Wróć do strony głównej.
Kwietnia 19, 2024, 07:10:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Mylenie spółgłosek w sylabach  (Przeczytany 6378 razy)
MałgosiaK
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Maja 13, 2018, 11:02:28 »

Witam,

piszę z prośbą o podpowiedź co robić. Od około 3 miesięcy staram się pracować z córką (2 lata i 7 miesięcy) metodą krakowską (piszę staram się, ponieważ cały czas się uczę i mam sporo wątpliwości czy robię to poprawnie). Córka samogłoski opanowała dość szybko, podobnie było z wyrażeniami dźwiękonaśladowczymi, które jej wprowadziłam. Trudności pojawiły się przy drugim paradygmacie, ponieważ córka często myli przy odczytywaniu sylaby pa i ma, pu i mu itd. Co powinnam w takiej sytuacji zrobić? Czy wprowadzić więcej ćwiczeń różnicujących te dwa paradygmaty? Odnoszę trochę wrażenie, że utknęłyśmy i nie wiem jak dalej ruszyć. Będę wdzięczna za wskazówki.

Pozdrawiam,

Małgosia
Zapisane
Natalia Antosz
Administrator
Jr. Member
*****
Wiadomości: 74


« Odpowiedz #1 : Maja 29, 2018, 08:04:08 »

Szanowna Pani,

oczywiście proszę wprowadzić ćwiczenia różnicujące, nie tylko na materiale sylabowym, ale także na materiale tematycznym i atematycznym. Proszę tworzyć pierwsze wyrazy z sylab, np. PUPA, PUMA, MAPA, MAMA itd, aby zachęcić dziecko do czytania. Jeśli dziecko przez dłuższy czas nie będzie różnicowało sylab, proszę wprowadzić następne sylaby, aby dziecko nie traciło motywacji do uczenia się.
Zachęcam do obejrzenia wywiadu z Profesor Cieszyńską-Rożek, w którym znajdzie Pani cenne wskazówki: https://www.youtube.com/watch?v=voQDhG_IkEU

Pozdrawiam serdecznie,
Natalia Antosz
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!