Wróć do strony głównej.
Kwietnia 18, 2024, 11:47:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Prośba o interpretacje - Autyzm  (Przeczytany 18945 razy)
todd
Newbie
*
Wiadomości: 25


« Odpowiedz #15 : Maja 12, 2020, 09:11:52 »

Dziękuję Pani Małgorzato. Póki co nie mogę nic zrobić, jestem jedyną osobą która widzi nieprawidłowości. Moja żona tłumaczy wszystko słabszym dniem dziecka albo że robi co innego.

Obecnie -
 - dziecko (22m) przestało mówić słowa których prędzej używało:
da (daj)
ta (tam)
mama, tata
auto
lampa

Generalnie stoi i krzyczy  jak coś chce. Bądź chce żeby wziąć na ręce i zanieść w pożądane miejsce. Kontakt wzrokowy prawie żaden. Słaba reakcja na imię. Nie wykonuje żadnych poleceń (a już to robił). Głównie biega w tą i z powrotem (kręci się w kółko co jakiś czas). Bardzo wąski zakres tego co je. Dziecko unika patrzenia w oczy, ucieka główką na boki. Bawi się głównie samochodzikami, ustawia na krześle, meblach ....

Ja widzę duży regres .... a rodzina widzi wariata (mnie).
Zapisane
todd
Newbie
*
Wiadomości: 25


« Odpowiedz #16 : Lipca 06, 2020, 07:25:56 »

Odbylismy z moim synem nieudaną próbę diagnozy. Niestety żona tak się zdenerwowała że nie będzie szybko nowego podejscia. Jestem załamany bo wiem że coś jest nie "ok" a nic nie mogę zrobić. Parcie na diagnozę skończy się rozpadem rodziny.

Widzę duży regres u syna w zachowaniu, reakcji.

- przestał zupełnie robić papa - nawet jak zrobi to w nieodpowiednim momencie (np jadąc samochodem)
- praktycznie nic nie mówi (może poza słowem auto)
- fascynacja autkami - auta zjeżdżają ze zjeżdżalni, kąpią się w wannie, są gryzione, idą z nami spać, układane są w zabawkowej kuchni, układane w rzędzie poi 2-3 sztuki
- nie wykonuje poleceń
- zaczepiany przez dzieci (fizycznie) nie patrzy na nie
- nadal słaby kontakt wzrokowy
- dziecko nadpobudliwe, biega (nigdy nie chodzi)
- pobudzone macha przedramionami lub całymi rękoma
- praktycznie cały czas powtarza coś w stylu - titititi tatatata tutututut potrafi tak chodzić z godzinę. Jak inne dziecko go zaczepia - zazwyczaj rozkłada ręce jak do "nie wiem" i nadal kontynuuje swoje tititititutututut lub pokrzykuje aaaaaaaaaa   uuuuuuu
- nie lubi być prowadzany za rękę
- często się potyka
- wskazuje palcem bardzo chętnie, ale rzadko sprawdza czy my to wdzimy
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2020, 07:56:20 wysłane przez todd » Zapisane
Małgosia
Global Moderator
Newbie
*****
Wiadomości: 35


« Odpowiedz #17 : Lipca 29, 2020, 02:03:20 »

Dzień dobry,

Nie da się ocenić rozwoju Dziecka bez uprzedniego kontaktu twarzą w twarz. Jeżeli ma Pan obawy i dostrzega pewne nieprawidłowości w rozwoju Synka, proszę udać się do specjalisty. Kontakty znajdzie Pan na stronie: www.szkolakrakowska.pl.

Najpierw jednak proszę uświadomić żonę, że czas w terapii odgrywa kluczową rolę - im wcześniej, tym lepiej, ponieważ mózg małego dziecka jest bardzo plastyczny i szybko się uczy, dzięki czemu jesteśmy w stanie ukierunkować rozwój na właściwą ścieżkę. Proszę też pamiętać, że od wcześnie rozpoczętej terapii, rodzaju podjętych działań oraz jakości prowadzonej stymulacji będzie zależała przyszłość Państwa Dziecka.

zachęcam do działania,
Małgorzata Lasak
Zapisane
todd
Newbie
*
Wiadomości: 25


« Odpowiedz #18 : Sierpnia 03, 2020, 02:12:47 »

Mój synek jak chce wyjść z domu to przynosi buty albo próbuje otworzyć samodzielnie drzwi. Sprzeciw kończy się histerią i płaczem. Synek podchodząc do mnie patrzy w podłogę lub w innym kierunku. Jeśli chce w takim przypadku na ręce to tylko dlatego żeby wskazać mi kierunek drzwi - tam idziemy. Nie wiem czy tak to powinno wyglądać, bardziej spodziewałem się płaczu + kontaktu wzrokowego.

Odnotowane.
Zapisane
navya
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #19 : Padziernika 28, 2021, 05:56:54 »

Dzień dobry. Jestem świeżym ojcem i miałem bardzo mało do czynienia z dziećmi. Wymienię wszystkie zachowania synka, niektóre może są przypisane do jego wieku i są całkiem naturalne. Liczę że drodzy forumowicze, eksperci powiedzą czy powinienem coś robić w kierunku diagnozy, czekać czy może "przestać przesadzać".

Niemowlę 8,5 miesiąca. Urodzony drogą naturalną tydzień przed terminem. Punkty apgar 9/10 za kolor skóry a potem 10/10.

1.Kontakt wzrokowy raczej słaby, trwa z 5-10 sekund i niemowlę patrzy w innym kierunku lub wtula zawstydzoną główkę
2. Bardzo dużo noszony, płaczliwy, wścieka się często. Od dłuższego czasu chce być tylko przodem do świata. Jeśli przodem do mnie to łapki trzyma oparte i rozgląda się. Zdarza się że noszony przodem do mnie wygina się w pałąk do tyłu.
3.Macha bardzo dużo rączkami i nózkami. Położony na plecki podnosi dwie nózki do góry i opuszcza gwałtownie. Jak się zdenerwuje lub jest podekscytowany to zaciska piąstki rytmicznie.
4. Na razie nie reaguje na imię i często się zdarza że jak leże koło niego to wołam wołam i nic. Pstryknę palcami to się odwróci. ometv.
5.Często budzi się w nocy. Karmiony piersią. Budzi się zazwyczaj z płaczem/krzykiem.
6.Na macie piankowej prawie zawsze idzie do brzegu odrywa o gryzie. Na razie nie raczkuje tylko trochę pełza. Chodzimy z nim na bobata ponieważ miał słaby podpór.
7.Zdarza mu się leżąc odchylać główkę do tyłu i krzyczeć
8.W spacerówce śpi i jest spokojny. Nie wychyla się, nie rozgląda.
9.Boi się obcych, ma lęk separacyjny. Na początku wrzask i płacz a potem się przyzwyczaja.
10.Drapie nieustannie palcami o tapczan. Wszystko wkłada do ust i gryzie (nie ma zębów). Swego czasu kręcił kciukiem o podłoże - teraz mniej.
11.Przytula się tylko jak zasypia.
12.Gaworzy ale raczej mało.
13.Lubi otwierać łapać za drzwiczki od szafek. Uderza łapkami w klawiaturę. Zabawki przeważnie gryzie albo nimi uderza lub w nie.

Jeśli jakieś fakty pominąłem proszę dopytać. Wiem że piszę trochę chaotycznie, nie potrafię inaczej w obecnej sytuacji. Nie potrafię na trzeźwo ocenić faktów.
Hello parents. I dare to ask, how is your children's development now?
Zapisane
todd
Newbie
*
Wiadomości: 25


« Odpowiedz #20 : Kwietnia 19, 2022, 10:28:07 »

Dawno tu nie zaglądałem więc pora na update. Obecnie synek ma prawie 4 latka. Według mnie nie jest to klasyczny autyzm ale duża szansa że jest to Asparger. Synek jest cały czas w terapii logopedycznej, psychologicznej.

Mowa poszła do przodu. Obecnie niepokojące objawy (mogące wskazywać na spektrum)
- nadwrażliwość na dźwięki i zapachy
- wybiórczość pokarmowa, dalsza eliminacja pokarmów
- machanie rączkami (jak ptaszek)
- powtarzanie tych samych pytań, czasami reakcja agresją na brak odpowiedzi
- brak kontaktu wzrokowego lub bardzo krótki/chwilowy
- narzucanie swojej wizji w zabawie/szybko się denerwuje - reaguje albo mocno emocjonalnie na nieudane próby
- mam wrażenie że nie rozumie emocji, jeśli sprawia ból komuś to mimo karcenia kontynuuje

Ps mam nadzieję że okaże się to komuś pomocne w przyszłości. Będę szczęśliwy jak się okaże że się mylę.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2022, 10:34:45 wysłane przez todd » Zapisane
Ziommk
Newbie
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #21 : Kwietnia 29, 2022, 07:52:37 »

Dzień dobry.
Czytając Pana historie widzę odbicie swojego dziecka.
Proszę powiedzieć co znaczy że odbyli Państwo nieudaną próbę diagnozy? Czy dziecko uczęszcza do przedszkola i odnajduje się wśród innych dzieci?
Zapisane
sujatavid
Newbie
*
Wiadomości: 1


WWW
« Odpowiedz #22 : Padziernika 04, 2022, 11:11:18 »

Trochę dziwne, że znalazłem kogoś z niemal identycznymi obserwacjami.
Zapisane

todd
Newbie
*
Wiadomości: 25


« Odpowiedz #23 : Marca 20, 2023, 09:10:11 »

Dawno mnie tu nie było, syn obecnie ma 4.5 roku. Mały update (może komuś w przyszłości pomoże):

1.Syn ma wybiórczość pokarmową
2.Nie nawiązuje dłuższego kontaktu wzrokowego
3.Nie potrafi powiedzieć ile ma lat, ile razy bym nie uczył to następnego dnia "nie pamięta"
4.Mowa bardzo się rozwinęła, niczym nie różni się do innych dzieci pod tym względem
5.Nawija często różne fakty w stylu "dinozozaury wygineły bo" niezależnie czy ktoś jest tym zainteresowany czy nie
6.Bawi się z dziećmi ale raczej z tymi które zna od dawna, w przedszkolu (bardzo mało chodził) ma problem z nawiązaniem znajomości.
7.Niechętny do uczenia się jazdy na rowerze, hulajnodze itd
8.Bardzo dużo podskakuje machając nadgarstkami
9.Nadwrażliwy na zapachy, hałas/dzwięki
10.Bardzo glośno mowi, z dziwną "melodią" głosu

Mimo że chodzi do paru specjalistów tylko ja w ukryciu zauważam ze jest coś nie tak. Więc może jest coś nie tak ze mną?

Na ten moment uważam że syn ma zespół Aspergera.

« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2023, 09:27:08 wysłane przez todd » Zapisane
todd
Newbie
*
Wiadomości: 25


« Odpowiedz #24 : Marca 20, 2023, 09:12:24 »

Dzień dobry.
Czytając Pana historie widzę odbicie swojego dziecka.
Proszę powiedzieć co znaczy że odbyli Państwo nieudaną próbę diagnozy? Czy dziecko uczęszcza do przedszkola i odnajduje się wśród innych dzieci?

Diagnoza wykazała opóźnienie ale nie spektrum autyzmu.
Dziecko bardzo mało chodziło do przedszkola ale pewne problemy są widoczne. Musi pochodzić więcej żebym mógł określić czy to są problemy adaptacyjne czy powiązane ze spektrum.
Zapisane
todd
Newbie
*
Wiadomości: 25


« Odpowiedz #25 : Marca 20, 2023, 09:18:39 »

Dzień dobry,

Nie da się ocenić rozwoju Dziecka bez uprzedniego kontaktu twarzą w twarz. Jeżeli ma Pan obawy i dostrzega pewne nieprawidłowości w rozwoju Synka, proszę udać się do specjalisty. Kontakty znajdzie Pan na stronie: www.szkolakrakowska.pl.

Najpierw jednak proszę uświadomić żonę, że czas w terapii odgrywa kluczową rolę - im wcześniej, tym lepiej, ponieważ mózg małego dziecka jest bardzo plastyczny i szybko się uczy, dzięki czemu jesteśmy w stanie ukierunkować rozwój na właściwą ścieżkę. Proszę też pamiętać, że od wcześnie rozpoczętej terapii, rodzaju podjętych działań oraz jakości prowadzonej stymulacji będzie zależała przyszłość Państwa Dziecka.

zachęcam do działania,
Małgorzata Lasak

Zona zapowiedziała że jak wroce do tematu autyzmu to skonczy sie to rozwodem. Mysle ze jak będe widział dziecko raz na 2 tygodnie to niczego nie uswiadomie/nie pomoge. Mam związane ręce.
« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2023, 09:27:23 wysłane przez todd » Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!