Wróć do strony głównej.
Marca 28, 2024, 09:13:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Lateralizacja skrzyżowana u 6-latka  (Przeczytany 8399 razy)
KatarzynaŻywiec
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Stycznia 04, 2017, 09:31:42 »

Pani Profesor, od września zeszłego roku uczę syna czytać. Po tych czterech miesiącach syn czyta, ale zauważyłam, że myli litery (b-d, a-e, o-u), potrafi się zgubić i nie wie gdzie czyta/czytał (czyta, ale bez zrozumienia całości). Ale jako że ma bardzo duży zasób słów, pomimo tego, że pomyli się w literowaniu to i tak wyraz odczyta prawidłowo. Syn jest praworęczny i prawonożny, ale lewooczny i lewouszny. Jeździ na rowerze odkąd skończył 4 lata, gra w piłkę nożną, pływa. Czytam mu dużo od niemowlęctwa, słuchamy audiobooków i słuchowisk. Jest dzieckiem energicznym, skoordynowanym ruchowo, nie obija się, nie plączą mu się nogi. Problem wydaje mi się poważny odkąd zaczęliśmy naukę pisania (od miesiąca) i widzę, że często pisze od prawej do lewej, litery odwrócone, nie mieści się w liniach.
Nie wiem jak mu pomóc. Od września pójdzie do pierwszej klasy. Niepokojące jest dla mnie również to, że w zerówce tego nie zauważono.
Czy konieczne są sesje z logopedą? Czy jestem w stanie pomóc mu sama w warunkach domowych? Dodam jeszcze, że nie ma i nigdy nie miał żadnych problemów z mową.
Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2017, 09:29:36 wysłane przez KatarzynaŻywiec » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!