Wróć do strony głównej.
Marca 28, 2024, 06:22:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Dysleksja u gimnazjalisty  (Przeczytany 26535 razy)
Ania-Olsztyn
Newbie
*
Wiadomości: 3


« : Kwietnia 10, 2015, 05:54:47 »

Witam

Mam syna w II klasie gimnazjum ze stwierdzoną dysleksją, dysgrafią, dysortografią. Nauka przychodzi mu z trudnością - pomimo wysiłku jaki wkładamy, syn jest zniechęcony i zmęczony terapią, która nie przynosi żadnych rezultatów. Po przeczytaniu artykułów i tekstów  z państwa strony zastanawiam się, czy nie jest za późno żeby pomóc mojemu dziecku.
Czy jest możliwość przeprowadzenia badań, które podałyby przyczyny problemu i jak należy pracować żeby choć trochę pomóc  mu uczyć się, zapamiętywać, wysławiać się, lepiej pisać.  Z jakich materiałów można korzystać pracując z dzieckiem? 
W Wydawnictwie Metody Krakowskiej jest dużo  książek i materiałów. W jakie powinniśmy się zaopatrzyć? Mieszkam w Olsztynie w woj. Warmińsko-mazurskim i jeśli nie ma w pobliżu Olsztyna podobnej poradni jak Państwa mogę przyjechać do Krakowa,  chociaż  to bardzo daleko. Bardzo zależy mi na tym żeby pomóc synowi, boję się jednak czy już nie jest dla niego za późno. Proszę o pomoc.

Anna Michniewicz
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Kwietnia 12, 2015, 02:29:38 »

Droga Pani Anno, z punktu widzenia całego życia, absolutnie nie jest zbyt późno, choć łatwo nie będzie, przede wszystkim z powodów emocjonalnych. Bez badania i sprawdzenia poziomu rozumienia tekstów i tempa czytania, nie mogę poradzić żadnych pomocy. W tym wieku konieczne jest uwzględnienie wszystkich czynników, także temperamentu dziecka i jego preferencji percepcyjnych. Proszę się zapisać na diagnozę pod koniec czerwca. Terminów jeszcze nie ma, ale będą, gdy zakończę sesję egzaminacyjną.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Ania-Olsztyn
Newbie
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Kwietnia 12, 2015, 09:32:28 »

Witam Panią,

   Bardzo dziękuję za Pani odpowiedź, która daje mi nadzieję że można skutecznie pomóc mojemu dziecku.
Oczywiście zapiszę syna na diagnozę do Pani w terminie który Pani podała, chociaż bardzo zależy mi na tym aby spotkać się z Panią jak najszybciej aby zacząć z nim w końcu pracować w sposób, który w naprawdę pomoże mu uwierzyć w siebie, że można samemu nauczyć się lekcji i że nauka to nie męczarnia. Jeśli to możliwe, to bardzo proszę o kontakt, jeśli jednak nie, to będę cierpliwie czekała na koniec czerwca.
   Prosiłabym tylko o informację w jaki sposób syn będzie diagnozowany, tzn. czy wystarczy na to jeden dzień, czy też będę musiała zaplanować więcej dni, oraz czy umawiać jedną wizytę czy więcej i w jakich odstępach czasu.

Pozdrawiam,
Ania Michniewicz
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #3 : Kwietnia 13, 2015, 04:13:53 »

Droga Pani Anno, wystarczy jedna wizyta, ale przed końcem czerwca nie będzie to możliwe.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!