Wróć do strony głównej.
Marca 29, 2024, 03:37:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5
  Drukuj  
Autor Wątek: 4 miesięczne dziecko - niepokojące objawy  (Przeczytany 71551 razy)
ch_ola
Newbie
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #45 : Kwietnia 19, 2018, 04:26:41 »

Cześć, super, że u Was już wszystko wyszło na prostą Uśmiech
Długo zwlekałam z pisaniem, bo do roku nie było w sumie co pisać, mam wrażenie, że dość opornie to u nas szło, ale postanowiłam napisać, żeby inni się tak nie martwili Mrugnięcie
Zaczął pokazywać ręką jak miał 11 miesięcy (wcześniej praktycznie wszystko wzrokiem), paluszkiem krótko przed skończeniem roku. Papa też dopiero na roczek. Jak miał 11 miesięcy potrafił ułożyć wieżę jak go poprosiłam (z 3 klocków), nakarmić misia, uczesać mamę,12 miesięcy: pokazać oko, nos, buzię czoło na mnie.
Obecnie ma prawie 14 miesięcy i większość umiejętności zgadza się z tym co aga37 napisała, oprócz mówienia i różnych gestów (ale tego też go mało uczę - daje część, przybija piątkę, papa, tuli tuli, daje buziaka, ile ma kłopotów, z rzeczy które go uczyłam to nie chce bić brawo...).
Z mówieniem baaardzo słabo, mówi mama (czasem do mnie czasem ot tak, am - to raczej świadomie i bam).
Ogólnie jest bardzo pogodnym dzieckiem, rozumie polecenia niepoparte gestem, przynosi mi różne rzeczy (ostatnio śmieci z całego mieszkania które znajdzie Język). Jak ktoś obcy mu coś daje, to zawsze patrzy najpierw na mnie.
Byłam z nim w CMK jak miał 10,5 miesiąca i nie stwierdzili zaburzeń.
Generalnie to jak widać po naszych przykładach, należy działać, ale na diagnozę wybierałabym się dopiero jak dziecko skończy rok, wcześniej nie warto się stresować, bo w wieku 10 miesięcy moje dziecko na pewno by w synapsis skreślili Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2018, 05:05:20 wysłane przez ch_ola » Zapisane
aga37
Newbie
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #46 : Maja 13, 2018, 01:08:13 »

Chwalę się,
byliśmy z młodym (16.5 mies) na trzeciej obserwacji w synapsis - usłyszałam to na co tak długo czekałam - nie ma niepokojących zaburzeń i  do zobaczenia za rok!!
Piszę to żeby  podnieść na duchu mamy, które widzą niepokojące zachowania maluchów i chcą je stymulować - że to przynosi efektywne wyniki!! Może nie z dnia na dzień  - ale w ciągu kilku miesięcy - ja dostałam z powrotem moje dziecko!
Oczywiście nie jest idealnie - widzę to w porównaiu z innymi dziećmi - kontakt wzrokowy na rękach do mnie nadal urywany, ale poza tym to bardzo dobry. Za to w porównaiu z rówieśnikami on non stop nawija, co widzi , co chce, dzięki stymulacji on jest do przodu poznawczo. Społecznie też jest nieźle, to u nas najbardziej kulało. Można z nim porozmawiać typu - Idziemy na spacer? - ta!, A gdzie pojdziemy - AAA (plac zabaw), A co będziemy robić w piaskownicy? - Baba, a na zjezdzalni? - Ziuuu, a czym tam pojedziemy? - buu (autobusem) itp. Są gesty, jest pole wspólnej uwagi, pokazuje palcem jak coś chce, jak zapyam gdzie coś jest i jak widzi fajną rzecz to pokazuje palcem czy ja też to widzę. Przynosi książeczki do czytania, uwielbia razem czytać. Zna już samogłoski. Inicjuje zabawę. Umie się bawić na niby - np w karmienie nas, położenie lali spać, lala jedzie na wycieczkę samochodem. itp
oczywiście nie osiadam na laurach, zasady mk już we mnie wrosły na stałe. Jak pisałam wcześniej jesteśmy na diecie 3bez i pod opieką homeopaty.
Za mną ciężka praca, ale drogie mamy - opłacało się!! Zdrowych dzieciaczków i Wam życzę!
Zapisane
Dorota Nagraba
Newbie
*
Wiadomości: 24


« Odpowiedz #47 : Maja 13, 2018, 10:56:22 »

Miło czytać o efektach pracy. Życzę dalszej konsekwencji i postępów u synka.

Pozdrawiam
Dorota Nagraba
Zapisane
katia852
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #48 : Maja 16, 2018, 12:23:06 »

Jeżeli cokolwiek podejrzewasz i coś wydaje ci się nie tak, koniecznie idź do specjalisty, po co zwlekać, najwyżej dowiesz się tylko , że wszystko jest ok.
Zapisane
lukas3
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #49 : Maja 16, 2018, 12:47:58 »

Walczyć o swoje zdrowie i zdrowie swojego dziecka trzeba zawsze. Na pewno sytuacja będzie szła ku lepszemu z czasem.  Życzę Ci powodzenia droga Ago Mrugnięcie
Jednak zastanawia mnie ta opieka homeopaty. Wybacz, ale nie jestem zwolennikiem takich "zawodów" i podchodzę do nich możliwie jak najostrożniej.
Zapisane

aga37
Newbie
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #50 : Maja 17, 2018, 01:44:08 »

A ja przekopując się przez internet natknęłam się na podejście biomedyczne do zaburzeń- dziwne i odstające od normy zachowania mają swoją przyczynę w zaburzeniach dotyczących całego organizmu, źle odżywianie, niski poziom witamin i minerałów, pasożyty, wszechogarniająca chemia i zanieczyszczenie środowiska, równiez mnogość szczepień dla malucha w tak krótkim czasie. Terapia tak, ale uważam że i dieta  (bez cukru, mleka i glutenu, bez przetworzonej żywności tylko sama gotuję), jak również odtruwanie homeopatyczne szczepień na pomaga w drodze ku zdrowiu. To jest forum o stosowaniu Mk, dlatego nie będę się tu o tym pisać, zapraszam na FB "niemowlę-zachowania autystyczne"
Zapisane
lenny6
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #51 : Lipca 10, 2018, 11:41:31 »

Jeżeli nie ma się nietolerancji na gluten to jego niespożywanie wcale nie pomaga! A tylko sprawia, że potem ewentualny kontakt z tym białkiem może wywołać dodatkowe reakcje alergiczne. Sami kaleczycie dzieci, ot co.
Zapisane

aga37
Newbie
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #52 : Lipca 14, 2018, 12:31:02 »

No cóż, jeżeli dobrze obserwuje synka, i widzę że jest spokojniejszy, nie boli go brzuszek, ma ładne kupki, jest pogodniejszy i ogólnie lepiej funkcjonuje odkąd jest na diecie, to ja tu nie widzę żadnej krzywdy dziecka, a raczej miłość dla tego małego człowieka, szacunek dla jego potrzeb i troskę o jego z zdrowie.
Zapisane
Ona89mk
Newbie
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #53 : Kwietnia 28, 2020, 11:49:43 »

Dziewczyny, mam podobna sytuacje z 4 miesiecznym synkiem. Wiem ze dawno pisalyscie te posty dlatego dajcie znac prosze jak teraz wyglada sytuacja? Czy Wasze dzieciaczki rozwinely sie prawidlowo? Pozdrawiam
Zapisane
aga37
Newbie
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #54 : Wrzenia 17, 2020, 12:37:26 »

U nas jest wszystko w jak najlepszym porządku. Synek ma prawie 4 lata, chodzi do przedszkola, ma kolegów,  jest mega gaduła. Nie stosujemy już żadnej diety od ok.2 lat. Uwielbia się przytulać i spędzać czas że mną, grać w planszówki,  zwłaszcza Grzybobranie, lubi jak mu czytam książeczki. Na placu zabaw łatwo nawiązuje nowe znajomości. Na zajęciach w przedszkolu jest aktywny i lubi się dzielić tym co się mi udało! Czyli sfera społeczną która mnie najbardziej martwiła  jest całkowicie OK!
Zapisane
NataliaP
Newbie
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #55 : Padziernika 21, 2020, 03:46:30 »

Witam, mam 8 miesięczna córeczkę. Czytam post i widzę, ze Aga37 miała podobna sytuacje do mojej. Moja córcia jest dzieckiem kontaktowym, coraz lepiej utrzymuje kontakt wzrokowy, gaworzy (choć teraz przez ząbkowanie powtarza tylko sylaby bababa i mamama, zanikło dziadzia oraz tatata) uwielbia bawić się zabawkami, reaguje na imię (wiadomo jak jest na czymś bardzo skupiona to muszę zawołać ja kilka razy) reaguje na dźwięki, lubi jesc nowości, uwielbia zabawy w akuku oraz  „smażyła sroczka jajeczko”. Niepokoi mnie jednak wzrok, są momenty, ze nie potrafi skupić oczu na oczach, bardziej patrzy na włosy lub usta. Jest ogromny postęp ponieważ jak się ja wola to popatrzy w oczy kiedyś w pozycji pionowej nie było mowy o reakcji workowej tylko się śmiała. Jak było u Pani? Jak bardziej stymulować córkę ? My się stymulujemy kartami Pani Cieszyńskiej tak trzy razy dziennie. Pozdrawiam
Zapisane
patii1991
Newbie
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #56 : Stycznia 22, 2021, 09:33:29 »

Hej dziewczyny Uśmiech wiem , że już dawno pisaliście tu o swoich maluszkach, bardzo się cieszę , że jest wszystko ok i daje mi to ogromnego kopa do działania. Synek obecnie 5,5 mc , od około 1,5 mc ćwiczymy z kartami i słuchowisko. Czy coś jeszcze oprócz standardowych zabaw - akuku , bańki , śmieszne miny itp. powinnam robić ? Mam tez pytanie odnośnie kart - robię je chwilkę przy przewijaniu parę razy dziennie , bo synek nie za bardzo chce za nimi wodzić Smutny czy to nie za mało ? Czy powinnam je robić również w pionie ? (Kontakt wzrokowy na plecach jest póki co najlepszy, na brzuchu - kiepsko , w pionie , na rękach - praktycznie zerowy). Słuchowisko puszczam z wolnego pola, nachylam się nad synkiem i powtarza za płytą (synek jak usłyszy dźwięk z płyty to często patrzy za mną , czy powtórzę ). Czy powinnam jednak zacząć stosować słuchawki , czy mogę robić tak jak do tej pory ? Dziękuję za wszystkie informacje
Zapisane
Elena Palinciuc-Dudek
Global Moderator
Newbie
*****
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #57 : Stycznia 26, 2021, 01:15:09 »

Droga Mamo,

włączając program słuchowy, proszę kłaść słuchawki obok główki dziecka.

Jeśli chodzi o skupianie wzroku podczas leżenia na brzuchu, to proszę do leżącego (na brzuchu oczywiście) dziecka mówić (twarz Pani usytuowana na jednej linii z oczami dziecka), przesuwać po białym prześcieradle czerwony pierścień, czarny klocek.

Należy pracować nad kontaktem wzrokowym z dzieckiem również w pionie, jeśli widzi Pani problem. Warto wykorzystać do pracy drugą osobę do pomocy, dopóki dziecko nie będzie samodzielnie siedziało.

Polecam sięgnąć do publikacji prof. J. Cieszyńskiej z serii Neurobiologiczne podstawy rozwoju poznawczego. Wzrok.

Pozdrawiam serdecznie
Elena Palinciuc-Dudek
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2021, 07:06:40 wysłane przez Elena Palinciuc-Dudek » Zapisane
patii1991
Newbie
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #58 : Stycznia 26, 2021, 08:05:26 »

Witam, dziękuję bardzo za informację . Rozumiem , że mogę powtarzać za dźwiękiem w słuchawkach (wtedy synek na mnie zerka), czy raczej zostawić synka, żeby słuchał sam ?
Właśnie na brzuchu i jak jest u kogoś na rękach nie potrafię złapać z nim kontaktu. Po prostu nie patrzy kompletnie na mnie Smutny nawet jak pokazuje karty , też nie zerknie. Rozgląda się wszędzie , tylko na mnie mnie. Może mi Pani podpowie jak mogę ten kontakt zainicjować ?
Zapisane
Elena Palinciuc-Dudek
Global Moderator
Newbie
*****
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #59 : Lutego 15, 2021, 09:33:29 »

Droga Mamo,

Może Pani powtarzać, jeśli dziecko wtedy patrzy na Panią.

Jeśli chodzi o kontakt wzrokowy w pozycji pionowej, to może Pani pomalować usta na czerwono, założyć śmieszną czapkę, opaskę z uszami, ogromne okulary, okrągły nos... Oczywiście nie wszystko naraz. Może Pani działać w zaciemnionym pokoju, a swoją twarz podświetlić latarką. A może Pani wymyśli jeszcze inne triki przyciągające wzrok swojego dziecka.
Pisze Pani, że dziecko nie patrzy na Panią w pozycji na brzuchu. Proszę położyć się na plecach i położyć dziecko sobie na klatkę piersiową. Proszę mówić do dziecka.
Jeśli nic nie zadziała, proszę śledzić na naszej stronie dyżur telefoniczny dla rodziców, będziemy szukać innych rozwiązań.

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo samozaparcia
Elena Palinciuc-Dudek
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2021, 10:19:31 wysłane przez Elena Palinciuc-Dudek » Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!