Wróć do strony głównej.
Marca 28, 2024, 03:56:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Proszę o pomoc  (Przeczytany 4853 razy)
mammma
Newbie
*
Wiadomości: 3


« : Kwietnia 28, 2019, 12:24:36 »

Witam jestem mama 7.5 msc chłopca od ponad miesiąca bardzo martwię się o jego rozwój po ostatnim szczepieniu bardzo zmieniło się jego zachowanie kontaktowaliśmy się nawet w tej sprawie z neurologiem jednak on nie zauważył nieprawidłowości zlecił jedynie komplet badań usg przezciemieniowe , eeg wszystko wporzadku  . Jednak mi nadal nie daje to wszystko spokoju jakich zachowań nie wpisze w internecie wyskakuje jedno autyzm . Dużo naczytałam się na ten temat dlatego nie wiem czy sama nie doszukuje się nieprawidłowości w jego zachowaniach . Jednak bardzo chciałabym skonsultować to z profesjonalistą pisałam do dwóch Pan z waszej listy terapeutów w mojej najbliższej okolicy jednak żadna nie odpowiedziała . Zakupiłam książkę oraz wprowadziłam synowi program słuchowy . Może wkoncu przedstawię rzeczy które mnie martwią synek gluzy raczej nie gaworzy czasem mu się wymknie jakieś ma ma , ej , gi ale rzadko. Nie ma leku separacyjnego , nie boi się obcych do każdego pójdzie na ręce bez najmniejszego zawahania . Kontakt wzrokowy jako taki jest nie jest to jakieś głębokie wpatrywanie jak zaobserwowałam u innych dzieci. Czasami mam wrażenie ze interesuje go wszystko wokół a na końcu człowiek. Nie zawsze reaguje na imie nie raz odrazu odwracają głowę i się uśmiecha a nie raz ma to gdzieś . W wózku spacerówkę jest bardzo spokojny tylko się rozgląda na mnie nie reaguje jakby miał swój świat czasami się spojrzy jak się bardzo postaram. Zauważyłam również ze drapie rączka w kanapę , stolik, matę nie zawsze ale czasami. Siedzi już sam bez podparcia , zaczyna pełzać , wstaje złapany za raczki ruchowo wszystko jest wporzadku. Ogóle lubi książeczki , zabawki , przedmioty domowego użytku wszystko go interesuje . Lubi gilgotki , wygłupy zabawy w a kuku . Wyciąga raczki , lubi gdy mu śpiewam , wspólne kąpiele . Ciagle coś tam piszczy gluzy . Lubi być na rękach patrzy gdy mu coś pokazuje palcem . Znajduje przedmioty pod pieluszka . I nie wiem co mogę jeszcze napisać mąż twierdzi ze wariuje Pani neurolog ze mam syndrom studenta medycyny bo za dużo się naczytałam . Jednak mi nie daje to spokoju nie mogę przestać o tym myśleć . Ciagle go obserwuje , testuje , sprawdzam .Nie wiem co mam robić ?Prosze o pomoc
Zapisane
todd
Newbie
*
Wiadomości: 25


« Odpowiedz #1 : Maja 01, 2019, 01:46:38 »

Niestety każdy objaw w tym wieku może być prawidłowy a zarazem nieprawidłowy. Mój syn też ma manię drapania kanapy. Niestety dochodzą również inne niepokojące zachowania. Na forum dostanie Pani "gotowe" odpowiedzi które nie rozwieją wątpliwości. Czym więcej czytam tym więcej wydaje mi się że nie jest dobrze ;(. Polecam zapoznanie się z moim postem, może zauważy Pani jakieś podobne zachowania u swojego synka.
Zapisane
mammma
Newbie
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Maja 01, 2019, 06:46:11 »

Czy poczynił Pan już jakieś kroki w tym kierunku ? Czy czeka Pan na dalszy rozwój synka  i nie panikuje ? Wiele objawów jest bardzo podobnych ale czy to naturalne czy jednak nie ?
Zapisane
Dorota Nagraba
Newbie
*
Wiadomości: 24


« Odpowiedz #3 : Maja 06, 2019, 06:52:44 »

Szanowna Pani,

Niestety, nie jestem w stanie postawić diagnozy przez internet. Jeśli zachowania synka Panią niepokoją, myślę, że warto spróbować nawiązać kontakt z innymi terapeutami  (lista terapeutów na stronie www.szkolakrakowska.pl). Jeśli nie uda się Pani umówić wizyty stosunkowo blisko Pani miejsca zamieszkania, może Pani także udać się na diagnozę do Centrum Metody Krakowskiej w Krakowie (po wcześniejszym ustaleniu terminu wizyty).

Nie wiem, którą książkę Pani zakupiła, ze swojej strony polecam lekturę książki Prof. J.Cieszyńskiej i Prof. M.Korendo, pt. "Wczesna interwencja terapeutyczna. Stymulacja rozwoju dziecka od noworodka do 6. roku życia". Opisane w niej zostały ćwiczenia i zabawy, które pozytywnie wpływają na rozwój wszystkich dzieci - w przypadku deficytów pozwalają je wyrównać, a w przypadku prawidłowego rozwoju dodatkowo go stymulują.

Z otoczenia synka proszę wyeliminować grające i świecące zabawki, muzykę, telewizję, telefony i kontynuować słuchanie programu słuchowego.

pozdrawiam
Dorota Nagraba

Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!