Wróć do strony głównej.
Kwietnia 25, 2024, 07:59:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 7latek zaburzenia mówi i pamięci  (Przeczytany 4725 razy)
Justyna87
Newbie
*
Wiadomości: 3


« : Stycznia 06, 2019, 11:17:13 »

Witam. Mój syn 7letni zaczął  mówić w wieku 4lat. Ale do tej pory idzie mu to źle.  Mówi niektóre wyrazy niewyraźnie albo je przekreca.
Do tego ma bardzo słaba pamięć. Zapomina słów, nie pamięta liter,nie potrafi powtórzyć  zdania.
Byłam z nim u neurologa i miał robione eeg  głowy które wyszło prawidłowo. Więc lekarz nie widzi nieprawidłowości. Jest pod opieką poradni psychologiczno-pedagogicznej  i jest w trakcie treningu mowy w szumie.. Zrobiłam też diagnozę integracji sensorycznej  i wyszły zaburzenia. Jest.teraz już 4 miesiąc na zajęciach z integracji  i nie widzę poprawy.

Nikt nie umie dobrze zdiagnozować  i odpowiedzieć na pytanie jakie są przyczyny problemów syna.
 
Zapisane
Monika Kafel
Newbie
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #1 : Stycznia 10, 2019, 09:47:41 »

Szanowna Pani,

opisane przez Panią symptomy są bardzo niepokojące. Zachęcam do jak najszybszego kontaktu z terapeutą Metody Krakowskiej (www.szkolakrakowska.pl), który ustali plan terapii. Proponuję również skonsultować się z Paniami Profesor diagnozującymi w Centrum Metody Krakowskiej. Myślę, że spotkanie diagnostyczne pomoże rozwiać wiele wątpliwości dotyczących dalszej pracy. Proponuję również, aby zapoznała się Pani z pozycją autorstwa Prof. J. Cieszyńskiej i Prof. M. Korendo - Wczesna interwencja terapeutyczna. Stymulacja rozwoju dziecka. Od noworodka do 6 roku życia. Ważne, aby w doborze  ćwiczeń nie sugerować się wiekiem metrykalnym dziecka, a osiągniętymi przez niego umiejętnościami.

Pozdrawiam serdecznie,
Monika Kafel
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!