Wróć do strony głównej.
Kwietnia 30, 2024, 01:28:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 7-latek niepokojące objawy  (Przeczytany 4643 razy)
MartaS
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Padziernika 03, 2016, 08:55:01 »

dzień dobry
jestem mamą 7 latka, który właśnie poszedł do I klasy w tym roku. Syn jest bardzo emocjonalnym dzieckiem, bardzo łatwo się wzrusza np. gdy zobaczył drastyczny obraz ( kiedyś w gazecie było dziecko z wojny z Syrii)gdy ktoś płacze, reaguje na smutne melodie itp. Jest też lękliwy, wyczulony na poziom swojego bezpieczeństwa np. gdy byli policjanci w szkole przy przestrzec dzieci przed niebezpieczeństwem ze strony osób innych to od razu odnosi to do siebie i że jego spotka dana sytuacja. Gdy musi gdzieś wyjść czy to z przedszkola (uczęszczał) czy ze szkoły na ognisko, wycieczkę zawsze to jakoś podświadomie przeżywa czasem płacze. Nie lubi hałasu, głośnych imprez szkolnych jest wtedy podenerwowany.
Jeśli chodzi o przedszkole to nie lubił chodzić, myślę że przez dzieci które mu dokuczały gdy płakał.
Długo też nie chciał chodzić na różne zajęcia dodatkowe np. basen czy nawet do kolegów bo nie było z nim rodziców- obecnie chodzi na basen, kolegów również odwiedza bez naszej obecności.
Jest bardzo koleżeński, łatwo nawiązuje nowe przyjaźnie, dzieci go lubią.
Potrafi czytać, pisze dość ładnie, chętnie odrabia lekcje domowe.
Jeździ rowerem od roku, ale nie jest chętny do wszelkich zajęć sportowych, raczej szybko się męczy.
proszę o poradę co mogę dla dziecka zrobić by mu pomóc przezwyciężyć lęki, by nadwrażliwość słuchowa i emocjonalna nie była aż tak duża.
pozdrawiam serdecznie
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!