Wróć do strony głównej.
Maja 02, 2024, 04:01:46 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: nauka czytania metodą symult-sekw. a wyjazd do Niemiec  (Przeczytany 7166 razy)
zuch.a
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Czerwca 07, 2015, 06:21:17 »

a sprawa, w której się kontaktuje wygląda następująco;
cieszę się, że metodą symultaniczno- sekwencyjną nauczyłam syna czytać;
przeczytał już wszystkie książeczki 20- 28 z serii kocham czytać,
przeszedł również a automatu- ja go tego nie uczyłam- na czytanie tekstu małymi i dużymi literami-  swojej kolekcji- Franklina;

ma 7 lat, ale jako 6 latek z pierwszej połowy 2008r- został odroczony na moją prośbę- tj sferę emocjonalną; pracuje jako psycholog w jego przedszkolu;
mam też 5 - letnią córkę, które jest dopiero na 8 książeczce pierwszej serii;

w najbliższym czasie- będziemy się przeprowadzać do cioci do Niemiec; czytałam klilka art. o dwujęzyczności;
we wrześniu córka pójdzie jeszcze do niemieckiego przedszkola a syn do niemieckiej szkoły;
mam nadzieję, że ta zmiana nie wpłynie negatywnie na ich rozwój, i że nauczą się nowego języka;
nie wiem, czy mam mieć w związku z tym jakieś niepokoje; zastanawiam się nad zakupem serii w języku niemieckim-
czy dopiero jak złapie i będzie powtarzał już zwroty w języku niemieckim czy od września- ma ćwiczyć z ciocią? bo ja nie znam j. niemieckiego-
i nie byłabym dobrą nauczycielką;

a w sprawie córki- to chyba najpierw muszę skończyć naukę czytania po polsku, prawda?

czekam na odpowiedź, z poważaniem Aneta
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Lipca 09, 2015, 07:59:08 »

Droga Pani Aneto, proszę wybaczyć, że tak długo czeka Pani na odpowiedź, ale czerwiec to czas moich podróży do Polonii (byłam nawet w Korei).
Bardzo się cieszę, że Synek potwierdził, wyniki moich badań, które pokazują, że dzieci samodzielnie, dzięki aktywności intelektualnej uczą się czytania małym drukiem. Synek jest gotowy do nauki czytania w języku niemieckim i zapewniam, że zrobi to szybko, a kolejny język opanuje błyskawicznie. To są efekty wczesnej nauki czytania.
Córeczka, jeżeli konsekwentnie nauczy ją Pani czytać w języku polskim też sobie poradzi. Ale oczywiście najpierw czytanie w języku polskim, a język niemiecki w przedszkolu.
Nie może Pani zaniedbać czytania w języku polskim, bo potem i Pani i dziecko dostrzeglibyście różnice w funkcjonowaniu Synak i Córki. dlatego ważne jest intensywne ćwiczenie czytania w języku polskim. Jeśli uda się Pani dokonać, nie musi się Pani martwić o edukacyjną przyszłość swoich Dzieci, a one kiedyś będą mówiły, ze miały cudowną Matkę.

Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!