Wróć do strony głównej.
Marca 28, 2024, 08:27:17 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Metoda działa  (Przeczytany 36659 razy)
Pynio 13
Newbie
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #15 : Maja 07, 2019, 09:10:05 »

Wiktor zaczął robić przykłady z przekraczaniem progu dziesiątkowego.Trudno mu było rozpisywać np. 16-9=16-6-3=10-3=7. Znów zaczęliśmy robić przykłady z wykorzystaniem patyczków. Wykorzystujemy dwa kolory patyczków. Pomogło, choć przykładów musieliśmy zrobić sporo. Wiktor zaczął otrzymywać kieszonkowe, ostatniego dnia miesiąca, 10 zł monetami. Teraz pilnuje dni w kalendarzu, liczy swoje pieniądze, liczenie groszy i złotówek nie sprawia mu kłopotu. Każdy otrzymany grosz sumuje i przelicza. Czuje się strasznie dorosły. 
Zapisane
Pynio 13
Newbie
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #16 : Grudnia 12, 2019, 12:21:28 »

Witam . teraz z Wiktorem czytamy na zmianę Dzieci z Bullerbyn, ja parę kartek ,późnej Wiktor. Sam mi przerywa, tata teraz ja. Czytamy przed snem ,bardzo to lubi. Kiedy wypożyczył  Dzieci z Bullerbyn, był bardzo dumny, sam zapisał sobie tytuł i wypożyczył. No i co tata jesteś dumny? Oczywiście że byłem.
Zapisane
Pynio 13
Newbie
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #17 : Stycznia 02, 2020, 02:34:13 »

W święta u babci Wiktor bawił się z małym szczeniakiem, zainteresowała go tresura psów, poprosił sam o wypożyczenie książki o tresurze psów sam czyta czego nie rozumie szuka sobie wyjaśnienia w internecie lub się pyta.
Zapisane
Aleksandra Chmielewska
Administrator
Newbie
*****
Wiadomości: 25


« Odpowiedz #18 : Stycznia 15, 2020, 10:35:18 »

Dzień dobry!

Postępy poczynione przez Wiktora są imponujące.
Trzymam kciuki oraz życzę dalszych sukcesów w nauce

Aleksandra Chmielewska
Zapisane
Pynio 13
Newbie
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #19 : Marca 11, 2020, 08:31:09 »

Witam u Wiktora zaczęło się mnożenie z dzieleniem do 30. Z mnożeniem jakoś sobie radzimy natomiast z dzieleniem jest gorzej.Trudno Wiktorowi sobie wyobrazić dzielenie znów poszły w ruch patyczki i liczydła.
Zapisane
Natalia Antosz
Administrator
Jr. Member
*****
Wiadomości: 74


« Odpowiedz #20 : Marca 12, 2020, 08:51:16 »

Gratuluję sukcesów i trzymam kciuki  Uśmiech
Zapisane
Pynio 13
Newbie
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #21 : Maja 28, 2020, 12:00:59 »

Witam Wiktor stał się posiadaczem konta całe kieszonkowe ma wpłacone na konto. Teraz w aplikacji w telefonie liczy przelewa zakłada skarbonki. Czuje się teraz dorosły i odpowiedzialny za swoje decyzje , liczy bez zachęty bo chce wiedzieć ile będzie miał pieniędzy. Dziś ze starszym bratem mają wybrać się do sklepu na zakupy, Wiktor oczywiście ma płacić za swoje zakupy swoją kartą. Nauka zdalna polega u nas na przesyłaniu e-maili, teraz musimy poświęcać więcej czasu na naukę, nadal trenujemy dzielenie i mnożenie 
Zapisane
Małgosia
Global Moderator
Newbie
*****
Wiadomości: 35


« Odpowiedz #22 : Czerwca 09, 2020, 08:07:35 »

Dzień dobry,

Bardzo miło czytać o kolejnych sukcesach Pana Syna. Cieszę się, gratuluję i życzę kolejnych!

Pozdrawiam,
Małgorzata Lasak
Zapisane
Pynio 13
Newbie
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #23 : Padziernika 28, 2020, 02:21:38 »

Dzień dobry. Obecnie z Wiktorem ćwiczymy tabliczkę mnożenia do 100, edukacja zdalna nie sprawdziła się w przyswajaniu wiedzy. Gramy w różne gry przegrywający ma do rozwiązania przykłady z tabliczki mnożenia. Zauważyłem że gdy ja przegram to przyklady mam łatwiejsze, wygrywający musi sprawdzić odpowiedzi. Wiktor teraz czyta Karolcię, zuważyłem że wynotowuje jakieś fakty z książki aby póżniej wiedzieć. Czyta biegle i z przyjemnością. Nadal lubi żeby tata poczytał wieczorem. Kiedy mama była chora to czytał mamie.
Zapisane
Małgosia
Global Moderator
Newbie
*****
Wiadomości: 35


« Odpowiedz #24 : Padziernika 29, 2020, 02:43:44 »

Dzień dobry,

To są naprawdę duże sukcesy Pani Syna - gratuluję i trzymam kciuki za dalsze osiągnięcia Uśmiech

Pozdrawiam,
Małgorzata Lasak
Zapisane
Hania Borewicz
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #25 : Kwietnia 07, 2021, 01:28:20 »

Dobrze czytać, że metoda pomaga:)
Zapisane
Pynio 13
Newbie
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #26 : Maja 31, 2021, 09:04:23 »

Metoda pomaga tylko trzeba zachować systematyczność i dostrzegać nawet małe sukcesy dziecka. Wiktor gdy nauczył się czytać odkrył radość samodzielnego czytania.
Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!