Wróć do strony głównej.
Maja 02, 2024, 04:52:30 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: proszę o pomoc w sprawia niemowlaka  (Przeczytany 8341 razy)
jagaw
Newbie
*
Wiadomości: 2


« : Marca 28, 2013, 03:08:24 »

Witam. Jestem mamą 3,5miesięcznego chłopca. Po porodzie miał infekcję i był leczony antybiotykami.Infekcja minęła i wyszliśmy ze szpitala po 14 dniach. Piszę do Pani ponieważ chodzę od lekarza do lekarza i żaden nie traktuje mnie poważnie ze względu na to, że synuś jest jeszcze malutki a ja widzę,że z moim dzieckiem jest coś nie tak:( cały czas płacze,nie uspakaja się na rękach, (sam też nie lubi leżec) nie można z nim nawiązac kontaktu wzrokowego (nawet podczas karmienia-karmię piersią) nie lubi byc noszony przodem,(tyłem też czasmi płacze), nie lubi się przytulac, czasami zdarza mu się wodzic wzrokiem za zabawkami a czasami wogóle nie reaguje, jak już uda położyc się go np.na macie edukacyjnej to wpatruje się w jeden punkt i można koło niego "strzelac" a on nie reaguje. Czasami gdy zdarzy mu się obudzic bez płaczu i podejdę do łóżeczka to albo nie zwraca na mnie uwagi albo od razu wrzeszczy:( jestem załamana i nie wiem co robic, wydaje mi się, że On się boi ludzi. Czy to są objawy autyzmu na tak wczesnym etapie rozwoju??Chciałabym mu pomóc,ale nie wiem jak..Każda moja próba nawiązania z nim jakiegokolwiek kontaktu kończy się wrzaskiem i nie można go uspokoic (jedynie przy piersi się uspokaja). Żeby zmienic pampersa,muszę trzymac przed soba zabawkę żeby nie płakał.. Czy mam "zmuszac" Go do kontaktu nawet jeśli płacze?? czy moje próby kontaktu z nim nie zrażą Go jeszcze bardziej??? Bardzo proszę o poradę. Wczoraj zamówiłam Pani książkę "Wczesna interwencja terapeutyczna" tylko jak On cały czas płacze na mój widok,czy ja będę mogła z nim pracowac??
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Marca 30, 2013, 10:40:23 »

Droga Mamo Maluszka, wierzę w intuicję każdej matki i uważam, że trzeba natychmiast rozpocząć stymulację. Są na naszym forum takie karty do stymulacji spostrzegania wzrokowego, ale może je też Pani sama przygotować. Na początek białe i czarne wzory, potem czarne i żółte. Potem czarny owal z białymi oczami, a potem biały z czarnymi i czerwonymi ustami. Proszę zasłaniać swoją twarz przesłoną i mówić do dziecka. Gdy Synek nie będzie już płakał, trzeba powoli na kilka sekund odsłaniać swoją twarz. Trzeba powtarzać takie ćwiczenia, które powinny trwać 2-3 minuty, 20-30 razy dziennie. Dwie karty (naprzemiennie wybrane) proszę ustawić po dwóch stronach łóżeczka. Trzeba też z głośników lub wieży uczyć Synka słuchania mowy ("Samogłoski i wykrzyknienia" oraz "Wyrażenia dźwiękonaśladowcze" - www.arson.pl) (4-5 razy dziennie).
Proszę także delikatnie masować całe ciało dziecka, szczególnie dłonie i przemawiać do dziecka szeptem. Regularne ćwiczenia rozpocznie się gdy Synek będzie miał już 6 miesięcy i będzie siedział. Teraz ważne jest leżenie na brzuchu i unoszenie głowy. Pani powinna wtedy siedzieć, tak by mieć twarz (przesłonięta przesłoną na wysokości twarzy dziecka).
Dzieci z którymi tak wcześnie rozpoczyna się stymulację wracają na prawidłową ścieżkę rozwoju.
Życzę by jutrzejsze Święta Zmartwychwstania odrodziły w Pani Nadzieję i dały Wiarę w siłę Pani Miłości.
Bardzo serdecznie pozdrawiam
Jagoda Cieszyńska
Zapisane
jagaw
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Kwietnia 02, 2013, 09:57:18 »

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź, cenne porady i słowa otuchy. Zamówiłam niezbędne materiały i zabieram się do pracy. Chciałabym jeszcze zapytać w jakim wieku musi być maluszek, żebym mogła umówić się na spotkanie z terapeutą? pozdrawiam serdecznie.   
Zapisane
annetta
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #3 : Czerwca 18, 2015, 01:06:43 »

Witam. Jestem mamą 3,5miesięcznego chłopca. Po porodzie miał infekcję i był leczony antybiotykami.Infekcja minęła i wyszliśmy ze szpitala po 14 dniach. Piszę do Pani ponieważ chodzę od lekarza do lekarza i żaden nie traktuje mnie poważnie ze względu na to, że synuś jest jeszcze malutki a ja widzę,że z moim dzieckiem jest coś nie tak:( cały czas płacze,nie uspakaja się na rękach, (sam też nie lubi leżec) nie można z nim nawiązac kontaktu wzrokowego (nawet podczas karmienia-karmię piersią) nie lubi byc noszony przodem,(tyłem też czasmi płacze), nie lubi się przytulac, czasami zdarza mu się wodzic wzrokiem za zabawkami a czasami wogóle nie reaguje, jak już uda położyc się go np.na macie edukacyjnej to wpatruje się w jeden punkt i można koło niego "strzelac" a on nie reaguje. Czasami gdy zdarzy mu się obudzic bez płaczu i podejdę do łóżeczka to albo nie zwraca na mnie uwagi albo od razu wrzeszczy:( jestem załamana i nie wiem co robic, wydaje mi się, że On się boi ludzi. Czy to są objawy autyzmu na tak wczesnym etapie rozwoju??Chciałabym mu pomóc,ale nie wiem jak..Każda moja próba nawiązania z nim jakiegokolwiek kontaktu kończy się wrzaskiem i nie można go uspokoic (jedynie przy piersi się uspokaja). Żeby zmienic pampersa,muszę trzymac przed soba zabawkę żeby nie płakał.. Czy mam "zmuszac" Go do kontaktu nawet jeśli płacze?? czy moje próby kontaktu z nim nie zrażą Go jeszcze bardziej??? Bardzo proszę o poradę. Wczoraj zamówiłam Pani książkę "Wczesna interwencja terapeutyczna" tylko jak On cały czas płacze na mój widok,czy ja będę mogła z nim pracowac??

Witaj jagaw! Ciekawa jestem co u Ciebie i jak Twój synek? Pytam bo mój synek 2.5 miesięczny zachowuje się tak samo, jestem załamana:(


Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #4 : Lipca 13, 2015, 08:09:06 »

Dobry wieczór, trzeb mieć duże doświadczenie diagnostyczne, by dostrzec specyficzne zaburzenia komunikacji u niemowląt. Zwykle Matki dostrzegają zdecydowanie więcej niepokojących objawów, bo mogą obserwować dziecko 24 godziny na dobę. Jednak między 6 a 8 miesiącem terapeuta powinien już umieć ustalić najważniejsze ćwiczenia rozwoju poszczególnych sfer. Te wczesne zaburzenia ze spektrum autyzmu są możliwe do zniwelowania dlatego warto podjąć stymulację. Ćwiczenia rozwojowe, dla dzieci od 3 miesiąca do 6 roku życia  są opisane w książce "Wczesna interwencja terapeutyczna" - www.we.pl

Serdecznie pozdrawiam obie Mamy Maluchów.
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!