Wróć do strony głównej.
Marca 28, 2024, 03:39:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6]
  Drukuj  
Autor Wątek: 3 misięczne dziecko unika kontaktu wzrokowego  (Przeczytany 75311 razy)
aga37
Newbie
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #75 : Padziernika 02, 2017, 09:07:54 »

Lusia1regresy mogą sie zdarzać nawet do 1,5 roku, więc najlepiej nastawić się że to przejściowe. U nas też już było kilka, najdłużej trwało 3 tygodnie! Miał wtedy 7 mies, czyli 3 mies już ćwiczyliśmy. Nie był to pierwszy regres, więc w pierwszy tydzień zagryzłam zęby, w drugim zrobiło się już nerwowo, a w trzecim zaczęłam już rwać włosy z głowy, po czym  - odpuściłam zamartwianie się, ćwiczyłam konsekwentnie wierząc, że kiedyś do mnie wróci. To był wyjazd wakacyjny, postanowiłam, że będę się nim cieszyć, ot tak po prostu, że zrobiłam dla synka wszystko co mogłam, że go stymulowałam, ale więcej dać z siebie nie mogę, mam męża i drugie dziecko, które też potrzebuje uwagi. Zmieniłam nastawienie, zaakceptowałam fakt, że synek jest inny, że może wcale nie chodzić do zwykłego przedszkola, szkoły, ale ja go wyćwiczę na tyle żeby zminimalizować te zaburzenia. Dopuściłam do siebie tę myśl.
I wiesz, on po tygodniu do mnie wrócił, co więcej zaskoczył mnie, bo zaczął się śmiać w głos (przy śmiesznych minach, jak ja się głośno śmiałam), mogłam go sobie pierwszy raz posadzić na kolanach i on na mnie patrzył, wróciło gaworzenie.
Nie daj się zagryźć zamartwianiem się (wiem, że łatwo powiedzieć), śmiej się głośno do córki (wiem że trudno), ona wyczuwa napięcie, bawcie się, stymulujcie. Ona wróci do ciebie!! Dasz radę!
Zapisane
ch_ola
Newbie
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #76 : Padziernika 02, 2017, 10:26:45 »

Te 7 miesięcy to chyba jakiś fatum, bo u nas obecnie podobnie Mrugnięcie może dlatego, że zaczął raczkować i sam siadać...może to jest powiązane. Też się martwię, ale dobrze, że jest to forum i można przeczytać, że to zwykle mija.  Aga37, a trudno było nauczyć synka szukać rzeczy pod pieluchą? Mi już pomysłów brakuje, bo jak coś przykryję, to on stwierdza, że tego nie ma, odwraca się i szuka czegoś innego do zabawy, więc ciężko nawet pokazać, że to jednak tam jest, bo jak odsłaniam, to już nie patrzy.
Zapisane
Lusia1
Newbie
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #77 : Padziernika 02, 2017, 11:22:17 »

Aga37- dziękuję ci za wsparcie, az sie wzruszylam. Ja nie mogę sobie darowac, ze to przeze mnie ten regres
Zapisane
milenka88
Newbie
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #78 : Padziernika 02, 2017, 01:20:44 »

Ch_ola - 7 miesiecy to moze byc za and czesnie do szukania rzeczy pod pielucha. Moja corka zaczela to robic jak skoczyla 8. Teraz ma 10 miesiecy - nadal sa regresy ale robi bardzo duze postepy. Najwieksze zmiany jak do tej pory to 9 miesiacu
Zapisane
aga37
Newbie
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #79 : Padziernika 02, 2017, 07:26:44 »

Szukanie przedmiotu pod pieluszką - akurat synek to załapał jak miał 6,5 mies i zbytnio tego go nie uczyłam - to chyba jedna z niewielu rzeczy, którą sam "błysnął". Może trzeba schować jakąś mega super ciekawą i nową rzecz? może taką która wydaje dźwięki? I żeby wokół nie było żadnych innych zabawek?

Oj ta rewolucja 9-tego miesiąca - tak się nastawiałam, że synek ruszy do przodu z gestami, chociaż jeden gest, jakieś papa, brawo, kosi kosi, piąteczka lub jakiś paluszek pokazujący coś i nic. Kompletnie nic!  ... Ćwiczymy już kolejny miesiąc... Zaraz będzie miał 9,5 mies i nic...
Zapisane
Rafi
Newbie
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #80 : Padziernika 03, 2017, 11:29:34 »

Aga37 za bardzo chcesz, za bardzo sie nastawiasz, moj pierwszy gest zrobil, gdy mial 10 miesiecy zaczal bic brawo, a po 2 dniach od brawo zaczal robic papa, spokojnie zalapie, moj jedynie przybijal piatke gdy mial8, a reszta potem:) acha a te rewolucja jest od 9 do 12 miesiaca, w tych przedzialach, nie musi to byc na 9 miesiecy, ale do roku(plus miesiac).
« Ostatnia zmiana: Padziernika 03, 2017, 11:32:12 wysłane przez Rafi » Zapisane
aga37
Newbie
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #81 : Padziernika 03, 2017, 03:01:33 »

Rafi dzięki! Ja to w gorącej wodzie kąpana oczywiście ;-)
 Moj ma tak że cofa rączki, jak chce z nim bić brawo lub kosi kosi, dlatego ćwiczymy dodatkowo z wsadzaniem rączek do fasoli i do kaszy jaglanej - po 2 tygodniach już sam lubi pogrzebac w tych pudełkach, odkopać gumową zabawkę, wysypać na podłogę trochę, (albo dużo), pobabrać tym na podłodze, czasem nabrać w rączkę i nasypać do innego pudełka - chociaż na początku nie chciał dotykać fasoli i kaszy, cofał rączki. Hehe, ciekawość zwyciężyła ;-)
Zapisane
anowi777
Newbie
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #82 : Listopada 20, 2019, 08:55:58 »

Zawsze w wątkach brakowało mi zakończenia historii... Zakończę zatem wątek informacją, że moje dziecko ma 3,5 roku i jest całkowicie zdrowym dzieckiem Uśmiech
Zapisane
Asiuniak
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #83 : Listopada 25, 2019, 12:32:02 »

Anowi 777.super to czytać
Zapisane
todd
Newbie
*
Wiadomości: 25


« Odpowiedz #84 : Listopada 30, 2019, 10:20:59 »

Dużo szczęscia. Fajnie że napisałać, zrobię podobnie. Chyba że nie dzwignę diagnozy.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!