Wróć do strony głównej.
Grudnia 24, 2024, 01:14:44 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytania odnośnie ćwiczeń w domu  (Przeczytany 6727 razy)
Xena
Newbie
*
Wiadomości: 4


« : Stycznia 08, 2019, 11:18:29 »

Witam chciałam zadać kilka konkretnych pytań odnośnie ćwiczenia z dzieckiem w domu. Synek ma 2 lata i 9 miesięcy. 1) słuchamy płyt słucham i uczę się mówić zaczęliśmy wg wskazania terapeutki od sylab i rzeczowników po jakimś czasie zmieniliśmy terapeutkę i ta nowa kazałam nam się " cofnąć" do samogłosek i wykrzyknien i wyrażeń dźwiękonaśladowczych teraz juz sama nie wiem co robić czy słuchać wszystkich równolegle czy czekać z sylabami dopiero kiedy zacznie czytać samogłoski? Dodam , że synek mówi właściwie wszystkie samogłoski NiE powtarza w trakcie słuchania ale w innych sytuacjach w ciągu dnia lub przed snem proszę o informację jak postępować i czy faktycznie wzorcowo to ma tak wyglądać że dziecko podczas słuchania powtarza dokładnie za lektorem ? Z góry dziękuję
Zapisane
Xena
Newbie
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #1 : Stycznia 10, 2019, 08:27:01 »

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam
Zapisane
Monika Kafel
Newbie
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #2 : Stycznia 10, 2019, 09:22:16 »

Szanowna Pani,

zgodnie z założeniami dziecko zaczyna słuchać płyt z sylabami w momencie, gdy zaczynają się pojawiać pierwsze realizacje językowe, a więc przede wszystkim powtarzanie samogłosek. Czy Pani Synek powtarza również wyrażenia dźwiękonaśladowcze?

Pozdrawiam serdecznie,
Monika Kafel
Zapisane
Xena
Newbie
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #3 : Stycznia 11, 2019, 10:31:17 »

Witam Panią, podczas słuchania nie powtarza, zdarzyło mu się powtórzyć  "pi pi" ale często mówi "pi" kiedy chce pić więc może powtórzył bo to zna, podobnie jak chce jeść to mówi "AM" jak wychodzimy albo ktoś wychodzi to "pa pa" ale nie podczas słuchania. Pozdrawiam
Zapisane
Monika Kafel
Newbie
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #4 : Stycznia 12, 2019, 10:18:19 »

Szanowna Pani,

zachęcam do regularnego korzystania z programu słuchowego, płyty z Samogłoskami i wykrzyknieniami oraz Wyrażeniami dźwiękonaśladowczymi powinny być na ten moment priorytetem. Proszę również zastosować ćwiczenia stymulujące rozwój poznawczy. Zostały one opisane w publikacji prof. M. Korendo oraz prof. J. Cieszyńskiej Wczesna interwencja terapeutyczna.
Proszę bezwzględnie zrezygnować ze wszelkich prawopółkulowych stymulacji obrazem i dźwiękami niewerbalnymi. Synek nie może korzystać z grających zabawek, oglądać bajek, słuchać muzyki, bawić się telefonem komórkowym itp. Na tym etapie należy zbudować koncentrację dziecka na języku, a tym samym na twarzy osoby dorosłej. W tym celu warto Synkowi  śpiewać piosenki, oglądać wspólnie książki ( przydatna jest seria Czytam mamie i tacie (Na wsi, W lesie i na łące, Pojazdy), nazywać przedmioty na obrazkach czy czynności wykonywane przez Panią i Synka (np. Mama pije, Kubuś myje się itp.). Przydatne mogą być również Moje pierwsze słowa 1 i 2, Moje pierwsze czasowniki. Zachęcam także do prowadzenia Dziennika wydarzeń, którego opis znajdzie Pani w publikacji Prof. J. Cieszyńskiej - Rożek, pt. Metoda Krakowska wobec zaburzeń rozwoju dzieci.

Pozdrawiam serdecznie,
Monika Kafel
Zapisane
Xena
Newbie
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #5 : Stycznia 12, 2019, 04:03:40 »

Dzień dobry, dziękuję bardzo za wskazówki a czy synek może przebywać w salach zabaw gdzie leci muzyka? Bardzo lubi tam chodzić skakać na trampolinie itp. no i przede wszystkim ma tam styczność z dziećmi. Pozdrawiam
Zapisane
Monika Kafel
Newbie
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #6 : Stycznia 14, 2019, 08:42:55 »

Szanowna Pani,

jeśli Synek okazjonalnie spędza czas w salach zabaw to nie powinno to wpływać negatywnie. O ile oczywiście nie przebywa tam zbyt długo.
Jeśli chodzi o stymulację dźwiękami niewerbalnymi, proszę zadbać między innymi o to, aby w trakcie jazdy samochodem nie słuchać radia, a czas ten poświęcić na ćwiczenia/rozmowę. Proszę również "zepsuć" grające zabawki oraz wyłączyć telewizor i radio w pomieszczeniach, w których przebywa dziecko.

Pozdrawiam serdecznie,
Monika Kafel
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!