Wróć do strony głównej.
Kwietnia 20, 2024, 03:25:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak rozpocząć samodzielnie pracę z dzieckiem w wieku 2 lat i dwóch mscy?  (Przeczytany 6378 razy)
hd
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Lutego 20, 2017, 11:59:21 »

Witajcie,
chcę pomóc mojemu synowi w komunikacji z nami. Iwo ma 2 lata i 2 msce i nie mówi, tzn. nie używa wyrazów do komunikacji, niektóre słowa są zbliżone np daj jest aj, Zosia jest sia, tata jest ta. Proszę o poradę jak rozpocząć pracę. Zamówiłam książkę "Wczesna interwencja ..." p. Jagody Cieszyńskiej i "Słucham i uczę się mówić Samogłoski i wykrzyknienia", mam słuchawki. Jakie następne książeczki, jaki czas odsłuchiwania. Każde, ważne porady bardzo chętnie przyjmę. Za wiele pytań mi na razie nie przychodzi, pewnie zrodzą się później. Dziękuję z góry i pozdrawiam
Halina Dąbrowska
Zapisane
Natalia Antosz
Administrator
Jr. Member
*****
Wiadomości: 74


« Odpowiedz #1 : Marca 30, 2017, 09:23:08 »

Szanowna Pani,

Program "Słucham i uczę się mówić" składa się z trzech części- pierwsza to "Samogłoski i wykrzyknienia" oraz "Wyrażenia dźwiękonaśladowcze", druga "Sylaby i rzeczowniki" oraz "Trudne głoski" i trzecia "Sylaby i czasowniki", "Przyimki", "Odmiana rzeczownika" i w takiej kolejności wprowadzamy program słuchowy. Jeśli dziecko powtarza już samogłoski i wykrzyknienia oraz wyrażenia dźwiękonaśladowcze wówczas przechodzimy do słuchania płyt z części drugiej. Czas trwania programu ustalany jest dla każdego dziecka indywidualnie i wynosi od 10-30 minut. Jeśli Pani Synek nie mówi, należy oprócz programu słuchowego niezwłocznie wprowadzić ćwiczenia stymulujące lewą półkulę mózgu (szeregi, sekwencje, relacje, układanki lewopółkulowe). Wszystkie ćwiczenia są dokładnie opisane w publikacji Profesor Jagody Cieszyńskiej pt. "Metoda Krakowska wobec zaburzeń rozwoju dzieci". Zachęcam jednak, aby skonsultowała się Pani ze specjalistą, który ustali szczegółowy plan terapii, bowiem bez bezpośredniego kontaktu z maluszkiem nie jest to w pełni możliwe.Terapeutów pracujących Metodą Krakowską® znajdzie Pani na stronie www.szkolakrakowska.pl.

Pozdrawiam serdecznie,
Natalia Zasadni
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!