Wróć do strony głównej.
Kwietnia 27, 2024, 09:49:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 6
  Drukuj  
Autor Wątek: 3 misięczne dziecko unika kontaktu wzrokowego  (Przeczytany 75869 razy)
anowi777
Newbie
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #30 : Listopada 07, 2016, 10:59:53 »

mały ma 7,5 miesiąca, dużo rozumie, pokaże wzrokiem wiele rzeczy jak zapytam np., gdzie jest lampa, piesek, aniołek, mama, tata itp. wie gdzie gasi sie i zapala światło, ściąga pieluche a moje twarzy, cieszy sie z zabawy akuku, patrzy za spadającemi przedmiotami, szuka ukrytych pod pieluchą zabawek. Wyciąga ręce jak chce na ręce. Ruchowo wystrzelił jak z procy, raczkuje bardzo sprawnie, sam siada, od kilku dni wstaje w łózeczku i się huśta na nogach, próbuje robić małe kroczki, puszcza się spowrotem na pupe. Więcej się śmieje, bardzo się cieszy na tatę (nawet bardziej niz na mame). Kontakt wzrokowy też juz jest dobry.
Teraz co martwi: nie gaworzy (tylko samogłoski), nie pokazuje ręką tylko wzrokiem (jak podchodze do aniołka to wyciąga od razu ręce ale po to żeby go złapać a nie żeby pokazać że o to mu chodzi), nic nie naśladuje.
Stymuluje cały czas płytkami, ale gaworzenia nie możemy wywołać Smutny



« Ostatnia zmiana: Lutego 22, 2017, 09:10:04 wysłane przez anowi777 » Zapisane
karina1987
Newbie
*
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #31 : Listopada 07, 2016, 11:23:47 »

Nic tylko się ciesz.... moj ma 7 miesięcy ... nie robi nic.... kompletnie nic... leży i patrzy to tu to tam... czasem się obróci na brzuch i dalej leży :-( patrzy na mnie co ja robię, jak pies idzie, jak ktoś nowy przychodzi też popatrzy... ale tylko to... rąk do nas nie wyciąga, do zabawek nie wyciąga, ruszać za dużo lepiej nie...najlepiej smoczek i pielucha tetrowa... szczerze?? Mam już dość jego nieobecności i niezainteresowania... ja już tyle próbowałam że nie mam siły..  poddaję się .. rehabilituje go ruchowo, reszta w rękach Boga
Zapisane
karina1987
Newbie
*
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #32 : Listopada 07, 2016, 11:40:00 »

I nie mam zamiaru go męczyć więcej, bo każda moje zainteresowanie go czymkolwiek z MK kończy się płaczem...kocham Go takim jakim jest... Matka się poddaje... jeśli nie chce się uczyć na razie nie mam zamiaru wymuszać. Najważniejsze żeby Franio ruszył ruchowo, potem będziemy się martwić co dalej z rozwojem poznawczym... i obiecuję sobie ze zrobię wszystko żeby młody w przyszłości był samodzielny... jeszcze o mnie usłyszycie w mediach :-)
Zapisane
Abo87
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #33 : Stycznia 27, 2017, 02:41:45 »

Droga Mamo, założycielko wątku,
Od ostatniego wpisu minęło trochę czasu, jeśli nadal odwiedza Pani forum, czy mogę prosić o aktualizację Waszej sytuacji? Jestem z synkiem na początku drogi, wiek i wiele objawów się zgadza. Postępy jakie zrobiliście dodają nadziei! Mam nadzieję, że teraz jest jeszcze lepiej.
Zapisane
anowi777
Newbie
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #34 : Lutego 22, 2017, 09:16:39 »

Dziecię moje ma 11 m-cy, jest zdrowym dzieckiem!!! Na 9 miesięcy zaczął pokazywać rączką, chwile później palcem, zaczął naśladować, gaworzyć i wszystko co powinno robić zdrowe dziecko. Jest mega kontaktowy, zaczepny, śmieszek. Uwielbia zabawy w chowanego, ganianego, ogólnie potrzebuje cały czas towarzystwa, kiedy go zostawię samego zaraz biegnie za mną. Mieliśmy trudny start to fakt, potrzebował czasu żeby dojść do siebie. Jego rozwój był początkowo nieprawidłowy i to nie ulega wątpliwości, jednak na dzień dzisiejszy nie widzę niepokojących zachowań.
Jest zdrowym dzieckiem!!!
Zapisane
Abo87
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #35 : Lutego 28, 2017, 08:16:52 »

Cudowna wiadomość, gratuluję! Dziękuję za odpowiedź. Życzę zdrowia dla Pani synka, niech już nic nie zakłóci Waszej radości Uśmiech
Zapisane
aza
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #36 : Kwietnia 25, 2017, 02:53:43 »

Ja również bardzo się cieszę, że wasza historia tak dobrze się potoczyła i życzę wszystkiego dobrego. Mam jeszcze jedno pytanie - czy szczepiła Pani dalej swoje dziecko albo czy stosowała jakieś odtruwanie do szczepionkach (nawet nie wiem jak to fachowo nazwać). Tyle jest zbieżnych informacji nt. szczepień dlatego chciałam dopytać jak u Pani ta kwestia wyglądała. Czy tylko skupiła się pani na stymulacji dziecka?
Zapisane
anowi777
Newbie
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #37 : Kwietnia 25, 2017, 09:20:10 »

Chciałam szczepić dziecko skandynawskim kalendarzem szczepień, czyli po 3 miesiącu życia, kiedy miałabym pewność że rozwija się prawidłowo. Niestety rozwój nie był prawidłowy do ok 8 m-ca, dlatego też nie szczepiłam.  Tak więc na dzień dzisiejszy nie mamy żadnego szczepienia a mały ma 13 m-cy.

Zapisane
ch_ola
Newbie
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #38 : Kwietnia 28, 2017, 05:55:00 »

anowi777 gratuluję wytrwałości i sukcesów Uśmiech  - czy mogłaby Pani napisać jakie pomoce zakupiła w celu stymulacji rozwoju dziecka? Moje ma skończonych 9 tygodni i dość ciężko złapać mi z nim kontakt wzrokowy, dlatego postanowiłam ćwiczyć (chociaż wszyscy mówią, że przesadzam...)
Chciałam zakupić:
karty:Stymulacja rozwoju funkcji poznawczych w wieku niemowlęcym
słuchowiska: samogłoski i wykrzyknienia, wyrażenia dźwiękonaśladowcze
Czy coś jeszcze powinnam zakupić?
Jakieś rady w ćwiczeniu? Przeczytałam cały wątek oczywiście, ale byłabym wdzięczna za porady jak ćwiczyć z kartami.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 28, 2017, 09:03:00 wysłane przez ch_ola » Zapisane
anowi777
Newbie
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #39 : Kwietnia 29, 2017, 08:52:52 »

Korzystałam z kart, słuchowiska i książki wczesna interwencja terapeutyczna. Jeśli chodzi o karty to trzeba próbować, u nas nie zdawały początkowo egzaminu więc szukałam sposobu aby dziecko łapać w kontakcie (szminki, okulary, malowanie kropki miedzy oczami itp.), ale chyba najbardziej działało jak śpiewałam. Do kart wracałam co jakiś czas, jednak nie bardzo u nas się sprawdzały bo mały się denerwował kiedy zabierałam kartę. Trzeba sprawdzić co dziecku odpowiada.
Zapisane
kamilaf000
Newbie
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #40 : Maja 01, 2017, 11:42:31 »

Anowi 777 po jakim czasie byly widoczne pierwsze efekty w kontakcie wzrokowym , takie efekty ze juz nie bylo regresow. Wyslalam Pani wiadomosc email, moze podpowie pani cos wiecej prywatnie:) pozdrawiam
Zapisane
anowi777
Newbie
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #41 : Maja 02, 2017, 08:35:26 »

hmm trudno powiedzieć bo czesto było lepiej a pozniej znów gorzej, ale wydaje mi sie ze po 6 mies zauwazałam czesciej ze jest lepiej a ok 9 mies juz było całkiem dobrze.
Zapisane
kamilaf000
Newbie
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #42 : Maja 03, 2017, 07:52:43 »

a powiedz mi z jakiej odległosci stymulowałas . Zauwazylam ze synek zawsze mnie zauwaza jak mówie do niego z odległosci 1 m i wiecej. Osoby ktore rzadziej widzi nawiazuja z nim kontakt z bliskiej odległosci. Nie wiem czy cwiczyc z nim na poczatku z odleglosci ktora jemu odpowiada czy na sile probowac kontaktu z bliska.
Wydaje mi sie ze juz jest lepiej, bo maly z bliska czesciej stara skupic sie na samych ustach jak do niego mówie lub spiewam. Nie odwraca juz całkiem główki Uśmiech jak pokazuje mu karty trzymajac na rekach i odslaniam twarz , zatrzymuje wzrok nawet na 3 sekundy Uśmiech
Zapisane
anowi777
Newbie
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #43 : Maja 03, 2017, 07:27:46 »

u nas też z daleka kontakt był zdecydowanie lepszy.
Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć że nic na siłę nie działało, więc szukałam sposobu który dziecko zaakceptowało.
Zapisane
Rafi
Newbie
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #44 : Maja 16, 2017, 12:52:48 »

Anowi777 a proszę napisz mi, kiedy Twoje dziecko zacęło gaworzyć, mój syn ma dokładnie 8 miesięcy i tydzień i nie gaworzy, a płytek słuchamy już 4 i pół miesiąca, a przez słuchawki równo 2 miesiące, ja juz załamuje się, bo efektów brak, są tylko pojedyncze sylaby, wciąż te same, i większość samogłosek, śpiewam do niego, tańczę z nim, powtarzam sylaby, samogłoski i nic, już nie mam sił, myślę to zostawić, a może robię gdzieś błąd, bo jak słucha płytek, to zawsze Mu(synkowi) coś daje do ręki, bo inaczej chce uciekać, nie jest zainteresowany słuchowiskiem, książeczek nie oglądamy, bo je gniecie, gryzie.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!