Wróć do strony głównej.
Marca 28, 2024, 09:55:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 2.9 m dziewczynka mało mówi  (Przeczytany 8278 razy)
wiki11
Newbie
*
Wiadomości: 7


« : Padziernika 27, 2012, 10:31:12 »

Witam gorąco,moja córeczka rozwijała się do pewnego czasu bardzo dobrze,jako roczny maluch mówiła mama,tata,baba,lala,ala,taa, nie.Mając rok i 3 msc. nauczyła się samodzielnie jeść łyżką i widelcem ,rysować(bazgrolić) i lubi malować farbami (palcami) Fizycznie jest bardzo sprawna ,sama wchodzi na zjeżdżalnie,sama zjeżdża ,sama wchodzi na huśtawkę,lubi się wspinać po drabinkach itp.taka była samodzielna od początku tz.1.5 i nie lubiła by jej pomagać.Lubi tańczyć kiedy gra muzyka ,jak widzi w tv dzieci tańszące to je naśladuje ,na placu zabaw czasem bierze jakies dziecko ze rękę i spaceruje z nim,mówiąc duzo po swojemu ,gestykuluje rączkami .Wszystko pokarze mi co jej podać,nie choruje ,raz była przeziębiona brała antyb.nie pomogło i miała zastrzyki (może ta choroba wpłynęła na jej zmianę )Wszyscy mówil mi ,że zacznie mówić ,że dzieci różnie się rozwijają i takie tam ,a ja czekałam jak głupia .Wcześniej nic nie wiedziałam o autyzmie i to błąd ,strasznie żałuję że tak pózno się dowiedziałam i pewne zachowania mi pasują a mianowicie -córeczka wcześniej pokazywała nos,oko,włosy itp. teraz nie chce ,zauważyłam ,że nie reaguje na swoje imie,przestała mówić niektóre wyrazy ,mówi mama i tata ,pokazuje zwierzęta w książeczkach ale nie nasladuje ich odgłosów ,bardzo nie lubi się ubierać strasznie protestuje,ucieka, płacze ,pózniej płacze jak wracamy ,nie słucha się ale chyba dla tego że nie reaguje na imę,krzyczy jak ją zapina w foteliku w aucie ,nie lubi się przytulać ale pan PROF.DORADZIŁ MI ZE KARMIENIE PIERSIĄ stymuluje mózg i jeszcze ją karmię widzę że to bardzo wycisza jej emojje i wtedy się przytulamy ,śpię z nią , zaczełA przymróżać czasem oczy ,jak na nią parzę to mróży oczy-czasem,ten jej krzyk i bunt pediatra tłumaczyła ,ze jest powodem jej niemocy w mówieniu.PROSZĘ O POMOC P.PROFESOR GDZIE mam SZUKAĆ POMOCY , WYDAJ MI SIĘ ŻE Z KAŻDYM DNIEM LECI W DÓŁ ,CZY TO OBJAWY AUTYZMU Co??? POZDRAWIAM CIEPLUTKO MONIKA Z LUBLINA
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Padziernika 28, 2012, 10:58:04 »

Droga Pani Moniko, koniecznie trzeba natychmiast rozpocząć intensywną stymulację. Podczas karmienia piersią proszę zakładać słuchawki z  programem "Słucham i uczę się mówić" - "Samogłoski i wykrzyknienia, Wyrażenia dźwiękonaśladowcze" i "Sylaby i rzeczowniki". Ważne jest także rozpoczęcie rozwojowej stymulacji - wszystkie ćwiczenia są opisane w "Wczesna diagnoza i terapia zaburzeń autystycznych". Niestety w Lublinie nie ma żadnej terapeutki, ale wiem, że jest poradnia w Puławach w której odbywały się szkolenia z metody i były tam trzykrotnie dr Marta Korendo i mgr Katarzyna Sedivy. Może ktoś rozpoczął już pracę metodą. Najbliżej Lublina pracuje w Sandomierzu Pani Wioletta Lewicka (kontakt www.szkolakrakowska.pl)
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
wiki11
Newbie
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #2 : Padziernika 30, 2012, 07:21:02 »

Bardzo gorąco dziękuje Pani Profesor ,już wymienione pozycje zakupiłam i jutro mam spotkanie z panią terapeutką w Warszawie ,działam natychmiast bo wiem ,że to ostatni dzwonek i mam nadzieję ,że się uda (zakupiłam też słuchawki ) jeszcze raz Wielkie Dzięki i pozdrowienia .Pozdrawiam również wszystkie mamy -wytrwałości.
Zapisane
wiki11
Newbie
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #3 : Listopada 12, 2012, 09:09:55 »

Pani z Chełma postawiła mi pytanie chętnie odpowiem ale proszę napisać ze swojej poczty bo nie mogę pani odpisać ,jakiś błąd techniczny mi się pojawia .Pozdrawiam .
Zapisane
lunia86
Newbie
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #4 : Grudnia 31, 2022, 02:37:48 »

Minęło kilka lat... Jak się potoczyły losy Pani córki? Mam teraz podobny problem. Może jakimś cudem zobaczy Pani tę wiadomość po latach.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!