autyzm...
Synek układa klocki wklada takie kształtki w poste miejsca, np trojkat w dziorke w ksztalcie trójkąta...itp
bardzo chcialabym sie z pania umowic na konsultacje zeby pani zobaczyła synka i stwierdziła czy nalezy sie doszukiwac cech autyzmu.ja w wieku 1,5 r juz mowilam wszystko a maz moj to zaczal pozno w wieku 2,5 minimum moze to poprostu samo przyjdzie.jestem straszna panikara juz kilka dni przeplakalam w obawie ze moje dziecko ma autyzm..... chcialabym bardzo sie z pania spotkac jesli jest to mozliwe bo wydaje mi sie ze czas tu w tym przypadku ma duze znaczenie.
Prosze o odpowiedz pozdrawiam
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Padziernika 04, 2012, 06:44:17 »

Droga Pani Kasiu, niepokoją mnie zachowania Synka, konieczne jest szybkie rozpoczęcie stymulacji, by dziecko mogło prawidłowo rozwijać swój intelekt. Terminy spotkań ze mną są dość odległe (grudzień) radzę wykonać pierwszą diagnozę u Pani Agaty Dębickiej (696 272 121).
Polecam:
1. całkowicie wyeliminować, telewizję, radio, zabawki dźwiękowe
2. Rozpocząć stymulację słuchową (koniecznie w słuchawkach - "Samogłoski i wykrzyknienia", "Wyrażenia dźwiękonaśladowcze", "sylaby i rzeczowniki" - www.arson.pl
3. Prowadzić stymulację naśladowania mowy "Kocham czytać" - www.we.pl

W przypadku małego dziecka KAŻDY DZIEŃ jest niezwykle ważny.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
kasiek851
Newbie
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #2 : Padziernika 04, 2012, 07:18:38 »

dziekuje za szybką odpowiedz
mam jeszcze pytanie gdzie mozna w Krakowie wykonac taka diagnoze( czytałam coś o wykonywaniu testów ktore własnie daja odpowiedz czy to faktycznie autyzm czy tylko spowolniony rozwoj mojego dziecka)  .kolejne pytanie czy jesli jest to autyzm to da sie calkowicie wyeliminowac te zachowania oczywiscie przy pomocy cwiczen.
Spotkalam sie z jedna panią ktora posluguje sie metodami wlasnie z tych ksiazek co pani podaje, pani stwierdzila ze niepokoja ja wlasnie niektore rzeczy, ale rowniez uspokoila ze to ze dziecko przejawia niektore zachowania nie znaczy ze faktycznie ma autyzm, czy tez sie pani zgadza z ta opinia.
ksiazki zamowilam przez internet i w przyszlym tyg beda poniewaz nie byly wszystkie dostepne w ksiegarni pedagogicznej. jednak nie jestem pewna czy moje dziecko da sobie zalozyc na uszy sluchawki, na pewno bedzie je sciagal a jest dosc upartym dzieckiem i obawiam sie czy mi sie powiedzie, nie mozna wykonywac tych cwiczen odsluchujac dzwiek w glosnikach??
Bede bardzo wdzieczna za kolejną odpowiedz na moje pytania
Dziekuje z gory i pozdrawiam
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #3 : Padziernika 05, 2012, 07:36:47 »

Droga Pani Kasiu, PROGRAM SŁUCHOWY PRZYNOSI EFEKT TYLKO GDY DZIECKO SŁUCHA W SŁUCHAWKACH. Trzeba trzymać i powoli wydłużać czas. Wszyscy się skarżą , że dziecko zrzuca słuchawki, apotem piszą , ze to wymagało tylko konsekwencji. Niektóre dzieci już po 3 dniach nie protestują inne potrzebują 3 tygodni. Trzymam kciuki.
Terapeutka, która z Panią rozmawiała, ma rację. Trzeba jednak pamiętać, że istotny jest czas, w którym podjęto niwelowanie zaburzeń.
Diagnozę można zrobić w Centrum Metody Krakowskiej, proszę dzwonic do Pani MAgdaleny Gaweł, która kieruje biurem portalu.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
kasiek851
Newbie
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #4 : Padziernika 05, 2012, 08:34:13 »

Dziękuje.chciałam dostać się do Pani ale niestety terminy są już na przyszły rok, ale do Pani  Agaty się umowilam na 22-go
pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!