Wróć do strony głównej.
Marca 29, 2024, 01:04:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jaki program wybrać dla 3 latka który nie mówi.  (Przeczytany 6465 razy)
Malwina P
Newbie
*
Wiadomości: 2


« : Grudnia 01, 2018, 12:13:06 »

Witam mój syn ma  2 lata 10m mówi tak naprade tylko mama . Mieszkamy w angli i nie możemy przyjchac do Krakowa na kosultacje . Ale chciałam kupić synowi CD i książki żeby pracować z nim w domu ale tyle ich jest że nie wiem od której zacząć i z którymi kontynuować nauke mowy . Oraz gdzie mogę kupić orginalny program z waszego programu .
Zapisane
Malwina P
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #1 : Grudnia 01, 2018, 12:55:34 »

Dodam jeszcze że byliśmy tu u terapełty ale tak naprawde nie dostaliśmy żadnych konkretnych wskazówek ja pracować z synem . Sama kupiłam mu karty z obrazkami i słowami ale nie chce powtarzać lubi brać je odemnie i tyle . Jest wesoły i potrafi sam się sobą zająć w zabawie bardzo lubi zwierzęta i auta . Ma starszego brata ale nie dogadują sie bo synek zazwyczaj wymusza wszystko na starszym oraz go bije
. Nie rozumie wszystkiego co sie do niego mówi oprucz paru polecen jak daj buty zamknij dzwi nie poda mi czegoś gdy go poprosze ale jak wyciagne reke i powiem oddaj to brudne to oddaje . Szybko sie denerwuje i złosci ma ataki furii poniewaz czegos nie dostal albo nie moze zrobic- nie pozwalam mu . Gdy gdzies pujdziemy np.plac zabaw zawsze jest placz i krzyk gdy musimy isc . Synek powie jakies slowo czasem co brzmi jak by powiedzial je poprawnie . Zamiast mowic pokazyje i mowi po swojemu . Jest tez bardzo samodzielny w porownaniu z starszym synem jak byl w jego wieku . Potrafi wziasc swoje krzeselko podstawic do blatu i wziasc jabłko czy winogrona wie ze ma urwac z gałazki wlozyc do miseczki czy jogurt wie ze ma wziąść tez łyżeczke. Prosze o pomoc w wyborze programu i ksiazek dla niego w nastepnym roku szkolnym idzie do angielskiego przedszkola i chciala bym mu pomuc w jezyku polskim bo w domu mowimy po polsku.
Zapisane
Dorota Nagraba
Newbie
*
Wiadomości: 24


« Odpowiedz #2 : Grudnia 03, 2018, 11:20:35 »

Szanowna Pani,
opisane przez Panią zachowania są niepokojące. Proszę zapoznać się z książką
Prof. J. Cieszyńskiej i Prof. M. Korendo, pt. "Wczesna interwencja terapeutyczna. Stymulacja rozwoju dziecka od noworodka do 6. roku życia", w której opisane są wszystkie ćwiczenia dla poszczególnych funkcji poznawczych. W pracy z książką należy pamiętać o tym, iż ćwiczenia wykonujemy zgodnie z faktycznymi umiejętnościami dziecka, a nie z jego wiekiem kalendarzowym.
Proszę wyłączyć WSZYSTKIE stymulacje prawopółkulowe – oznacza to całkowitą rezygnację z oglądania TV, słuchania muzyki, korzystania z komputera i zabawek dźwiękowych.
Jeśli chodzi o program słuchowy "Słucham i uczę się mówić", to słuchamy ok. 30 min dziennie, w seriach po ok.5-8 min (koniecznie w słuchawkach!) - "Samogłoski i wykrzyknienia", "Wyrażenia dźwiękonaśladowcze" - www.arson.pl .
Jeśli ma Pani taką możliwość, i bywa Pani w Polsce, to zachęcam do kontaktu z którymś z terapeutów ze Szkoły Krakowskiej (kontakt do terapeutów - na stronie www.szkolakrakowska.pl).

pozdrawiam serdecznie
Dorota Nagraba
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!