Wróć do strony głównej.
Kwietnia 19, 2024, 06:39:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pomoc, chłopczyk 11mc. Czy to autyzm??  (Przeczytany 1209 razy)
Kinimaru
Jr. Member
**
Wiadomości: 88


« : Kwietnia 21, 2022, 11:36:51 »

Witam, proszę o pomoc i poradę dotyczącą rozwoju mojego synka, który aktualnie ma 11mc.
Urodzony przez CC (powód: brak postępów podczas porodu naturalnego)
Na wstępie dodam, że mój bratanek ma autyzm przez co mój niepokój na pewno jest większy. Przede wszystkim martwi mnie to, że: https://100001.onl/ https://1921681254.mx/
-Synek nie zawsze reaguje na imię, czasem spojrzy za pierwszym razem, a czasem pomimo licznych prób nie odwróci głowy w moją stronę. Początkowo pięknie reagował na imię za każdym razem, ale problemy zbiegły się w czasie z stawianiem pierwszych kroków ok. 9mc. Aktualnie synek chodzi sam.
-nie pokazuje palcem, czasem wyciągnie całą dłoń w kierunku rzeczy którą chce dostać albo stronę w którą mamy iść. Nie umie pokazać oczka, noska czy pieska w książeczce, ale patrzy wzrokiem np na pieska.
- nie potrafi podać rzeczy, nie reaguje na słowo daj. Daje tylko kwiatek do powąchania lub czesze mamie włosy grzebykiem. Da buziaka.
- podczas jedzenia posiłku cały czas mruczy. Je wszystko  papki i kawałki, czasem rękami, czasem go karmię. Wykazuje zainteresowanie sztućcami, jak mu nabije kawałek pokarmu na widelec bez problemu trafi do buzi.
Poza tym mały utrzymuje kontakt wzrokowy, czasem się go nawet domaga. Po wykonaniu jakieś czynności sprawdza czy patrzymy na niego. Patrzy na przedmiot który pokazuje palcem np. zegar na ścianie. Reaguje na nie wolno/ nie. Ogólnie jest bardzo wesołym dzieckiem, tańczy jak tylko usłyszy jakąś melodie, lubi bawić się w a ku-ku, umie przybić piątkę, bić brawo i pokazać papa. Ostatnio bardzo lubi otwierać i zamykać drzwi i odsuwać szuflady. Bawi się z psem rzucając mu zabawkę lub biegając za nim. Lubi się przytulać. Potrafi wyciągnąć zabawki/kredki z pudełka i np. wrzucić piłki do pudełka.
Lubi dzieci i chce się z nimi bawić. Zaczepia przechodniów na spacerze, ale boi się obcych. Obserwuje obcych z daleka, nie pozwoli się wziąć na ręce. Nie lubi przebierać pampersów, zazwyczaj wiąże to z płaczem.
Dużo gaworzy intonując. Mówi mama, tata, baba, am.
W domu nie oglądamy telewizji.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!