Wróć do strony głównej.
Maja 02, 2024, 08:20:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Roczny chłopiec z zespołem Downa  (Przeczytany 8182 razy)
AniaJot
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Maja 31, 2015, 08:26:11 »

Szanowna Pani Profesor,

Moj synek za 2 tygodnie skończy rok i zaczynamy w Warszawie przygodę z metoda krakowska. Wcześniej nie mieliśmy dobrego psychologa a teraz Pani zwróciła mi uwagę ze synek nie pokazuje palcem, nie reaguje na polecenia nie wkłada klocka do otworu. ( ale potrafi łapać klocek przekłada z ręki do ręki , sam otwiera pudełko z klockami)Musze dodać od siebie ze miał zawsze słabe reće ostatnio nauczył sie sam jeść chrupka i karmi tez mnie. Uczę go robic papa ale na razie nie umie tego zrobić do mnie tylko oglada raczej reće jak to robi. ( lubi obserwować swoje dłonie)Ma bardzo dobry kontakt wzrokowy i każdy terapeuta mowi ze jest skupiony na tym co robi, dużo sie uśmiecha i śmieje, reaguje na rodziców, lubi laskotki, nie ma nadwrażliwości - lubi mieć brudne ręce to go fascynuje, lubi rożne konsystencje i tekstury, je grube pokarmy, gryzie i od dwóch miesięcy pije przez dorosła słomkę. Uwielbia sie pieścić i przytulac, lubi bawić sie farbami, mowi baba dada tata, czasem mama i tworzy tez ciągi, ostatnio robi tez jakieś dziwne konstrukcje językowe szczególnie jak sie bawimy albo rozmawiamy mam wrażenie ze synek prowadzi ze mną dialog w swoim stylu. Zdarza mu sie ze naśladuje jak tata mowi tata itp. Spi dobrze nie ma problemów z zasypianiem dopiero zaczyna siadać.Zaczęłam sie martwić ze to ze synek nie pokazuje palcem i nie rozumie poleceń to objawy autyzmu trochę sie przestraszyłam ze synek nie pokazuje ale tak naprawdę nikt mi nie mówił żeby to ćwiczyć... Zaczęłam teraz intensywnie nad tym pracować i tez staram sie go uczyć pokazywania w kasiazeczce ale szczerze mówiąc sama nie wiem czy dobrze to robię. Problem w tym ze jak próbuje z synkiem powtarzać te gesty to synek często blokuje ręce i zabiera i nie mogę mu pokazać...da radę dwa albo trzy i potem jest bunt...dodam ze synek ma terapie logopedyczna raz w tygodniu i terapie ręki raz w tygodniu, jest rehabilitowany chodzi do psychologa neurologa i innych specjalistów i nikt mi o autyzmie nie mówił... Raczej wskazują ze bardzo kontaktowy jak na zespół... I sama nie wiem co mam myślec...na czym sie skupić w przygotowaniach do metody krakowskiej z bobasem w tym wieku? Mamy książeczki słucham i uczę sie mowc i wczesna interwencje terapeutyczna i korzystamy.. Wyrazy szacunku
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Lipca 09, 2015, 08:52:17 »

Droga Pani Anno, gest wskazywania palcem pojawia się, gdy dziecko już swobodnie siedzi z uwolnionymi rękami.   W ZD rozwój motoryczny jest zwolniony, dlatego nie mógł się pojawić gest wskazywania przed umiejętnością siedzenia.  Proszę więc nie zamartwiać się o cechy autystyczne tylko ćwiczyć umiejętności poznawcze i motoryczne zgodnie z sekwencją ich pojawiania się w rozwoju.
Proszę pamiętać, że to samo zadanie można powtórzyć nie więcej niż trzy razy, dlatego po  trzecim razie Synek się buntuje. Najlepiej powtarzać dwa razy.
Pani Anno, terapię ręki może Pani robić sama! To nowa moda, narażania rodziców na wydatki na terapię, którą robiły nasze babcie podczas codziennych czynności z wnukami.
Proszę ćwiczyć te umiejętności, które są oczekiwane na danym etapie rozwoju, proszę stosować program słuchowy 9 minut dziennie (3x3 minuty).

Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!