Wróć do strony głównej.
Marca 29, 2024, 12:02:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Kontakt z 4- miesiecznym chlopcem  (Przeczytany 2931 razy)
trace90
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Listopada 11, 2020, 03:53:41 »

Dzień dobry,
niepokoi mnie zachowanie mojego 4-miesięcznego synka. Bardzo proszę o poradę, czy wskazane ponizej zachowanai odbiegaja od normy. Jak moge pomoc synkowi. Zacznę od początku:
- synek urodził się w 35 tyg. ciazy (10/10 w skali Apgar)
- od początku słabo interesował się zabawkami, jedynie spogląda na te które są umieszczone nad nim
- nie lubi odwracać glowy za zabawkami
- nie reaguje na dzwieki, slyszy je (otwiera szeroko oczy) ale nie stara się podążać wzrokiem za dzwiekiem, zazwyczaj nie odwraca glowki,
- kontakt wzrokowy nawiązuje w pozycji leżącej, lubi czasem przyglądać się mojej twarzy,
- usmiecha sie na nasze zaczepki
- nie lubi patrzeć na osoby w pozycji pionowej, ucieka wzrokiem
- często spogląda na lampy, gwiazki na ścianie i do nich się usmiecha
- nie lubi leżeć na brzuchu
- bawi się swoimi rączkami, wyciąga raczki w kierunku zabawek pozycji leżącej na plecach, jednak bardziej traca niż łapie. Kiedy położę mu zabawkę na brzuszku to łapie ja symetrycznie obiema rączkami
- martwi mnie to, że nie patrzy na swoje raczki, pomimo że wkłada je do buzi i nimi manipuluje
- nie lubi ubierania
- mieliśmy kłopot z alergia i refkuksem ( obecnie jesteśmy na mleku dietwtycznym na bazie aminokwasów)

Proszę o poradę, czy zachowanie synka odbiega od normy. Czy może wskazywać na autyzm w przyszłości. Bardzo martwię się o niego i chciałabym mu już jakoś pomóc.
Zakupiłam już Pani program sluchowy oraz książkę "Wczesna Imterwencja Terapeutyczna" Proszę o poradę od czego zacząć ćwiczenia, jak długo puszczać wyrażenia dzwiekonasladowcze synkowi. Jak rozwijać jego kontakt wzrokowy, gdy synek nie lubi grzechotek. 
Jestem bardzo zmartwiona, jednak mam nadzieję, że jeszcze można dużo wypracować z Synkiem na tym etapie życia.

Pozdrawiam serdecznie
Mama
« Ostatnia zmiana: Listopada 11, 2020, 04:40:16 wysłane przez trace90 » Zapisane
olababilec
Global Moderator
Newbie
*****
Wiadomości: 37


« Odpowiedz #1 : Grudnia 07, 2020, 11:32:31 »

Szanowna Pani,

Cieszę się, że rozpoczęłą Pani samodzielną stymulację rozwoju synka.
Jeśli idzie o program słuchowy,  na razie proszę go puszczac z małych głośniczków ustawionych po bokach łóżeczka, jak najdalej od głowy dziecka (głośność nie może przekraczać 50 db). Programu nie słuchamy w całości, należy stosować częste zmiany i krótkie stymulacje. Programu  w słuchawkach słuchamy od 6ego miesiąca życia.

Jeśli chodzi o kontakt wzrokowy, zachęcam do wykorzystania takich technik jak: pomalowanie ust intensywną szminką, założenie atrakcyjnego elementu na twarz/ w okolicach twarzy (np. pomponik na nos, duże okulary, duże kolczyki, chusta) itp. Mając te elementy, proponuję zachęcanie do powtarzania np. samogłosek. Proponuję też karty do stymulacji z wydawnictwa CMK.

Niestety nie mogę udzielić jednoznacznej odopowiedzi na pytanie, czy opisane zachowania mogą świadczyć o autyzmie. Zachęcam do skonsultowania się ze specjalistą wczesnej interwencji w cely oceny rozwoju Pani synka.
Na diagnozę można zapisać się u p. Magdy z CMK. Na stronie podany jest numer telefonu.

Z poważaniem,
Aleksandra Babilec
Zapisane
moryasena
Newbie
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Listopada 06, 2022, 09:41:01 »

Dzień dobry,
niepokoi mnie zachowanie mojego 4-miesięcznego synka. Bardzo proszę o poradę, czy wskazane ponizej zachowanai odbiegaja od normy. Jak moge pomoc synkowi. Zacznę od początku:
- synek urodził się w 35 tyg. ciazy (10/10 w skali Apgar)
- od początku słabo Speed Test https://vidmate.bid/ interesował się zabawkami, jedynie spogląda na te które są umieszczone nad nim
- nie lubi odwracać glowy za zabawkami
- nie reaguje na dzwieki, slyszy je (otwiera szeroko oczy) ale nie stara się podążać wzrokiem za dzwiekiem, zazwyczaj nie odwraca glowki,
- kontakt wzrokowy nawiązuje w pozycji leżącej, lubi czasem przyglądać się mojej twarzy,
- usmiecha sie na nasze zaczepki
- nie lubi patrzeć na osoby w pozycji pionowej, ucieka wzrokiem
- często spogląda na lampy, gwiazki na ścianie i do nich się usmiecha
- nie lubi leżeć na brzuchu
- bawi się swoimi rączkami, wyciąga raczki w kierunku zabawek pozycji leżącej na plecach, jednak bardziej traca niż łapie. Kiedy położę mu zabawkę na brzuszku to łapie ja symetrycznie obiema rączkami
- martwi mnie to, że nie patrzy na swoje raczki, pomimo że wkłada je do buzi i nimi manipuluje
- nie lubi ubierania
- mieliśmy kłopot z alergia i refkuksem ( obecnie jesteśmy na mleku dietwtycznym na bazie aminokwasów)

Proszę o poradę, czy zachowanie synka odbiega od normy. Czy może wskazywać na autyzm w przyszłości. Bardzo martwię się o niego i chciałabym mu już jakoś pomóc.
Zakupiłam już Pani program sluchowy oraz książkę "Wczesna Imterwencja Terapeutyczna" Proszę o poradę od czego zacząć ćwiczenia, jak długo puszczać wyrażenia dzwiekonasladowcze synkowi. Jak rozwijać jego kontakt wzrokowy, gdy synek nie lubi grzechotek. 
Jestem bardzo zmartwiona, jednak mam nadzieję, że jeszcze można dużo wypracować z Synkiem na tym etapie życia.

Pozdrawiam serdecznie
Mama

I got this,..
Zapisane
khustabak
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #3 : Marca 16, 2023, 10:44:04 »

Cześć ludzie.

Mam nadzieję, że ktoś może wskazać pewne oznaki autyzmu u 4-miesięcznego dziecka? Wiem, że prawdopodobnie diagnozuje się to dopiero na późniejszym etapie, ale czy pamiętacie osoby, które mają autystyczne dzieci, jakie objawy pojawiały się w tym wieku?

Rozumiem, że oznaki autyzmu to brak normalnych kamieni milowych, ale nadal byłbym wdzięczny za opinie od kogokolwiek xvideos?

Dziękuję.
« Ostatnia zmiana: Marca 17, 2023, 11:58:14 wysłane przez khustabak » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!