Wróć do strony głównej.
Kwietnia 27, 2024, 08:50:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanie o wczesniaka 16mc- slabo reaguje na imie i nie wykonuje prostych czynnos  (Przeczytany 4603 razy)
kari
Newbie
*
Wiadomości: 3


« : Wrzenia 02, 2015, 11:34:13 »

Pani Profesor. Jestem mama 16mieisecznej dziewczynki Marysi. Marysia jest wcześniakiem z 33tc, cc nastapilo z powodu silnej gestozy. Corka dostala 10/10pkt, nie miala większym problemow z oddychaniem (ncpap przez kilka godzin). W wieku 4mc zaszczepiłam ja dtpa i w efekcie czego orka miala wylew dokomorowy 2 stopień, zez rozbieżny i na 3 tygodnie przestala wodzić wzrokiem oraz nie bylo kontaktu wzrokowego. Dzis corka jest pogodnym, roześmianym dzieckiem, niestety niepokoi mnie kilka jej zachowan o chciałabym zacząć działać. Wszyscy mówią, ze wymyślam, ze szukam dziecku chorob ale ja nie chce tracić czasu na czekanie. Córka bardzo slabo reaguje na imie, jak jest w większym gronie osób to reaguje niemal za każdym razem, keidy zostaje sama ze mna nie reaguje prawie wcale. Niepokoi mnie również to, ze corka nie sygnalizuje, ze zrobila kupke (czasem bardziej chce isc do mnie na ręce ale nie jest to regula), corka nie chce oglądać książeczek, nie pokazuje paluszkiem (od czasu do czasu cos pokaże ale nie zawsze chce otrzymać odpowiedz), nie pokazuje, ze chce jej sie pic ( jest nadal karmiona piersią wiec jeśli chce piers sama sobie ja wyciaga), jeśli ja pije wodę  corka wyciaga dwie raczki i zaczyna stękać wtedy wiem, ze chce sie napić. Jeśli butelka stoi na stole to nie będzie jej chciala. Ma problemy, zeby skazać nosek, kila razy udali jej sie pokazać oczko jak dostala o to zapytana, nie wie gdzie ma nóżki ale jak ja ubieram to podaje, jeśli poprosze i wyciągnę reke to poda mi to co trzyma. Naszym ogromnym bledem bylo to, ze ciągle gral tv i teledyski na komórce od 2 tygodni wszystko usunięte, zostaly nam jesCze zabawki dźwiękowe, boi sie różnych dziwiekow, wstydzi sie czasem doroslych, nie mowi tylko mamamamam, tatata, bababa, Malo naśladuje chociaz zdarza się, boi sie chodzic inauka chodzenia trwa juz 4mc. Jest mnóstwo pozytywnych zachowan, umie bawic sie w udawanie (rozmawia przez telefon zabawkowy i mówi halo, przytula misia i powtórzy po mnie jak daje misiowi pic), lubi sie przytulać, lubi dzieci i starsze i w swoim wieku, sama w piaskownicy inicjuje zabawy, podchodzi do dzieci, myje sama zabki, czesze wioski, lubi sie z nami bawic chociaz klocki ja denerwują, jak ktoś wraca do domu to sie bardzo cieszy, jak wychodze z pokoju to biegnie za mna(na czworaka), nie ma problemu z kąpielą nawet mycie Glowy nie ejst straszne. Najbardziej niepokoi mnie to, ze corka nie rozumie prostych poleceń. Wiem, ze wina tkwi w tv i z pewnością corka źle rozwija sie z tego wlasnie powodu ale boje sie, ze moze mieć autyzm.mieszkamy w Świętochłowicach. Moze polecic nam Pani kogoś kto trafnie zdiagnozuje nam córkę i powie co dalej? Bardzo dziekuje i pozdrawiam. 
Zapisane
kari
Newbie
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #1 : Wrzenia 02, 2015, 11:43:14 »

Dodam jeszcze, ze corka po porodzie w szpitalu przebywala 1,5mc bo przestala trawić pokarm. W wieku 11mc byla hospitalizowana przez okres 2tygodni i zostaly podaje jej dwa antybiotyki. Bardzo źle zniosla druga hospitalizacje, mam wrażenie, ze zrobila sie bardziej lękliwym dzieckiem. Dodatkowo ostatnio ejst dość nerwowa jak czegoś jej nie pozwole, bądź zabiorę. Woli bawic sie rzeczami z domu niż zabawkami, chociaz po wylaczeniu tv zaczyna bawic sie również zabawkami. Bardzo lubi pilke.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!