Wróć do strony głównej.
Kwietnia 30, 2024, 05:01:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy mam się martwić? Synek 11 mscy  (Przeczytany 4808 razy)
ewelina32
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Wrzenia 12, 2016, 02:30:14 »

Witam. Niepokoję się o mojego 11 miesięcznego synka. Urodzony 4 dni po terminie, cc , waga 4300. Miesiąc po porodzie okazało się, że synek przeszedł wylew 2st obustronny, wykazało to badanie usg w 5 tygodniu życia dziecka. Kontrolne badanie za 6 tygodni wykazało, że wylew się wchłonął, w 6 miesiącu życia nie było żadnych zmian, poszerzeń itp. Pediatra od początku bagatelizowała moje obawy, synek prężył się, wyginał, zaciskał piaski. Wymusiłam skierowanie do neurologa. Stwierdził wzmożone napięcie mięsniowe. od 3 do 8 miesiaca synek rehabilitowany był metoda NDT Bobath. W wieku 7 miesiecy pełzał, raczkował na 8, usiadł z pozycji czworaczej w 8 miesiacu. Ocecnie chodzi przy meblach i za raczkę.
Powtara gesty: Papa, jak bije brawo, kosi kosi, jak myje raczki, jaki duzy urosnie, gdzie ptaszki poleciały, jak wacha kwiatuszka. Pokazauje gdzie mama ma oko, nos. Tak samo na misiu. Pokazuje paluszkiem obrazki w ksiazeczkach choc jeszcze mu sie mylą. Nasladuje psa, krowe, myszkę, konika, kotka. Daje mi buziaki, daje buziaki misiowi, tak samo ze smoczkiem, "karmi mnie" łyżeczką. Pokazuje paluszkiem lub wzrokiem rzeczy o ktore pytam. jak zmieniam mu pieluche, a ma zabawke w raczce i zapytam, jak jedzie autem, to kreci tak jak kierownica i mowi bum bum. Woła za mną mama, na tatę też. Mówi mama, tata, baba, nie, nie ma. wie gdzie nie może iść i udaje wtedy ze płacze, bo mowie mu ze się uderzy. naśladuje za mną sylaby. z jedzeniem nie mamy problemów. Nie zawsze reaguje na imie i nie boi sie obcych choc widze ze sie wstydzi. Dodam, że synek jest bardzo zywy, widze ze czasem trudno mu skupic uwagę na czymś. Malo interesuje sie zabawkami, musze siedziec i bawic sie z nim. Lubi krecic kolkami i innymi reczami.  Pani Jagodo, przepraszam za chaos, ale czy mam sie martwić???Ten wylew nie daje mi spokoju.
« Ostatnia zmiana: Wrzenia 12, 2016, 03:03:51 wysłane przez ewelina32 » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!