Wróć do strony głównej.
Padziernika 27, 2020, 09:47:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Prośba o interpretacje - Autyzm  (Przeczytany 7423 razy)
todd
Newbie
*

« Odpowiedz #15 : Maja 12, 2020, 09:11:52 »

Dziękuję Pani Małgorzato. Póki co nie mogę nic zrobić, jestem jedyną osobą która widzi nieprawidłowości. Moja żona tłumaczy wszystko słabszym dniem dziecka albo że robi co innego.

Obecnie -
 - dziecko (22m) przestało mówić słowa których prędzej używało:
da (daj)
ta (tam)
mama, tata
auto
lampa

Generalnie stoi i krzyczy  jak coś chce. Bądź chce żeby wziąć na ręce i zanieść w pożądane miejsce. Kontakt wzrokowy prawie żaden. Słaba reakcja na imię. Nie wykonuje żadnych poleceń (a już to robił). Głównie biega w tą i z powrotem (kręci się w kółko co jakiś czas). Bardzo wąski zakres tego co je. Dziecko unika patrzenia w oczy, ucieka główką na boki. Bawi się głównie samochodzikami, ustawia na krześle, meblach ....

Ja widzę duży regres .... a rodzina widzi wariata (mnie).
todd
Newbie
*

« Odpowiedz #16 : Lipca 06, 2020, 07:25:56 »

Odbylismy z moim synem nieudaną próbę diagnozy. Niestety żona tak się zdenerwowała że nie będzie szybko nowego podejscia. Jestem załamany bo wiem że coś jest nie "ok" a nic nie mogę zrobić. Parcie na diagnozę skończy się rozpadem rodziny.

Widzę duży regres u syna w zachowaniu, reakcji.

- przestał zupełnie robić papa - nawet jak zrobi to w nieodpowiednim momencie (np jadąc samochodem)
- praktycznie nic nie mówi (może poza słowem auto)
- fascynacja autkami - auta zjeżdżają ze zjeżdżalni, kąpią się w wannie, są gryzione, idą z nami spać, układane są w zabawkowej kuchni, układane w rzędzie poi 2-3 sztuki
- nie wykonuje poleceń
- zaczepiany przez dzieci (fizycznie) nie patrzy na nie
- nadal słaby kontakt wzrokowy
- dziecko nadpobudliwe, biega (nigdy nie chodzi)
- pobudzone macha przedramionami lub całymi rękoma
- praktycznie cały czas powtarza coś w stylu - titititi tatatata tutututut potrafi tak chodzić z godzinę. Jak inne dziecko go zaczepia - zazwyczaj rozkłada ręce jak do "nie wiem" i nadal kontynuuje swoje tititititutututut lub pokrzykuje aaaaaaaaaa   uuuuuuu
- nie lubi być prowadzany za rękę
- często się potyka
- wskazuje palcem bardzo chętnie, ale rzadko sprawdza czy my to wdzimy
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2020, 07:56:20 wysłane przez todd » Zapisane
Małgosia
Newbie
*

« Odpowiedz #17 : Lipca 29, 2020, 02:03:20 »

Dzień dobry,

Nie da się ocenić rozwoju Dziecka bez uprzedniego kontaktu twarzą w twarz. Jeżeli ma Pan obawy i dostrzega pewne nieprawidłowości w rozwoju Synka, proszę udać się do specjalisty. Kontakty znajdzie Pan na stronie: www.szkolakrakowska.pl.

Najpierw jednak proszę uświadomić żonę, że czas w terapii odgrywa kluczową rolę - im wcześniej, tym lepiej, ponieważ mózg małego dziecka jest bardzo plastyczny i szybko się uczy, dzięki czemu jesteśmy w stanie ukierunkować rozwój na właściwą ścieżkę. Proszę też pamiętać, że od wcześnie rozpoczętej terapii, rodzaju podjętych działań oraz jakości prowadzonej stymulacji będzie zależała przyszłość Państwa Dziecka.

zachęcam do działania,
Małgorzata Lasak
todd
Newbie
*

« Odpowiedz #18 : Sierpnia 03, 2020, 02:12:47 »

Mój synek jak chce wyjść z domu to przynosi buty albo próbuje otworzyć samodzielnie drzwi. Sprzeciw kończy się histerią i płaczem. Synek podchodząc do mnie patrzy w podłogę lub w innym kierunku. Jeśli chce w takim przypadku na ręce to tylko dlatego żeby wskazać mi kierunek drzwi - tam idziemy. Nie wiem czy tak to powinno wyglądać, bardziej spodziewałem się płaczu + kontaktu wzrokowego.

Odnotowane.
Strony: 1 [2]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!