Wróć do strony głównej.
Kwietnia 30, 2024, 08:23:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Córka 16 miesięcy w trakcie diagnozy  (Przeczytany 6009 razy)
Agusik
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Listopada 23, 2015, 02:09:35 »

Witam Pani Profesor
Moja córka urodziła sie w 35 tyg ciąży , przez 3 pierwsze miesiace miała zoltaczke, miała tez fototerapie. W 3 miesiącu życia przyjmowała antybiotyk , wykluczono CMV. Od samego początku miała wzmożone napięcie mięśniowe  , była rehabilitowana. Ruchowo rozwija sie prawidłowo , niestety intelektualnie nie , od samego początku był słaby kontakt wzrokowy( patrzyła nam na szyje, zamiast oczy) dzięki stymulacji materiałami stworzonymi przez Panią Prof do rozwoju funkcji poznawczych kontakt wzrokowy poprawił sie , choć nie jest jeszcze prawidłowy .
Córka mówi " mama " " tata" am" hau" ci ci ( na kotka) " gu gu( na ptaszki) " dam"( jak coś chce). Robi papa, pokazuje rączka na brzuszku jakie dobre , ale nie pokazuje jaka duża urośnie . Wskazuje paluszkiem , choć wtedy nie patrzy na nas tylko na przedmiot na który pokazuje. (Czyli nie mamy wspólnego pola uwagi?)
Pracuje z córka od miesiąca nad książeczkami "Samogłoski i wykrzyknienia" i " wyrażenia dźwiękonaśladowcze " jednak córka nic nie powtarza, co bardzo mnie martwi. W ksiązkach pokazuje pewne  rzeczy zawsze dobrze np słońce , psa, a sa tez rzeczy ktore zawsze sie jej mylą, czy to normalne w tym wieku?
Kupiłam tez " czytanie symultaniczne - wyrażenia dźwiękonaśladowcze " - jednak córka nie potrafi wykonać przy nich poleceń , mysle , ze chyba jeszcze jest za mała dla tych pomocy (?)
Jestem zdeterminowana cieżko pracować by pomoc dziecku, tylko bardzo proszę Panią Profesor o pomoc w ustaleniu planu działania dla mojej 16 miesięcznej corki . Za wszelkie wskazówki będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam

Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Grudnia 05, 2015, 10:23:31 »

 Droga Pani Agnieszko, przede wszystkim proszę pamiętać, by program słuchowy prowadzony był W SŁUCHAWKACH. Tylko wówczas może pojawić się powtarzanie.

Kiedy Córeczka pokazuje obiekt na jakąś Pani sugestię/polecenie/pytanie to jest to oznaka wspólnego pola uwagi.
Córeczka jest już gotowa do dobierania samogłosek do samogłosek i podawania wyrażeń dźwiękonaśladowczych.

Dziecko może się mylić wypełniając polecenie "pokaż gdzie jest ." Jeśli Pani wie, że dziecko potrafi wykonać to zadanie to nie należy go ćwiczyć.

Byłoby dobrze gdyby mogła Pani zobaczyć jak wyglądają ćwiczenia z terapeutą MK. Proszę oszukać w pobliżu miejsca zamieszkania lub zamówić sobie 3-4 dniowy turnus w Centrum Metody Krakowskiej,.

Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
ona1987
Newbie
*
Wiadomości: 25


« Odpowiedz #2 : Wrzenia 03, 2016, 10:08:18 »

Witam serdecznie. Czy moglaby Pani napisac jak corka sie rozwija? Czy stosuje Pani terapie? Pozdrawiam i bede wdzieczna za informacje.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!