Wróć do strony głównej.
Kwietnia 30, 2024, 11:27:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Przeprowadzanie ćwiczeń  (Przeczytany 7907 razy)
karolinaL
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Maja 26, 2014, 09:12:02 »

Droga Pani Marto, jestem mamą nie spełna 3 letniego chłopca, który (tak stwierdził terapeuta metody krakowskiej) ma zespół Aspergera. Przyznam, ze są zachowania które zawsze mnie niepokoiły, ale nie wiedziałam ze to może być jakieś zaburzenie. zastanawiam się jak prowadzić terapię, mam trochę kłopot. terapeuta wypisał mi kilka rzeczy które muszę z synem robić i pytania mam nastepujące

>w tym programie było napisane, ze musze uczyć rozumienia emocji. i tu się zastanawiam jak to robic? czy mam brac obrazki z róznymi minami i tłumaczyć to dziecku? czy to mają być różnorodne miny, czyli np. wesoły, smutny, zły, zdenerwowany. czy najpierw mam wycwiczyć tylko jedną minę? mam od razu mówić synowi jaki jest powód takiej miny, czy na razie tylko je nazywać?
> terapeuta wypisał mi, ze mam zakupić taką pomoc z figurkami, bodajże metody komunikacyjne z Państwa sklepu. Nie wiem jednak co mam z tymi figurkami robić?  Co wymyślać? czy od początku mam z synem ćwiczyć na tej pomocy, czy się wstrzymać i na razie tego nie robić? W ogóle nie wiem jak wymyślać te dialogi z figurkami... moze Pani coś podpowiedzieć?
> w spisie mam też zapisane, że trzeba ćwiczyć zabawę tematyczną- nie rozumiem tego, nie wiem jak to robić.
> pomoce, które wymienił mi terapeuta do kupienia to: schematy-kupiłam to, ale nie wiem do czego ma to służyć i nie wiem też kiedy zastosować pomoce, które wymienił mi terapeuta. kiedy to wprowadzać? jest jakiś określony etap, ze wiadomo ze mozna to zastosować, bo w instrukcji nie ma nic. Druga teczka to: powiedz mi co odczuwasz. Taka niebieska teczka, w której są różne emocjonalne sytuacje, czarno białe i takie schematyczne buzie. Czy tą pomoc też mam od razu z synkiem ćwiczyć, zgodnie z ta instrukcją, która tam jest? czy an początku nie robimy czarnych obrazków?
>co to jest materiał schematyczny? w zaleceniach mam napisane, ze Miki musi składac obrazki z części. obrazki muszę być schematyczne. może pani napisać jaki to materiał?


Pani Marto, dużo tego,ale czekam strasznie na odpowiedz. takie to dla mnie wazne

Mama Mikiego, Karolina
Zapisane
Marta
Full Member
***
Wiadomości: 105


« Odpowiedz #1 : Czerwca 10, 2014, 11:04:48 »

Szanowna Pani Karolino, nie mogę Pani udzielić wyczerpujących instrukcji, bo przecież nie widziałam dziecka. Nie wiem, jak mówi, jak ma rozwinięty system językowy, czy został przeprowadzony test sprawdzający poszczególne funkcje poznawcze i oceniający poziom ich rozwoju.

Emocje najlepiej ćwiczyć na zdjęciach, schematy wprowadzać dopiero jak dziecko chociaż trochę rozpoznaje twarze osób - na zdjęciach lub w rzeczywistości.

Z figurkami należy postępować jak z innymi lalkami, tylko wymyślać - odgrywać - sceny społeczne, np. spotkania na placu zabaw, rozmowy z mamą, zabawy z siostrą. Zabawy tematyczne  to np. zabawy "w sklep", "w mechanika".

Materiał schematyczny to czarno-białe obrazki przedstawiające rzeczy w sposób schematyczny, ogólny. Nie wiem, czy Synek ma je już układać, bo nie wiem, jak układa obrazki kolorowe, wyraźne.

Uważam, że z pytaniami powinna się Pani zwrócić też do osoby, która diagnozowała dziecko lub proszę o przesłanie wystawionej opinii.

Pozdrawiam.
Marta Korendo
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!