Wróć do strony głównej.
Maja 02, 2024, 05:45:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: LATERALIZACJA  (Przeczytany 6473 razy)
cestlavie
Newbie
*
Wiadomości: 3


« : Stycznia 15, 2014, 06:00:19 »

Witam,

poszukuję różnych testów do badania lateralizacji. W internecie jest tego mnóstwo jednak chodzi mi głównie o arkusze, które są trudno dostępne ;/


W jakiej grupie wiekowej można przeprowadzić test Zazzo??
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Stycznia 20, 2014, 10:53:16 »

Szanowna Pani, w badaniu dominacji stronnej nie chodzi o arkusz (który sobie Pani może sama przygotować), ale o próby dobrane tak, by dziecko rozumiało instrukcję/pokaz i wykonało zadanie. Takie zadania w tabeli są w mojej ostatniej książce.
Próby Zazzo, których uczyłam się podczas studiów 40 lat temu nie są odpowiednie dla współczesnych dzieci. Zwracam także uwagę na fakt, że ówczesna wiedza na temat kształtowania się dominacji stronnej i lateralizacji funkcji mózgowych była na takim poziomie, jak na to badania eksperymentalne pozwalały. Dlatego badano głównie 5 letnie dzieci, a dziś winniśmy to robić znacznie wcześniej.
Każda funkcja którą bada psycholog/logopeda/terapeuta powinna być rozpatrywana w persektywie wiedzy na ten temat i implikacji do terapii.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!