Wróć do strony głównej.
Grudnia 23, 2024, 01:25:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Agresja u małego autystyka  (Przeczytany 9636 razy)
kasiazkarolkiem
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Listopada 04, 2014, 03:33:02 »

Witam serdecznie jestesm tu nowa , od niedawna zaczelismy terapię z naszym synkiem Karolem 3.5 stwierdzono u niego spektrum autyzmu. Pomimo naszych chceci i starań Karol na co dzień jest dzieckiem bardzo energicznycm , impulsywnym , wybuchowym .Cięzko do nie dotrzec , pojsc na jaki kolwiek kompromis .od ponad pol roku nie ma dniq by nie uderzyl za najmniejsza balachostke nas jako rodzicow lub odwiedzajacych go blliskich , Proby tulenia , calowania lagodzenia sytuacji , daja odwrotny skutek do zamierzonego.Nasz Karolek miewa ogromne klopoty ze snem od urodzenia nie  spi w nocy(kilka przespanych) budzi sie po kilka razy z wrzaskiem ciezko by zasnal spowrotem. ma ogromny klopot z usiedzeniem w jednym miejscu  skupieniu sie na danej rzeczy. nie jest w stanie sie na niczym skoncentrowac i skupic dluzej niz 5 min . Bardzo proszę o jaką kolwiek poradę jak temu zapobiedz zwalaczac tą agresje odruch bicia i kopania , wywierania presji .i czym skutecznie zachcecac dziecko by naucfzylo sie skupiac na danej rzeczy
Serdecznie pozdrawiam Katarzyna
Zapisane
Marta
Full Member
***
Wiadomości: 105


« Odpowiedz #1 : Listopada 09, 2014, 09:18:35 »

SZanowna Pani, ataki agresji i autoagresji są u dzieci autystycznych bardzo uciążliwe. Pisze  Pani, że zaczęliście PAństwo niedawno terapię, nie wiem jednak, w jaki sposób (jaką metodą) ona przebiega. Przede wszystkim zajęcia muszą być prowadzone przy stoliku, nie wolno pozwalać, aby dziecko wykonywało zadania na dywanie. Jeśli dziecko ma stwierdzony autyzm i jest to początek terapii, nie można stosować zasad kompromisu, bo dziecko tego nie rozumie. Konieczne jest przyzwyczajenie Karola do reguł podawanych przez dorosłych. Jeśli ma bardzo duże problemy z koncentracją i organizacją działania, przez przeważający czas powinien chodzić z osobą dorosłą za rękę i współuczestniczyć w możliwych zajęciach domowych (np. wkładanie prania do pralki, sortowanie ubrań po praniu, wkładanie sztućców do szuflady). Dużą pomocą może być dla PAństwa terapeuta metody krakowskiej, który podczas zajęć pomoże Karolowi przyzwyczaić się do działania według reguł.

Pozdrawiam
MArta Korendo
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!