Wróć do strony głównej.
Kwietnia 19, 2024, 09:13:33 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Nie reaguje  (Przeczytany 4469 razy)
skol
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Maja 22, 2019, 01:25:35 »

Mam problem z 17 miesieczną dziewczynką. Nie reaguje na imie, nie wykonuj poleceń, nie mówi mama. Nie pokazuje palcem ani nic nie przynosi.Mieszkamy zagranicą. Mamy wizyte w centrum rozwoju ale dopiero w październku(mała jest za mała?) w celu stwierdzenia autyzmu.Czytałam różne posty i już miesiąc przerabiamy program słuchowy. Przez pierwsze dwa tygodnie samogłoski i wykrzyknienia( 5 minut)i wyrażenia dzwiękonaśladowcze(10minut). Potem doszły Sylaby i rzeczowniki(10minut). Polepszył się kontakt wzrokowy, mała przegląda już książeczki z większym zainteresowaniem. Chciałabym robić z nią coś więcej, ale nie wiem co i jak. Jak mam dalej ćwiczyć? Jak się z nią bawić ? Posiadam też książke wczesna interwencja terapeutyczna ale może są jeszcze inne pomoce terapeutyczne np. piktogramy. Od czego zacząć? pozdrawiam
Zapisane
Monika Piotrowska
Newbie
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #1 : Maja 28, 2019, 09:44:20 »

Szanowna Pani,
bardzo się cieszę, że podjęła Pani samodzielnie działania z Córką.
Proszę kontynuować pracę z Programem słuchowym, a następnie zachęcać Córeczkę do powtarzania, np. podczas oglądania książeczki, w zabawie i w codziennych sytuacjach (mama kroi: ciach ciach, tata je: am am).
Należy wyeliminować z otoczenia dziecka grające i świecące zabawki, tv, radio, komputer itp.
Piktogramy są alternatywną funkcją komunikacji, a naszym celem jest rozwijanie języka Dziecka.
Proszę skupić się na rozwijaniu kontaktu wzrokowego oraz pola wspólnej uwagi z Córeczką, zachęcaniu do naśladowania czynności (np. karmienie misia, czesanie lali), zachęcaniu do uczestniczenia w codziennych czynnościach (sprzątanie zabawek) oraz do wspólnego oglądania książeczek (np. z serii "Symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania": "W lesie i na łące", "Na wsi" itp.).
Mieszkają Państwo za granicą, zatem proszę pamiętać, by konsekwentnie mówić do Dziecka w jednym języku (Mama mówi po polsku).
W celu zaplanowania przebiegu terapii i otrzymania wskazówek do dalszych działań, zachęcam do konsultacji z terapeutą Metody Krakowskiej (listę można znaleźć na stronie: www.szkolakrakowska.pl). Propozycje ćwiczeń znajdzie Pani również na blogu: https://centrummetodykrakowskiej.pl/blog/.

Serdecznie pozdrawiam,
Monika Piotrowska
Zapisane
dzieciparku
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #2 : Wrzenia 23, 2019, 10:50:47 »

Proszę dać znać, kiedy będzie Pani po wizycie, moja siostra ma podobną sytuację, a wizytę umówioną dopiero na początku roku :/
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!