Wróć do strony głównej.
Kwietnia 28, 2024, 09:18:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Od czego zacząć ?  (Przeczytany 9812 razy)
Anita
Newbie
*
Wiadomości: 6


« : Listopada 27, 2014, 08:22:54 »

Witam Pani Profersor.
Chciałabym zacząć z synkiem terapię Metodą Krakowską. Do terapeuty jesteśmy umówieni dopiero za 2 tygodnie. Ponieważ na podkarpaciu jest malo takich terapeutów Pani, która ma nas przyjąć nie wie czy będzie mogła się z nami spotykać co tydzień. Mój synek nie jest jeszcze zdiagnozowany i nie wiem co mu jest. Zapisałam się na diagnozę do Pani Marty Korendo ale termin daleki ,więc chciałabym nie tracić czasu a nie wiem od czego zacząć. Czy mogłaby Pani polecić mi na początek książkę, którą mogłabym przez te 2 tygodnie przeczytać , może zacząć już coś z nim robić ?
Mateusz ma 3 lata i 2 miesiące mówi bardzo wyraźnie , buduje zdania z 2 - 5 wyrazów ale nie używa ich do tzw. dialogu. Mówi o sobie zwykle w 3 osobie. Jest chyba oburęczny ale je głównie lewą. Nie zawsze też odpowie na pytanie. Zamyka się wtedy.
Na początku Panie w przedszkolu sugerowały mutyzm wybiórczy ale on jest trochę nadpobudliwy i nie odpowiada na pytania także nam, więc to chyba nie mutyzm. Czyli  powie nam wszystko co chce ale nie dowiemy się od niego nic Uśmiech Np. Synek mówi  " daj mydełko" "idziemy spać" " Pani daj naklejkę" " kopalećka się zepsuła" " to nie jest mikołaj to jest smelf" jak go poprawię i mówię powiedz " mamo podaj mi mydełko" to powie " mama daj mydełko" z uśmiechem na twarzy.
Badałam go już u neurologa i psychiatry, którzy wykluczyli autyzm, natomiast Panie w Poradni Psychologiczno Pedagogicznej sugerowały autyzm. Pani logopeda powiedziała, że pod względem artykulacyjnym jest bardzo dobrze.
Bardzo szkoda mi czasu , chciałabym coś robić , coś wiedzieć a nie wiem od czego zacząć. O metodzie dowiedziałam się ze 3 dni temu dopiero i błądzę trochę.
pozdrawiam Anita
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Grudnia 01, 2014, 11:38:11 »

Droga Pani Anito, to bardzo dobrze, że diagnozę przeprowadzi prof. Marta Korendo, która jest specjalistą w kwestii diagnozowania spektrum zespołu Aspergera. Piszę tym zespole, bo skoro panie w przedszkolu, które mają duże możliwości oglądania dziecka w różnorodnych sytuacjach sugerują autyzm, to znaczy, że widzą zachowania ze spektrum. to mogą być echolalie, powtórzenia słów i zwrotów nie w celu komunikacji a jedynie użycia języka, trudności z nawiązywaniem kontaktów społecznych i kontaktu wzrokowego, kłopoty z podejmowaniem współnych zbaw, wybiórczość jedzenia. Teraz jeszcze można dziecku pomóc i warto rozpocząć ćwiczenia.
Na początek proszę zapoznać się z książką: "Metoda Krakowska wobec zaburzeń rozwoju dzieci" oraz najnowszą ksiązką prof. M. Korendo na temat zespołu aspergera. W mojej książce znajdzie Pani wszystkie ćwiczenia. Najważniejsze jest całkowite wyeliminowanie muzyki i Tv, komputera, tabletu, radia. Konieczne jest konsekwentne wymaganie spełniania poleceń i prowadznei ćwiczeń lewopółkulowych, które pokaże terapeuta.
Motywacją do prowadzenia dialogu jest prowadzenie dziennika wydarzeń. JAk go prowadzić dowie się Pani z mojej ksiązki oraz  oraz w blogu – dr Elżbiety Ławczys – www.dwujezycznosc.blogspot.com   
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Anita
Newbie
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #2 : Grudnia 01, 2014, 02:29:10 »

Bardzo Pani dziękuję za odpowiedź
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!