Wróć do strony głównej.
Kwietnia 27, 2024, 06:30:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Chłopiec 18 miesięcy - diagnoza: zaburzenia ze spektrum autyzmu  (Przeczytany 5054 razy)
agataoko
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Czerwca 23, 2017, 11:50:06 »

Dzień dobry,
Mój 18 miesięczny synek otrzymał dwa tygodnie temu diagnozę: zaburzenia ze spektrum autyzmu. Synek nie mówi, nie pokazuje palcem, nie naśladuje. Jak czegoś chce o patrzy się na daną rzecz i rodzica. Preferuje samotne zabawy, rzucanie piłką. Lubi gdy czytam mu książki, ale nie chce nic pokazywać, czasami denerwuje się gdy pokazuję jego palcem. Kontakt wzrokowy jest w miarę dobry,synek lubi się przytulać i "kokosić"  - łaskotać itp. Obserwuje nas podczas codziennych czynności, wszędzie  za nami chodzi ale nie naśladuje. Dużo się śmieje i jest pogodnym dzieckiem. Cieszy się na widok dziadków. Jesteśmy pod opieką Ośrodka Wczesnej Interwencji w Warszawie. Raz w tygodniu przychodzi do nas o domu psycholog, która obserwuje dziecko podczas zabawy, nagrywa film, jak próbujemy się z nim bawić, a w następnym tygodniu omawiamy film, i mówi co było dobre  a co do poprawy. Czekamy na wizytę do immunologa odnośnie rad dot. zmiany diety. Kupiłam też płyty "Słucham i uczę się mówić" i słuchamy pierwszej części. Synek jest drobny i ma małą głowę, przez co wszystkie słuchawki są na niego za duże. Więc puszczam mu z komputera w zamkniętym pokoju, a on siedzi w tym czasie w foteliku do kamienia. Proszę o rady w jaki sposób sama mogłabym pracować z tak małym dzieckiem w domu metodą krakowską. Telewizor i sprzęty grające wyłączyliśmy już 3 tygodnie temu. Dodam, że mam jeszcze 6 miesięczną córeczkę,przez co muszę dzielić czas na dwoje.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.   
Zapisane
asiamms
Newbie
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #1 : Wrzenia 06, 2017, 12:42:48 »

Witam
Mamy bardzo podobne objawy u naszych dzieci i podobny wiek, z tym że ja jeszcze czekam na diagnozę w Synapsis w Warszawie nadal łudząc się, że to nie będzie autyzm. Proszę napisać więcej jak efekty terapii i tego słuchania??
Jak dziecko zachowuje się teraz???czy coś się zmieniło??
Zapisane
aga37
Newbie
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #2 : Wrzenia 06, 2017, 07:44:21 »

My słuchamy płytek od 4 mies (synek ma teraz 8 mies) - na pewno lepsze rezultaty będą jak będzie słuchać w słuchawkach - ja swoje "dorosłe" słuchawki przerobiłam troszkę - przyczepiłam szeroką gumę (ok 3 cm, z w pasmanterii) między jednym a drugim nausznikiem, tak że ta guma leży na główce małego, a nauki w sam raz na uszach.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości. Metoda MK "wrasta" w tryb codziennego życia. ;-)
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!