Wróć do strony głównej.
Marca 28, 2024, 04:48:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Trzy języki  (Przeczytany 11190 razy)
yuki
Newbie
*
Wiadomości: 1


WWW
« : Kwietnia 20, 2018, 10:40:45 »

Dzień dobry Wszystkim Uśmiech.
Niedawno, bo 10.03 przyszła na świat nasza córeczka. Jednak jako, że ja jestem Polką, mój mąż pochodzi z Węgier, a na co dzień używamy języka angielskiego to zaczynam się zastanawiać... jak rozwiązać kwestią przyszłej wielojęzyczności naszej córki. W jakim języku do niej mówić? Wiadomo, że w sytuacjach codziennych prawodpodobnie będzie słyszeć wszystkie trzy języki, a z racji tego, ze w przyszłości planujemy przeprowadzę do Wielkiej Brytanii to na co dzień pewnie będzie posługiwała się angielskim.
Dobre dusze, czy ktoś z Was był postawiony w podobnej sytuacji?
Zapisane
zajaczek
Newbie
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #1 : Czerwca 05, 2018, 06:22:26 »

zależy jakie stosunki planujecie mieć z polską i węgrami, jak przeprowadzka do anglii jest planowana to myślę, że innymi językami nie ma co się martwić bo i tak specjalnie nie będzie mogła się nic więcej dogadać tak czy siak z jedną i drugą narodowością. Chociaż czasami język nie jest niezbędny, mam kolegę z Węgra, któremu kupiłam https://hurtinox.pl w tym sklepie nierdzewne elementy do balustrady i nie potrzebowaliśmy znajomości języka by sobie prezenty sprawić. Dziś są google translatory i wszystko staje się łatwe.
__________
https://plumeria.sklep.pl/nasiona-roslin-miododajnych
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2023, 08:20:58 wysłane przez zajaczek » Zapisane
kakadu
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #2 : Maja 10, 2019, 09:03:38 »

Angielskiego i tak się nauczy, bo skoro tym językiem się na co dzień posługujecie i planujecie także przeprowadzkę do WB... I to dobrze, bo z tych trzech języków akurat angielski jest najczęściej używany i na pewno najbardziej jej się przyda Uśmiech Ale możecie też jej "przemycać" słówka w Waszych rdzennych językach - aby miała ogólne osłuchanie i potrafiła w nich coś zrozumieć.
Zapisane

Szukasz paleciaka do magazynu? Sprawdź tutaj!
tootiki
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #3 : Maja 20, 2019, 02:17:12 »

Moim zdaniem nie ma co przesadzać, bo dziecku się będzie mylić. Może trzeba poczekać aż będzie bardziej świadome?
Zapisane

smakosz
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #4 : Maja 24, 2019, 12:03:45 »

moim zdaniem to doskonale. znam wiele "mieszanych" małżeństw i każdy mówi do dziecka w swoim języku - dzięki czemu ono naturalnie łapie 2 języki na raz, a tu - trzy! nie martwcie się - będzie dobrze Uśmiech
Zapisane

emma09
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #5 : Czerwca 25, 2019, 11:30:13 »

Znam rodzinę, ojciec mówił do dzieci po angielsku, a matka po polsku. Trochę rozrzut, ale dzięki temu dzieci mówią płynnie w obu językach, bo uczyły się ich jednocześnie, jest to jakieś rozwiązanie Mrugnięcie
Zapisane

marceld
Newbie
*
Wiadomości: 2


WWW
« Odpowiedz #6 : Czerwca 26, 2019, 11:21:17 »

Myślę, że jeśli planujecie przeprowadzkę na stałe do UK, to na początek język angielski. Później, kiedy dziecko będzie już bardziej świadome wprowadzać i tłumaczyć różnice w językach Uśmiech
Zapisane
pieknyolek
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #7 : Lipca 25, 2019, 11:57:12 »

Nauka języków w tych czasach jest bardzo ważna Uśmiech


_______________________________
https://top-serwis.com/
Zapisane
kaczmarz
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #8 : Lipca 29, 2019, 11:42:29 »

Moim zdaniem znajomość perfekcyjnie języka angielskiego jest najważniejsza i właśnie od tego języka ja bym zaczął. Jeśli chodzi o polski i węgierski to tak, jak ktoś już napisał, że będziecie "przemycać" te słówka różne i tak się nauczy Uśmiech
Zapisane

maho
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #9 : Lutego 28, 2020, 02:22:01 »

Jak poprzednicy - też postawiłabym głównie na język angielski, skoro planujecie mieszkać na Wyspach Uśmiech A poza tym niech każde z Was mówi do dziecka w swoim ojczystym języku - też je załapie, może trochę później, ale zawsze Uśmiech
Zapisane

Twoja drukarka nie drukuje czarnego? Zajrzyj tutaj!
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!