Wróć do strony głównej.
Kwietnia 30, 2024, 09:34:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Zespol Retta  (Przeczytany 5374 razy)
pola
Newbie
*
Wiadomości: 3


« : Padziernika 10, 2016, 02:24:50 »

Szanowna Pani Profesor!
Pisalam kilka miesiecy temu do Pani w sprawie mojej coreczki Amelki, teraz ma ona 2 latka. W czerwcu dostalismy diagnoze Zespol Retta. Wczesniej myslelismy ze ma autyzm, wiec przeczytalam ksiazki o metodzie krakowskiej i pracowalam z nia sama w domu. Gdy miala 1,5 roczku bylismy w Warszawie na diagnozie MK. Teraz juz wiemy dokladnie co jest Amelce. Terapeuta MK w naszym miescie ze wzgledu na brak doswiadczenia z zespolem Retta nie podjal sie terapii, a mi bardzo zalezy na MK. Bylam u zwyklych logopedow i nie bylam zadowolona, nie rozumialam jaki jest cel niektorych cwiczen. W MK wszystko jest dla mnie logiczne. Dziewczynki z Zespolem Retta sa bardzo niedoceniane intelektualnie. Znalazlam blog dzieczyny z zespolem Retta, ktora ma zdolnosc pisania na klawiaturze i dowodzi, ze zespol Retta nie musi sie wiazac z uposledzeniem intelektualnym. Pisze, ze najgorszym aspektem tej choroby jest niemoc komunikacji. Dlatego tak bardzo bym chciala jak najlepiej umozliwic to corce. Wierze w jej potencjal i chce zrobic wszystko, zeby jak najlepiej go rozwinac. Czytalam o technologi Eyetrackingu, ktory poprzez sledzenie ruchow galek ocznych umozliwia komunikacje, chcialabym zasiegnac Pani opinii na temat tej technologi. Nie wiem czy isc w kierunku komunikacji zastepczej. Metoda prob i bledow szukam dla Amelki pomocy zeby pomoc jej z komunikacja. Czy jest jakis terapeuta MK, ktory ma doswiadczenie z zespolem Retta i mozna sie z nim komunikowac przez Skype'a?
Z powazaniem
Pola
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!