Wróć do strony głównej.
Kwietnia 19, 2024, 09:33:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy ma jeszcze szanse wyjść na prostą- dysleksja  (Przeczytany 10021 razy)
Wierzbik103
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Stycznia 19, 2017, 11:56:39 »

Dzień Dobry.
Mam 22 lata. Jestem studentką 3 roku filozofii o specjalność etyka. Moim marzeniem jest uczyć dzieci etyki, praca z dziećmi sprawia mi bardzo dużo radość i samozadowolenia.
Niestety ma głąbka dysleksję rozwoje. Po mino tego, że została wykryta już na początku szkoły podstawowej nie udało mi się jej przezwyciężyć.
Mam zaburzanie poczucie czasu- często wychodzie dużo za wcześnie niż powinnam aby niespoźni się na spotkanie.
Podczas wypowiadania się na jakiś temat spontanicznie mino, że ma wiedzie i wiem co chcę powiedzieć moja wypowiedzi jest trudna do odbioru i nie przekazuje tak naprawdę tego co miałam na myśli.
W szkole zawszę miałam problem z czytaniem na głoś na forum klasy- nigdy nie wiedziałam co właśnie przeczytałam.
Przy czytaniu po raz pierwsz dłuższych fragmentów tekstu często nie pamiętam co czytałam na początku.
Często też mylą mi się strony prawa lewa, oraz liczby które podobnie wyglądają np 34 i 43.
Mylę litery które brzą tak samo p-b t-d, często przekręcam wyrazy- kiedyś doprawiłam napisać w wyrazach wielosylabowych  tylko pierwszą i ostaną sylabą dobrze.
Często też robię błędy których nie wiedzie są to zarówno literówki jaki błędy ortografię. Mimo ze znam podstawowe zasady ortograficzne.

Wiem, że aby wyjść na prostą muszę dużo pracować i jestem na to gotowa.
staram się codziennie czytać mimu 15 mim dziennie.
uczę się słówek z języka angliskiego.
czasami bawię się w rozwiązywanie wykreślanek.
uwielbiam układać kostek Rubika. 

Chciałam się dowiedzieć, czy jestem w stanie pokonać negatywnie strony dysleksji. Dysleksja jest częścią mnie dzięki niej jestem kim jestem. Wydaje mi się, że to dzięki niej jestem osobą ciekawą świata, który jest wokół mnie.
Bardzo proszę o rady jak mogę poradzić sobie z tymi rzeczami, które mogą być przeszkodą w mojej wymarzanej pracy.
Przepraszam za wszystkie literówki Smutny
Bardzo dziękuję za każdą odpowiedzi Chichot

Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!