Wróć do strony głównej.
Wrzenia 21, 2019, 03:33:30 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanie do Pani Profesor , autyzm czy przestymulowanie tv  (Przeczytany 619 razy)
Sylwia.sylvia
Newbie
*

« : Sierpnia 16, 2019, 12:23:02 »

Dzień dobry Pani Profesor

Jestem mamą 2 letniego Adasia. Synek urodził się w 38 tygodniu ciąży przez cc, dostała 10 punktów w skali apgar.
Początkowo rozwijał się bezproblemowo , choc nieco wolniej niż ksiazkowo następował jego rozwój ruchowy ( raczkował w wieku 10 miesięcy , chodziło w wieku 14 miesięcy )
Od dziewiątego miesiąca życia synek jest pod opieką mojej siostry . Wychowuje syna sama , sytuacja materialna zmusiła mnie do tego , bym szybko wróciła do pracy i podjęła jednocześnie poza pracą na etat dodatkowe zajęcie . Byłam szczęśliwa , ze siostra zadeklarowała chęć zaopiekowania się synkiem , mimo ze w domu ma czteroletnia (wtedy trzyletnią ) córkę .
Adaś chętnie zostawał u cioci, w czasie dnia bardzo dużo oglądał bajek (córeczka siostry ogląda bajki od rana w zasadzie do wieczora ).
Nie chciałam wtrącać się w to , jak wyglada ich dzien , choć teraz już widzę , ze powinnam :-(
Adaś w wieku 2 lat nie rozumie mowy , nie wykonuje poleceń , oczywiście również nie mówi . Utrzymuje dobry kontakt wzrokowy , jak śpiewam mu lub opowiadam to patrzy w oczy . Nie pokazuje palcem , prowadzi za rękę , gdy czegoś chce .
Nie naśladuje , nie bawi się tematycznie , nie potrafi budować z klocków . Nie robi papa , ani kosi kosi .
Przez ostatnie wieczory i noce czytam wiele Pani wypowiedzi , słucham
Wywiadów . Zakupiliśmy książeczkę „kocham czytać” i płyty do słuchania . Ćwiczymy zadania, które proponuje Pani , any wspomóc rozwój dziecka . Adaś chętnie słucha w słuchawkach i słucha jak czytamy . Z ćwiczeniami idzie nam gorzej - Adaś nie rozumie poleceń i wydaje mi się , ze po prostu nie wie , czego od niego oczekuje.
Ale nie poddajemy się , ćwiczymy minimum 2 godziny od tygodnia.
W tej chwili jestem na urlopie , wiec syn jest pod moja opieką . Nie włączamy w ogóle telewizji ani radia zgodnie z Pani zaleceniami.
Widzę już , ze synek stał się bardziej ciekawy świata , zauważa więcej rzeczy wokół .
Zapoznałam się z Pani opinią na temat przestymulowania wysokimi technologiami .
Pani Profesor, czy uważa Pani , ze objawy autyzmu , które Syn niewątpliwie ma mogą być witrynie spowodowane przez nadmierną ekspozycje na telewizje ?
Co sądzi Pani o sformułowaniu tezy o wirtualnym autyzmie przez rumuńskiego psychologa Mariusa Zamfir?
Jesteśmy umówieni na najbliższy wtorek do terapeuty MK , i zamierzamy bardzo ciężko pracować . Nie przestanę pracować tak długo , póki nie naprawie swoich błędów :-( chciałabym prosić Panią, Pani Profesor o danie nadziei , ze syn ma szanse na normalne funkcjonowanie .
Mam jeszcze pytanie o stereotypie w zabawie Adasia . Lubi bawić się zabawkami lub przedmiotami , które może wprowadzić w drganie , wibracje lub kręcić nimi . Jak reagować na takie zachowania ? Czy przerywać zabawę ? Czy wraz z rozwojem mowy i ogólnego rozwoju synka te stereotypie czy autostulacje przestaną być u Adasia widoczne ?

Pani Profesor , czeka mnie wiele wiele ciężkiej pracy i przeorganizowania życia . Wierze , ze zaowocuje ona przywróceniem Adasia na prawidłowe tory rozwoju . Jestem podbudowana tym ile czasu Pani poświęca , by pomoc takim dzieciom jak mój syn . Ile cennych rad i wskazówek Pani daje rodziców kosztem swojego czasu . Dziękuje za to już teraz , na samym początku , bo wiem ze jakiego rodzaju zaburzeń nie byłoby u Adasia to będę podążać za Pani wskazówkami
Z wyrazami ogromnego szacunku
Sylwia
Natalia Antosz
Jr. Member
**

« Odpowiedz #1 : Sierpnia 18, 2019, 12:11:45 »

Droga Pani Sylwio,

pytanie skierowane zostało do Pani Profesor, jednak pozwolę sobie na nie odpowiedzieć. Bardzo się cieszę, że podjęła Pani działania i intensywnie ćwiczy z Synkiem. Bardzo rozsądnie postąpiła Pani wyłączając telewizję i radio. Przyczyny zaburzenia rozwoju Synka mogą mieć różne podłoże, ale jeśli dziecko od rana do wieczora zostawało sam na sam z ekranem telewizora, niewątpliwie przyniosło to niepożądane skutki i nasililo objawy. Stereotypowe zabawy nie są normą, dlatego kiedy je Pani dostrzeże u Synka należy je przerwać i zaproponować inną aktywność dziecku. Musi Pani bacznie obserwować Synka, ponieważ często jedna forma zabaw stereotypowych przekształca się w inne.
Cieszę się, iż jesteście już umówieni do terapeuty.

Pozdrawiam ciepło i życzę dużo wytrwałości,
Natalia Antosz
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!