Wróć do strony głównej.
Kwietnia 29, 2024, 12:13:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 12-latek sekencje ruchowe, prośba o kontakt  (Przeczytany 9572 razy)
JoannaCie
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Lipca 15, 2014, 06:01:30 »

Jestem mamą 12-latka z zespołem Aspergera. Diagnozę otrzymaliśmy późno - gdy syn był w klasie 4. W naszym województwie można skorzystać z grupowych zajęć terapii umiejętności społecznych (w których syn bierze udział od roku) i integracji sensoryczej; do psychiatry, który zajmuje się zespołem Aspergera bardzo trudno się dostać. 3 lipca brałam udział w szkoleniu na temat stymulacji mechanizmów lewopółkulowych (w Gdańsku) i z Panią rozmawiałam.
Piszę do Pani z prośbą o kontakt do osoby z Mławy, o którym Pani mówiła.
Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby mogła mi Pani odpowiedzieć na poniżej opisaną wątpliwość. Syn ma problem z dokładnym myciem zębów. Potrzebuję Pani potwierdzenia, że dobrze zrozumiałam, iż w takim przypadku powinniśmy ćwiczyć sekwencje ruchowe.
Przystępując do tej czynności syn nakłada pastę na szczotkę, wkłada do buzi i się "zawiesza" - stoi ze szczotką w buzi i zamyśla się. Gdy zwracam uwagę - denerwuje się. Gdy razem myjemy zęby i ma powtarzać ruchy po mnie jest podobnie - powtarza ruch po mnie przez moment, zawiesza się, a potem irytuje się gdy przypominam co miał robić. Jego szczotka jest po tygodniu bardzo rozdwojona-pogryziona tak, że trzeba ją wymienić. Gdy sprawdzam do skutku, a syn sam wyczyści zęby to wraca prawie dzień w dzień do łazienki po 3-7 razy.
Pozdrawiam i dziękuję za wskazówki
Joanna
Zapisane
Marta
Full Member
***
Wiadomości: 105


« Odpowiedz #1 : Lipca 26, 2014, 10:40:00 »

Szanowna Pani, ćwiczenie sekwencji miałoby sens, gdyby Syn miał problemy z kolejnością działań podczas mycia zębów, np. najpierw wkładał szczoteczkę do buzi zanim nałoży pastę. Te zawieszenia mogą mieć zwiazek albo z wyłączeniami czasowymi, albo z deficytami uwagi. Bez diagnozy bardzo trudne będzie określenie, co jest przyczyną. Jednak w takiej sytuacji porponuję włączyć  jakiś odmierzacz czasu, najlepiej wydający odgłos cykania. Wtedy Syn będzie skupiał się na upływie czasu i być może nie będzie się zamyślał. Trzeba też sprawdzić, czy jest coś, co szczególnie odwraca Jego uwagę, np. lustro i wtedy ograniczyć do tego dostęp.
Kontakt do Mławy prześlę mailem, proszę tylko o ponowną wiadomość mailową, abym mogła odpowiedzieć.

Pozdrawiam.
Marta Korendo
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!