Wróć do strony głównej.
Kwietnia 25, 2024, 01:07:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6
  Drukuj  
Autor Wątek: 3 misięczne dziecko unika kontaktu wzrokowego  (Przeczytany 75820 razy)
anowi777
Newbie
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #45 : Maja 16, 2017, 02:48:47 »

u nas gaworzenie też było późno, ok 9 miesiąca ale na dobre rozkręcił się po 10 mcu. Jak obserwuje dzieci znajomych a mam ich sporo w swojej okolicy to wiele dzieci gaworzyć zaczeło po 10 mcu.
Zapisane
milenka88
Newbie
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #46 : Maja 17, 2017, 12:01:44 »

Witaj. Czy mozesz napisac jak dlugo trwalo wypracowanie kontaktu wzrokowego w pionie? Z tym mamy najwiekszy problem.

Po jakim czasie synek zaczal reagowac na wasze glosy?

Dziekuje i Pozdrawiam
Zapisane
anowi777
Newbie
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #47 : Maja 17, 2017, 12:51:27 »

nie pamietam dokładnie, ale u nas było obnizone napięcie i długo był niestabilny, myśle wiec ze ten kontakt był równiez z tego powodu utrudniony. Na głosy wydaje mi sie że dość szybko zaczął reagować.
Zapisane
Rafi
Newbie
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #48 : Maja 18, 2017, 09:49:38 »

Anowi a napisz mi proszę w jaki sposób puszczałaś małemu płytki, czy wtedy pokazywałaś mu książeczki, czy książki oglądaliście, gdy wysłuchał słuchowiska, czy gdy słuchał przez słuchawki siedział u Ciebie na kolanach i czy tyłem do Ciebie?
Będę wdzięczna za odpowiedzi, pozdrawiam:)
Zapisane
anowi777
Newbie
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #49 : Maja 18, 2017, 01:57:35 »

trzymałam na kolanach tyłem do siebie (trzymałam słuchawki bo ściągał), dawałam coś do rączki do zabawy, z czasem odpuściłam słuchawki i puszczałam z wolnego pola bo taka walka była ze i tak nie wydaje mi się że to coś dało (wydaje mi się ze słuchawki mają sens kiedy dziecko je akceptuje). Ksiązeczki oglądaliśmy od ok 10-11 mca.
Zapisane
kamilaf000
Newbie
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #50 : Maja 21, 2017, 12:55:25 »

annowi ja jeszcze chcialam dopytac odnosnie kontaktu z małym.U  nas byl taki super czas ZE SYNEK SMIAL SIE non stop zaczepial mnie ciągle bawił sie... teraz mamy nagły regres. Nawet mu się na brzuszek nie chce przekręcić, co wychodzilo mu cudnie. O usmiechach czy pogaduszkach nie ma mowy... znów ucieka wzrokiem. Mąż mi tłumaczy ze może po prostu mu coś dolega, może idą mu zeby bo marudzi i pcha rączki do buzi. Jest senny. Ma teraz 4 miesiące i już byłam zachwycona ze mam zdrowe cudowne dziecko.Odwolałam nawet wizyte w CMK bo stwierdzilam ze jak go zobacza takiego rozesmianego to mnie wyśmieją....
Zapisane
Rafi
Newbie
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #51 : Maja 22, 2017, 09:42:34 »

Anowi a kiedy Twój Synek zaczął reagować na imię?Bo mój jeszcze nie reaguje Smutny
Zapisane
anowi777
Newbie
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #52 : Maja 22, 2017, 08:33:16 »

kamila u nas też było raz lepiej raz gorzej, choć w wieku 4 miesięcy nie mielismy jeszcze dobrego kontaktu z małym, więc myśle że u was jest super.

Rafi z tego co kojarze choć nie pamietam dokładnie, to raczej w okolicy 9-10 mca.
Zapisane
kamilaf000
Newbie
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #53 : Maja 26, 2017, 12:30:13 »

U nas calkowity regres. Synek ma.4,5miesiaca I znow unika kontaktu ze mna. Wizyta w CMK 12czerwca. Neurolog potwierdzila moje obawy. Trzeba dzialac
Zapisane
Rafi
Newbie
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #54 : Maja 28, 2017, 07:09:18 »

 Anowi bardzo Ci dziękuję za wszelkie informacje, ja strasznie załamuję sie brakiem gaworzenia mimo stymulowania, a powiedz mi czy u Was było dialogowanie, na zasadzie ty: eeeee, synek: eeeee, bo u nas występuje to raz na rok, a kiedy u Was pojawiło sie naśladowanie? Mój obecnie parę rzeczy stara sie nasladowac np. czesanie włosków, ale przerzucac klocków czy przesypywać kaszy nie chce nic a nic, no i jeszcze kiedy był u was gest wskazywania paluszkiem, u nas nie ma nawet całą ręką jeszcze, a mały ma prawie 8 miesięcy i 3 tygodnie.
I ostatnia rzecz, o którą chce zapytać, kiedy wystąpiło wspólne pole uwagi, bo mój jak cos chce, by mu podac, to nie spojrzy, tylko patrzy na to i mowi: yyyy.
Będę Ci wdzięczna za odpowiedzi, bo znów mam mega nerwówkę z tego powodu...
Pozdrawiam serdecznie
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2017, 07:12:12 wysłane przez Rafi » Zapisane
anowi777
Newbie
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #55 : Maja 29, 2017, 12:05:59 »

Rafi z dialogowaniem było bardzo kiepsko, dokładnie jak piszesz raz na rok. Naśladowanie zaczeło się ok 9 miesiąca, koło 10 mca już naśladował chyba wszystko. Wskazywanie rączką po skończonym 9 mcu, paluszek ok 9,5 mca. Wspólne pole uwagi myśle że koło 11-12 mca.
Zapisane
Rafi
Newbie
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #56 : Maja 30, 2017, 10:13:32 »

Hej Anowi Uśmiech wczoraj byłam u lugopedy Metody Krakowskiej, mówiła żeby masować podniebienie, język, i że najważniejsze jest wskazywanie palcem, najpierw może być rączka. A pamiętasz kiedy twój mały robił gest papa lub brawo, mój tylko wystawia rączkę, jak mówię przybij piątkę, ale papa, czy brawo nie łapie w ogóle.
Przepraszam, że Cię tak wypytuję, ale to czekanie i stymulacja jest takie ciężkie, pozdrawiam serdecznie Uśmiech
Zapisane
anowi777
Newbie
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #57 : Maja 31, 2017, 05:34:15 »

pa pa robił jak miał 9 miesięcy, ale koleżanki synek który rozwija się prawidłowo od początku pa pa zaczął robić jak miał 13 mcy, więc spokojnie ma jeszcze czas. Trzeba stymulować i pracować z dzieckiem ale na spokojnie.
Zapisane
ch_ola
Newbie
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #58 : Czerwca 03, 2017, 08:05:55 »

Anowi, mam jeszcze pytanie odnośnie ćwiczenia kontaktu wzrokowego w pionie, jak próbowaliście skupić wzrok malucha? Nasz niestety nie skupia absolutnie na niczym, ani twarze, ani przedmioty i nie bardzo mam już pomysł jak ćwiczyć. W leżaczku i foteliku samochodowym jest lepiej. Na rękach też czasem skupia, ale bardziej na obcych osobach, bo do nich się nawet uśmiechnie. I jak było u Was z uśmiechami? Uśmiech
Zapisane
aga37
Newbie
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #59 : Sierpnia 04, 2017, 02:31:19 »

annowi chciałam zapytać czy nadal się symulujecie MK mimo że mały dogonił rozwojem rówieśników?
Czy u Was udało się osiągnąć kontakt wzrokowy z bardzo bliska - jak go trzymasz na rękach albo posadzisz sobie na kolanach?
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!