Wróć do strony głównej.
Marca 28, 2024, 04:32:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Synek 2latka nie mowi.,nie reaguje na imie  (Przeczytany 4908 razy)
MamaAlanka
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Kwietnia 06, 2018, 09:14:42 »

Dzien dobry prosze o pomoc bo nie wiem gdzie zamiescic moje pytanie .Moj synek.w.marcu skonczyl.2latka nie reaguje na imie i to mnie zmartwilo oczywiscie nic nie mowi tylko.po swojemu ,poszlam na terapie zaczelismy tydzien temu terapeutka mowi o.zespole aspergera prosze o pomoc rady co mam zrobi ,czego uczyc .Synek.chodzi na palcach ,rowno uklada rozne rzeczy i problem jest z jedzeniem.tylko wybrane przez niego produkty na nowosci niema opcji .Synek reaguje na.polecenia typu daj mamie ...prosze moze ktos pomoc,doradzic co robic z gory dziękuję




Zapisane
Dorota Nagraba
Newbie
*
Wiadomości: 24


« Odpowiedz #1 : Maja 13, 2018, 10:54:33 »

Szanowna Pani,

zachęcam do diagnozy w CMK i jednoczesne podjęcie codziennej pracy z dzieckiem w domu.
Najważniejsze wskazówki to:
1. Proszę całkowicie wyeliminować prawopółkulowe stymulacje (telewizję, radio, zabawki dźwiękowe)
2. Proszę rozpocząć słuchanie programu słuchowego „Słuchami i uczę się mówić” - „Samogłoski i wykrzyknienia" i "Wyrażenia dźwiękonaśladowcze”
3. Zalecam program stymulacji naśladowania mowy - "Kocham czytać"
4. Proszę realizować codzienne ćwiczenia stymulujące rozwój – ćwiczenia opisane są w książce „Prof. J. Cieszyńskiej i Prof. M. Korendo, pt. "Wczesna interwencja terapeutyczna. Stymulacja rozwoju dziecka od noworodka do 6. roku życia". Jeśli synek pracuje z terapeutą MK, proszę poprosić go o wskazówki do pracy w domu.
4.  Wprowadzenie nowych pokarmów wymaga konsekwencji, czasu i cierpliwości. Informacje na temat wybiórczości jedzenia znajdzie Pani w książce Prof. Cieszyńskiej "Metoda Krakowska wobec zaburzeń rozwoju dzieci". Krótka informacja jest również na stronie https://www.centrummetodykrakowskiej.pl/377,a,faq.htm „Jak sobie radzić z wybiórczością jedzenia”

pozdrawiam
Dorota Nagraba
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!