Wróć do strony głównej.
Marca 28, 2024, 12:18:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Dziecko dwujęzyczne , mało mówi!  (Przeczytany 11559 razy)
Kasiawoj@vp.pl
Newbie
*
Wiadomości: 2


« : Czerwca 06, 2019, 03:56:03 »

Dzień dobry,
Moja corka jest dzieckiem dwujęzycznym do 4 roku życia mówiła bardzo mało( w lipcu 5 rok), miała problemy z uszkami( woda), badana była przez specjalistów i nie wykryto autyzmu, od ponad roku pracujemy z logopeda , wykupiłam książeczki i cd rzeczowniki, czasowniki , wyrazy dźwiękonaśladowcze - wychodzą jej super , dominująca to prawa ręka. Bardzo prosze o pomoc jak mam z corka pracowac , jakie zadania robić ,na czym sie skupić, za rok corka ma iść do szkoły a ja tego nie widze
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2019, 04:00:47 wysłane przez Kasiawoj@vp.pl » Zapisane
Monika Kafel
Newbie
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #1 : Czerwca 11, 2019, 09:45:07 »

Szanowna Pani Katarzyno,

zachęcam Panią do kontaktu z terapeutą pracującym zgodnie z założeniami Metody Krakowskiej (listę terapeutów znajdzie Pani na stronie www.szkolakrakowska.pl), który oceni poziom językowy córeczki i da wskazówki do dalszej pracy.
Oprócz słuchania programu słuchowego Słucham i uczę się mówić, proszę wprowadzić ćwiczenia ogólnorozwojowe opisane w książce autorstwa Prof. Cieszyńskiej - Rożek oraz Prof. Korendo - Wczesna interwencja terapeutyczna. Poziom ćwiczeń należy dopasować do posiadanych umiejętności, nie do wieku metrykalnego.

Pozdrawiam i życzę owocnych ćwiczeń,
Monika Kafel
Zapisane
nini
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #2 : Wrzenia 25, 2019, 11:01:12 »

Hm, a ja się zastanawiam, co ma dominująca prawa ręka do małomównego dziecka?
Zapisane

Aleksandra Chmielewska
Administrator
Newbie
*****
Wiadomości: 25


« Odpowiedz #3 : Wrzenia 28, 2019, 05:47:59 »

Szanowny Użytkowniku naszego forum,

w odpowiedzi na Twoje pytanie udostępniam link (https://centrummetodykrakowskiej.pl/faq/dlaczego-tak-wazny-jest-wczesny-wybor-dominujacej-reki-u-dziecka-dlaczego-oburecznosc-nie-jest-korzystna-dla-mojego-dziecka/).
Pod wskazanym przeze mnie adresem znajdziesz rozwinięcie interesującej Cię kwestii.

Serdecznie pozdrawiam
Aleksandra Chmielewska
Zapisane
lenogevne
Newbie
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #4 : Wrzenia 20, 2022, 04:27:53 »

Dzień dobry,
Moja corka jest dzieckiem dwujęzycznym do 4 roku życia mówiła bardzo mało( w lipcu 5 rok), miała problemy z uszkami( woda), badana była przez specjalistów i nie wykryto autyzmu, od ponad roku pracujemy z logopeda , wykupiłam książeczki i cd rzeczowniki, czasowniki , wyrazy dźwiękonaśladowcze - wychodzą jej super , dominująca to prawa ręka Tweakbox Appvalley https://vlc.onl. Bardzo prosze o pomoc jak mam z corka pracowac , jakie zadania robić ,na czym sie skupić, za rok corka ma iść do szkoły a ja tego nie widze

I got this,..
Zapisane
alphayash
Newbie
*
Wiadomości: 2


WWW
« Odpowiedz #5 : Wrzenia 29, 2022, 11:03:33 »

Thanks for the information it helped a lot as my nephew is suffering from the same problems
Zapisane

allengleaton
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #6 : Lutego 24, 2023, 05:32:41 »

As my nephew is experiencing the same issues, I appreciate the information you provided.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!