Wróć do strony głównej.
Kwietnia 30, 2024, 06:30:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Terapeuci Metody Krakowskiej na terenie Niemiec  (Przeczytany 4785 razy)
JoAnna1979
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Sierpnia 04, 2016, 03:21:10 »

Witam,

czy sa na terenie Niemiec teraupeci Metody Krakowskiej? U corki mojej kuzynki  stwierdzono wlasnie autyzm, ma 3 lata i 4 miesiace, dziewczynka nie mowi, nie chce jesc i nie reaguje na dzwieki, choc nie ma wady sluchu. Nie wiem jak mozna jej pomoc, w domu mowi sie tylko po polsku, oboje rodzice sa Polakami, a jezyk niemiecki u obu rodzicow nie jest perfekcyjny. Od czego maja zaczac, jak moga pomoc swojej coreczce? Bardzo prosze o jakies pomocne informacje. Jesli potrzebuja Panstwo dodatkowych informacji, bardzo prosze pisac, postaram sie jak najwiecej opisac.

Pozdrwiam,
Joanna
Zapisane
Zdeterminowana
Newbie
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #1 : Sierpnia 04, 2016, 04:47:11 »

Witam,

Metoda Krakowska to przede wszystkim codzienna praca rodziców w domu z dzieckiem. Proszę przeglądnąć to forum - można się z niego bardzo dużo dowiedzieć i zastosować "od razu" w podjętej przez siebie terapii:
- rezygnacja z wszelkich mediów (telewizor, laptop, komórka, radio w samochodzie),
- wyciągnięcie baterii z dźwiękowych zabawek
- słuchanie programu "Słucham i uczę się mówić" - w pierwszej kolejności "Samogłoski i wykrzyknienia" oraz "Wyrażenia dźwiękonaśladowcze" (koniecznie w słuchawkach)
- przeglądanie wspólnie z dzieckiem zeszytów "Kocham czytać"
Te cztery myślniki są zawsze na początek poruszane przez panią Prof. Cieszyńską.
Proszę się zaopatrzyć również w książkę "Wczesna diagnoza i terapia zaburzeń autystycznych. Metoda Krakowska". W niej oprócz opisu zaburzeń ze autyzmu można znaleźć przykładowe umiejętności dziecka w określonym wieku wraz z ćwiczeniami.
Tyle mogę Państwu pomóc na początek. Resztę wskazówek poda Państwu Pani Profesor.

Życzę dużo sił oraz powodzenia w terapii
Zdeterminowana
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!