Wróć do strony głównej.
Marca 29, 2024, 08:13:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Brak kontaktu z niemowlakiem obawy  (Przeczytany 7495 razy)
Gringusia
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Wrzenia 28, 2020, 12:41:45 »

Witam serdecznie ,
Trafiłam na to forum szukając odpowiedzi na niepokojące mnie pytania związane z moja 5 i pół tygodniowa córeczka .
Otóż wg mnie córka nie nawiązuje kontaktu lub nawiązuje bardzo mały kontakt z osobami nie reaguje na mój glos chodzi mi tu gdy do niej mówię z boku wołam lub coś opowiadam (gdy mnie słyszy w oddali płacze ale odbieram to jak nawoływanie do piersi )
Jest na piersi większość czasu na niej śpi , przy zmienianiu pieluszki lub przebieraniu bardzo płacze natomiast ciepła kąpiel ja relaksuje , mam wrażenie ze nic nowego się nie dzieje z dnia na dzień nie widzę poprawy , wyczytałam w internecie , ze mogą to być objawy autyzmu wczesnodzieciecego , szukam porady gdyż moja położna i każdy w otoczeniu twierdzi ze uczepiłem się dziecka i powinnam dać mu czas a ja czuje ze jest coś nie tak jestem załamana. Jeżeli jest możliwość pomocy dziecku na tym etapie to chciałabym to zrobić już . Proszę o poradę mieszkam w Niemczech nie wiem do jakiego specjalisty się udać , czy tez będąc w Polsce mogę również się gdzieś zgłosić , co powinnam robić żeby dziecku pomoc . Proszę o zrozumienie i pomoc
Zapisane
Aleksandra Chmielewska
Administrator
Newbie
*****
Wiadomości: 25


« Odpowiedz #1 : Wrzenia 29, 2020, 08:46:11 »

Dzień dobry, opisane przez Panią objawy nie pozwalają na ocenę rozwoju Pani Córeczki. Nie należy jednak bagatelizować Pani niepokoju i warto skonsultować martwiące Panią objawy i poszukać przyczyny drażliwości dziecka. W związku z tym zachęcam Panią do kontaktu ze specjalistą wczesnej interwencji logopedycznej (logopeda lub neurologopeda pracujący z Maluszkami), który oceni, czy Córeczka prawidłowo nawiązuje kontakt oraz poszuka przyczyny „nadużywania” piersi. Może Pani skorzystać z diagnozy w Centrum Metody Krakowskiej (w Krakowie). Informacji na temat takiej wizyty udzieli p. Magdalena Rolińska (numer telefonu: 518-404-155).
Ponadto zachęcam Panią do samodzielnego stymulowania rozwoju Córeczki. Aby ułatwić jej skupianie wzroku na Pani twarzy, warto zadbać o jakiś wyrazisty, kontrastujący akcent w jej obrębie (np. kolorowa czapka, która stworzy kontrast z jasną skórą na czole, usta pomalowane na intensywny kolor, wyraźne oprawki okularów).  Zachęcam do częstych prób nawiązywania kontaktu wzrokowego (Córeczka powinna być wówczas nakarmiona i przewinięta). Jednocześnie mówimy wtedy do dziecka i czule się uśmiechamy, należy próbować różnych sposobów komunikacji: łagodnego mówienia, śpiewania, wokalizowania samogłosek oraz sylab. Szczególnie wokalizowanie jest ważne dla stymulacji głużenia i gaworzenia, jeżeli dziecko powie jakiś dźwięk, powtarzamy go i oczekujemy kolejnej realizacji (dialogowanie z dzieckiem).
Więcej ćwiczeń i wskazówek znajdzie Pani w książce prof. J. Cieszyńskiej i prof. M. Korendo, pt. "Wczesna interwencja terapeutyczna. Stymulacja rozwoju dziecka od noworodka do 6. roku życia". Opisane w niej zostały ćwiczenia i zabawy, które pozytywnie wpływają na rozwój wszystkich dzieci - w przypadku deficytów pozwalają je wyrównać, a w przypadku prawidłowego rozwoju dodatkowo go stymulują.
Serdecznie pozdrawiam
Aleksandra Chmielewska
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!