Wróć do strony głównej.
Marca 28, 2024, 02:16:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Lateralizacja skrzyżowana u 5 - latki  (Przeczytany 6029 razy)
adam
Newbie
*
Wiadomości: 0


« : Padziernika 25, 2016, 03:53:25 »

Dzień dobry Pani Profesor,

Mam pytanie dotyczące zagrożenia dysleksją i wczesnego wspomagania rozwoju mojej córki, która ma obecnie 4 lata i 10 miesięcy.

Bawiąc się z córką literkami około rok temu, zauważyłem, że córka dość często myli litery B i D, oraz J i L.
Po zeszłorocznym rozpoczęciu nauki w przedszkolu okazało się, że córka chętniej rysuje lewą ręką, oraz posługuje się sztućcami (wcześniej nie była to wyraźna preferencja).
Po zrobieniu krótkich testów metodami domowymi wygląda na to, że córka ma dominujące prawe oko i prawe ucho, oraz brak wyraźnej dominacji nogi (ze wskazaniem na dominację lewej).
W ostatnim czasie córka zainteresowała się również zapisywaniem literek i zrobiła kilka laurek, które podpisała:
TATA oraz ATAT. Często ma problem z określeniem strony lewej i prawej (literę L zdarza jej się napisać jako lustrzane odbicie).

W jaki sposób mogę wspierać rozwój i zapobiec ew. przyszłym problemom córki z nauką?
Czy w takiej sytuacji istnieje wskazanie, aby 'przestawiać' córkę na prawą rękę ?
Z kim powinienem się skonsultować w takiej sytuacji?

Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź lub sugestię i serdecznie pozdrawiam.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!