Wróć do strony głównej.
Kwietnia 23, 2024, 01:24:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Syn 3 lata i 4 m-ce troszkę opóźniona mowa  (Przeczytany 6553 razy)
Ania i Kuba
Newbie
*
Wiadomości: 2


« : Marca 29, 2017, 04:21:50 »

Witam serdecznie
Mam pytanie
Mamy Wasze książeczki słucham i uczę sie mowic
Synek jest troszkę opóźniony z  mowa
Stąd też moje pytanie jak dlugo mamy ćwiczyć jeden zeszyt
Pierwsze cztery zeszyty słuchamy dwa razy dziennie po 10 minut jak jest zalecane
W między czasie trudne głoski wykrzyknienia i wyrażenia dzwiekonasladowcze
Tylko nie bardzo wiem czy codziennie nowy zeszyt czy raczej słuchać to dwa trzy dni na zmianę z tymi dodatkowymi?
Bo odmianę rzeczownikowi liczbę pojedynczą i mnoga jeszcze nie zaczęliśmy bo chcemy najpierw przyswoić te pierwsze
Stąd moje pytanie jak najlepiej ćwiczyć by dziecko sie też nie znudzilo
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź
Zapisane
Natalia Antosz
Administrator
Jr. Member
*****
Wiadomości: 74


« Odpowiedz #1 : Czerwca 09, 2017, 03:18:05 »

Szanowna Pani,

Najpierw słuchamy "Samogłoski i wykrzyknienia" oraz "Wyrażenia dźwiękonaśladowcze" (ok. 30 min. dziennie całość). Jeśli dziecko powtarza, przechodzimy do części "Sylaby i rzeczowniki" oraz "Sylaby i czasowniki" (też ok. 30 min. dziennie), a dopiero potem kolejne części, kiedy Synek radzi już sobie z powtarzaniem.
Polecam serdecznie książkę Prof. Jagody Cieszyńskiej oraz Prof. Marty Korendo pt. 'Wczesna interwencja terapeutyczna". Znajdzie tam Pani mnóstwo ćwiczeń, które może Pani wykorzystać w celu stymulacji rozwoju Pani dziecka.
Nie wiem, jak bardzo Pani Synek ma opóźnioną mowę, ponieważ nie podała Pani szczegółów, dlatego najlepiej będzie skontaktować się z terapeutą, który zobaczy chłopca i dostosuje plan terapii do jego potrzeb. Listę terapeutów pracujących Metodą Krakowską® znajdzie Pani na stronie www.szkolakrakowska.pl.

Pozdrawiam serdecznie,
Natalia Zasadni
Zapisane
staropan
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #2 : Czerwca 19, 2017, 11:33:48 »

Nasz syn miał podobne objawy. Niestety ale w porę zareagowaliśmy i udało się przywrócić ten "normalny stan".
Zapisane

Sposoby na różowaty - sprawdź: http://rosacea.net.pl/
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!