Wróć do strony głównej.
Maja 02, 2024, 03:13:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 8,5 miesieczny chlopczyk dwujezyczni rodzice  (Przeczytany 7431 razy)
Marta1985
Newbie
*
Wiadomości: 2


« : Lipca 01, 2015, 08:46:15 »

witam.chce opisac moja sytuacje najlepiej jak potrafie oraz zasiegnac porady jesli to mozliwe,jestem mama 8,5 miesiecznego chlopca.musze nadmienic ze mam jakies dZiwne problemy zdrowotne ktorych nikt nie byl w stanie zdiagnozowac.po 3 latach od poczatku moich problemow zdrowotnych zaszlam w ciaze.synulek urodzil sie po terminie dostal 9 punktow w skali apgar.byl sporo mniejszy od brata,moze dlatego ze bylam na diecie bez cukru i glutenu.teraz przejde do rzeczy gdyz tak bardzo sie o niego martwie ze nie mam sily myslec o niczym innym,zadreczam sie regularnie.niepokoi mnie u niego ze czasem patrzy w przestrzen na sciane lub sufit,aczkolwiek nie na dlugo ,czasem rano zdarzy mu sie przygladac na raczke ,nigdy w ciagu dnia,jest bardzo placzliwy chce byc ciagle noszony na rekach,byly problemy z jedzeniem od urodzenia ale od kiedy podaje aloes i cytryne synek je normalnie.jest rowniez karmiony lyzeczka,nie za bardzo chce powtarzac,kontakt wzrokowy raczej dobry choc nieraz z bliska nie chce patrzec,malo mowi a czasem raczej jeczy gdy sie zlosci,mial problemy z przewracaniem i lezeniem na brzuchu gdyz ciagle chce byc noszony na rekach,nie zawsze reaguje na imie,nie czesto sie usmiecha.teraz napisze o tym co robi:klaszcze w raczki gdy cos chce sa dni kiedy mowi wiecej mama,dada,nana,lala,ma,da, gdy ide do pracy a on zostaje z babcia raczej nie chce za duzo mowic,wyciaga raczki,reaguje na imie choc nie robi tego gdy wychodzimy na dwor bardzo sie wtedy rozglada i jest jakby nie obecny,potrafi patrzec w oczy z bliska przy karmieniu.wita mnie usmiechem gdy wracam,gdy mowi to rzadko do nas zagaduje a raczej mowi do rzeczy,smieje sie do starszego brata,ma problemy z egzema,siedzi ale jesCze nie pewnie,slabo sie asekuruje.w nicy wybudza sie na chwilke gdy dostanie piers idzie spac dalej.spi czujnie.lubi spacery usmiecha sie do obcych ale gdy jest u mnie na rekach,nie ma jeszcze zabkow i wszystko pcha do buzi.czasem robi papa,jak ma ochote,mieszkamy w uk i ja mowie do syna po polsku a maz po angielsku.gdy mial 5miesiecy zabralam go do polski,byl u neurologa w centrum neurologii i epileptologi w warszawie mial tez eeg.wszystko bylo w porzadku,rowniez badania krwi.tak bardzo sie o niego martwie niewiem czy to jest moja obsesja gdyz mam problemy zdrowotne i od zawsze czytalam w internecie o autyzmie i balam sie go jak ognia.pracuje rowniez w osrodku dla ludzi z ciezkim autyzmem,opiekuje sie nimi.moj strach o syna jest ogromny.umowilam go na wizyte w synapsis,zakupilam rowniez pani plyty wyrazenia dzwiekonasladowcze i samogloski i wykrzyknienia,nie pozwalam ogladac tv,nie bawi sie grajacymi zabawkami,ma diete bezmleczna o bezglutenowa,podaje aloes cytryne i olej z oliwek,wszystkie owoce i warzywa kupuje niepryskane.mam juz chyba obsesje niewoem czy syn to wyczuwa odemnie,to nastawienie.pani profesor prosze o  odpowiedz przepraszam ze chaotycznie ale pisalam co przychodzi mi do glowy.czy jest jeszcze cos co moge zrobic???dziekuje
Zapisane
Marta1985
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #1 : Lipca 01, 2015, 10:38:18 »

Chce jeszcze dodac ze synek lubi sie bawic w a ku ku  i lubi sie gdy biegamy z nim na rekach,mruzy oczy na sloncu.ale w sklepach czasem przyglada sie na lampy
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #2 : Lipca 09, 2015, 07:44:36 »

Droga Pani Marto, z pewnością, ze względu na Pani pracę zawodową jest Pani wyczulona na zachowania ze spektrum autyzmu, ale lepiej widzieć zbyt dużo, niż zaniedbać jakiekolwiek zakłócenia rozwoju. Niektóre zachowania Synka wskazują na opóźnienia rozwoju dlatego warto rozpocząć stymulację. Wszystkie ćwiczenia dla dzieci od 3 miesiąca do 6 roku są opisane w książce "Wczesna interwencja terapeutyczna" - www.we.pl.
Proszę traktować rozpoczęcie stymulacji jako wspomaganie rozwoju, a nie jako problem kliniczny, którego z Pani opisu nie widzę, choć dostrzegam konieczność dodatkowego wsparcia rozwoju.

Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!