Wróć do strony głównej.
Marca 29, 2024, 11:48:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Praca z 10 tygodniowym maluszkiem  (Przeczytany 9561 razy)
Elwira1990
Newbie
*
Wiadomości: 2


« : Lutego 16, 2019, 11:22:52 »

Witam!
Piszę z zapytaniem, ponieważ rozpoczęłam pracę z moją małą Leną z kartami do stymulacji rozwoju poznawczego (około ponad tydzień) i mam pytanie. Jest tam wiele propozycji ćwiczeń z małą. Przeczytałam, że stymulację prowadzi się najmniej 5 razy dziennie po 3 minuty i tak też robię. Mam pytanie odnośnie czasu wykonywania jednego ćwiczenia a mianowicie jeżeli np. pokazuje sekwencje trzech owali: żółtego, czerwonego i czarnego. To ile ma trwać to ćwiczenie, ile je razy powtarzać? Drugie moje pytanie dotyczy tego, czy jeżeli włączam program słuchowy samogłoski i sylaby z wolnego pola to przez ile sekund go puszczać dla takiego niemowlaka? Jestem bardzo zaniepokojona rozwojem mojego maluszka. Proszę o pomoc.
Zapisane
A.Wrona
Newbie
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #1 : Lutego 23, 2019, 03:44:19 »

Szanowna Pani,

korzystając z kart do stymulacji rozwoju poznawczego, proszę kierować się głównie Pani obserwacjami. Celem tego ćwiczenia jest zbudowanie uwagi dziecka na prezentowanym mu materiale, dlatego też czas potrzebny na pokazanie poszczególnych tabliczek ustalany jest indywidualnie. Proszę poczekać na moment w którym Córka zawiesi wzrok na prezentowanym obrazku i dopiero po chwili pokazać kolejny.
Jak pisze Profesor Cieszyńska w swojej najnowszej publikacji "Neurobiologiczne podstawy rozwoju poznawczego - SŁUCH", dziecko już w 6 i 7 miesiącu życia powinno słuchać w słuchawkach programu, po około 30-45 sekund, dwa razy w ciągu dnia.

Serdecznie pozdrawiam,
Anna Wrona
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!