Wróć do strony głównej.
Kwietnia 30, 2024, 08:39:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Marek 21 miesięcy wcześniak  (Przeczytany 4847 razy)
Qazalkotl_Basia
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Padziernika 10, 2016, 09:45:13 »

Witam.  Jestem nowym członkiem /użytkownikiem forum. Płakać mi się chce ,bo chyba dotarło właśnie do mnie,ze mój syn jednak ma "jakies" spektrum autyzmu. Może wymienię niepokojące objawy:
-brak mowy,pojedyncze sylaby ,raczej powtarzanie zylab ciągiem niż mówienie słowa
-kręcenie się wkoło aż do utraty równowagi i ogromne zadowolenie z tego co robi (jakby zabawa)
-rzadka reakcją na imię ,wszelkiego typu polecenia czy próba wytłumaczenia ,ze nie wolno czy nie (głównie dotyczy troski o nie zrobienie sobie krzywdy)
-zabawa raczej samemu,ulubionymi zabawkami,ciągle wkładAnie np rurki do kubka czy kredki do kubka lub składanie i wyjmowane przedmiot od do i z pudełka
-chodzenie bardzo niezgrabne,ostrożne, brak wyczucia odległości, uderzenie głową w ścianę jakby jej nie widział
-pokazywanie palcem tylko gdy chce jeść czy pić
-brak zainteresowania ,gdy mu pokazać zwierzeta w książeczce czy samochód na ulicy
-ogromna nerwowosc
-brak naśladowania czegokolwiek,rzadko bynajmniej
-bardzo lubi laskotanie i przytulania ,ale nie lubi obcych osób

Marek urodził się w 31 tyg ciąży. Wagę miał dobra ,jednak miał problemy z oddychaniem. Potem w 5 tygodniu po urodzeniu zarazil się wirusem Rsv.  Walczył o życie przez ponad 3 tygodnie. Powikłania do dziś są widoczne,astma i obustronna rezedma płuc . Bardzo pozno zaczal siedziec,raczkowac czy chodzić.  Jest bardzo dużym indywidualista.  W miejscowości w ,kktórej mieszkamy nie ma za bardzo dostępu do specjalistów.  Nie wiem co robić. Z dnia na dzień jest gorzej. Proszę o radę i wypowiedzenie się czy to jest autyzm? Czy jego zachowanie wynika tylko z wczesniactwa? Byliśmy niedawno na diagnozie SI. Nie ma jeszcze jej wyniku,ale jakoś tak mam wrażenie ,ze nikt tu nic nie chce powiedzieć mi wprost.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!