Wróć do strony głównej.
Marca 28, 2024, 05:10:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Wyrywanie włosów przez dziecko z ZA  (Przeczytany 10883 razy)
beata1991
Newbie
*
Wiadomości: 2


« : Padziernika 15, 2016, 12:48:37 »

Dzień dobry, pracuje z chłopcem ( 5 lat) z ZA, od około 2-3 tygodni nasiliły się u niego niepokojące zachowania, głównie wyrywanie dzieciom włosów oraz mi ( w domu robi to mamie), w ubiegłym roku takie sytuacje zdarzały się bardzo sporadycznie i wygasały. Kilka dni temu wyrwał dziewczynce tak dużą ilość włosów, że został jej ślad na głowie. Zachowania te objawiają się zarówno podczas jego złości jak i bez konkretnego powodu, bawiąc się odchodzi od zabawy aby kogoś pociągnąć za włosy- są to głównie dziewczynki. Jak wyeliminować takie zachowanie? Czy może to być zastosowanie systemu motywacyjnego? W jaki sposób?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Zapisane
kropik
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #1 : Maja 29, 2019, 10:56:05 »

Jestem pedagogiem szkolnym i moim zdaniem przede wszystkim należy zwrócić się do psychologa. Jak mam rozumieć, Pani funkcje "pracuje Pani" z dzieckiem?
Warto też skoncentrować się na przyczynie takich zachowań. Co mogło je nasilić - czy dziecko przeżywa obecnie jakiś stres?
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!